Samochód dla rodziny 2+4 , Cena +-100k

07 Maj 2021, 10:13

Witam forumowiczów,
poszukuje samochodu dla rodziny 2+4:
- Nie zależy mi na jakiejś super dynamic - ważne żeby był bezpieczny i w miarę bezobsługowy :) ,
- Przebieg będzie raczej nie duży +-10k na rok - podejrzewam, że benzyna najlepiej tutaj się sprawdzi ( ale może ktoś mnie wyprowadzi z błędu ? ) ,
- Dobrze by było, jakby się dało nim w miarę łatwo parkować ( takie wymaganie od żony :) ).
- długość max 5 m ( ford galaxy na styk mi się do garażu mieścił )
Wstępnie w moich typach jest:
- Ford S-MAX - jak sprawa wygląda z silnikami ? czy 1.5 daje rade ( jak z awaryjnością )?
- Sharan/Touran - jak z awaryjnością ( z tego co widzę to są silniki 1.4 i 1.8 w benzynie )
- Espace / Scenic - 1.2 , 1.3 ... - warto na jakąś benzynę tutaj zwrócić uwagę ?
Cena +-100k
Za wszelkie uwagi co do powyższych modeli lub pomysły jak można przewieźć rodzinę 2+4 z góry dziękuję :)
Ostatnio edytowany przez wokrad, 07 Maj 2021, 10:57, edytowano w sumie 1 raz
wokrad
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Maj 2021, 10:32

Szczerze powiedziawszy przy 2+4 nie zaprzątałbym sobie głowy takimi maleństwami i poszedł w tym kierunku:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe.

Twoje typy są ok (może z wyjątkiem trochę kiepskich Renault), ale na pewno nie dla tak dużej rodziny. No chyba że w czasie wyjazdów całą gromadą rozpatrujesz przyczepkę i... nie do końca lubisz swoje pociechy :ok:

P.S nie, takie busy nie są trudne w manewrowaniu (zaryzykuję stwierdzenie, że manweruje się nimi łatwiej niż takim Espace, bo jest świetna widoczność i duże lusterka)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Maj 2021, 10:57

Dzięki za komentarz.
Bus mi się do garażu nie zmieści ... zakutalizowałem wymagania :)
wokrad
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Maj 2021, 16:59

Szczerze mówiąc to szukałbym czegoś rodem ze stanów i śmigał sobie w mega wygodnym ustawieniu 2+2+2
Zacząłbym od Toyoty sienna ale ona chyba lekko ponad 5m ma
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km