Samochód do 10 tys. zł

26 Sty 2012, 11:37

Przy zakupie MONDEO musisz dokładnie sprawdzić pompę wody i wspomagania pod względem wycieków i hałasu.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

26 Sty 2012, 14:52

Killaz szkoda że mieszkasz tak daleko bo znajomy akurat sprzedaje swoje Mondeo.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Sty 2012, 15:19

Mam identyczne pytanie jak założyciel tematu więc nie będę dublował tematu tylko zapytam tu.
Szukam samochodu, który będzie miał mały silnik (1.5,1.6,1.8 ) benzynowy, piątkę drzwi w hatchbacku. Chciałbym żeby miał takie bajery jak klima, abs, radio i cd, centralny zamek i elektryczne szyby. Najlepiej żeby nie był starszy niż 2001 rocznik. Chciałbym by samochód ten służył mi co najmniej cztery lata i nie był awaryjny, a cześci do niego były niedrogie i łatwo dostępne. Do wydania mam 10,800zł za sam samochód nie licząc opłat związanych ze sprowadzeniem samochodu z Niemiec. Przeglądając stronkę mobile.de najbardziej spodobał mi się Nissan Almera N16, praktycznie byłem zdecydowany ale spotkałem masę opinii negatywnych o tym samochodze, że jest bardzo podatny na korozję, usterki układu hamulcowego i elektroniki. Samochód który w Niemczech oglądał "mój człowiek" jest z 2001 roku, ma 100 tys. przebiegu i jego stan określił jako top. Pytanie za jaki czas w/w problemy (zwłaszcza korozja) mogą wystąpić. Jakie macie zdanie o Nissanie, może mógłby ktoś polecić mi inny samochód który da radę kupić w tej cenie.
lukecik
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Sty 2012, 17:35

Nissan bardzo fajne auto, jedyny problem to podatny na zużycie łańcuch rozrządu (ale się nie urywa co warto podkreślić :D ) Nie spotkałem się z jakimś problemem "rudej" w tym modelu :wink:

Osobiście wolę ASTRĘ G :wink: ale to już tylko kwestia gustu :D
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

26 Sty 2012, 17:42

robbydzia akurat ruda to chyba największy problem Almery i n15 i n16.
Zwróciłbym jeszcze uwagę na skrzynię biegów, znajomy miał N16 i rozleciała mu się aż dwukrotnie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Sty 2012, 18:27

Dokładnie,najczęstszą bolączką są progi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...
    Lexus LC Convertible - co o nim wiemy?
    Chociaż Lexus ma duże doświadczenie w budowaniu kabrioletów, japońska marka od kilku lat nie oferuje samochodów tego typu. Wygląda jednak na to, że wszystko już wkrótce się zmieni za sprawą Lexusa LC ...

26 Sty 2012, 20:04

dwumasa czy sprzęgło tak samo siada w TDI jak i w JTD wiec nie odradzajcie mu lepszego auta niz VW a wachacze do Alfy dobrej jakosci są tańsze niz do VW czy Audi bo jest ich o połowe mniej a wcale nie wytrzymują krócej. Alfe z forum można kupią za 10k ale w benzynie a takie też tu są brane pod uwage i ja o tych myślałem a nie o JTD bo te za 10k będzie niezbyt dobrym pomysłem, a w benzynie nie ma problemów ze sprzęgłem, wyciekach z silnika, dwumasą czy innymi pierdołami.
Mati2802
Aktywny
 
Posty: 389
Miejscowość: Elblag
Prawo jazdy: 18 06 1981
Auto: Octavia TDI, Golf TDI, Matiz

26 Sty 2012, 20:12

Ale jest z wariatorem, przepływką, rozpadającymi się silnikami............ (odnośnie alfetty :? )
MUSISZ JĄ KOCHAĆ ..... ja kocham ale żona.......... niezbyt :? więc nie posiadam "mojej" 156 :cry:

Najtańszy kompletny zestaw zawieszenia do passata kosztuje około 390zł do alfetty nie kupisz kompletu za takie pieniądze, minimum 500zł.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

26 Sty 2012, 20:24

Na forum spokojnie kupujesz za 10k juz z silnikami po remoncie a co do zawiasu to porównaj trwałość tych zamienników, za 390zł to chyba na 5 tyś km.
Mati2802
Aktywny
 
Posty: 389
Miejscowość: Elblag
Prawo jazdy: 18 06 1981
Auto: Octavia TDI, Golf TDI, Matiz

26 Sty 2012, 20:39

To są ceny najtańszych zestwaów, oczywiście wraz z jakością wzrasta cena. Dotyczy to VW i ALFY oczywiscie.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

27 Sty 2012, 11:19

Czasami nawet zadbane Alfy potrafią sprawiać problemy,wiem jak żona miała,po 3miesiącach auto poszło w świat bo już szkoda było wkładać kasy.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Sty 2012, 12:08

I widzicie, z Alfą jest ten problem, że jedni wychwalają pod niebiosa, a drudzy spychają w czeluści piekieł :P Dlatego mimo silnika JTD i przepięknej stylistyki mam nadal wątpliwości, Mondeo chyba będzie lepszym wyborem.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

27 Sty 2012, 12:17

Tylko pytanie czy do 10tys.zł znajdziesz Mondeo mkIII w nienagannym stanie.
A może zainteresuje Cie Volvo V40?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Sty 2012, 12:40

Po prostu będę starał się dobrze szukać. V40, nie jest wybitnie piękne, brzydkie też, średniak, dopiero S60 i S80 mają dla mnie coś w sobie, ale niestety, to już wyższa półka.

EDIT: A tak z ciekawości zapytam, V40 lepiej kupić w PB + LPG czy silnikiem 1,9D?
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

27 Sty 2012, 15:55

Silniki benzynowe są trwałe i nie sprawiają większych problemów.Kłopoty może sprawiać jedynie napinacz paska rozrządu (zaciera się i nie działa) albo układ regulacji wolnych obrotów (nierównomierna praca).Zawodzi osprzęt,głównie alternator i turbosprężarka w wersjach doładowanych.Bardziej awaryjne są turbodiesle.W starszych zawodzi układ wtryskowy i układ prowadzenia paska klinowego.W nowszych z zasilaniem typu common rail często pęka przewód łączący silnik z intercoolerem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012