Samochód do 14k z LPG

29 Lut 2012, 23:11

Tematów tego typu była dużo, ale niestety żaden z nich nie rozwiązywał mojego problemu.
Szukam czegoś "zgrabnego", co będzie przyzwoicie się zbierać gdy przyjdzie wyprzedzić tira.
Rocznik: powyżej 2001. Przez wzgląd na oszczędność i fakt, że do pracy dojeżdżam codziennie ok. 40km najlepiej od razu z LPG. Do tego 4/5 drzwi. Samochód ma posłużyć jakieś 4-5 lat.

Przeglądając aukcje i ogłoszenia trafiłem na kilka ciekawych samochodów:
Peugeot 307 2.0l
Nissan Almera n16 1.8l
Ford Focus 2.0
Wszystkie mieszczą się w podanym budżecie.

Który z nich byłby godny uwagi? W przypadku Almery i Focusa problemem jest rdza ( wprzypadku almery czytając opisy wychodzi na to, że to istna tragedia). Niby żaden z nich nie toleruje jakoś wybitnie gazu, ale przeglądając fora poszczególnych modeli większość użytkowników pisze, że to kwestia dobrego gazownika. Do tego w Peuegocie elektryka lubi strzelać fochy.

Po głowie chodzi mi gdzieś jeszcze Mondeo MK3, ale nie wiem czy w tych pieniądzach jest szansa na ciekawy egzemplarz.

Jeśli macie jakieś pomysły/propozycje/opinie będę zobowiązany za ewentualną pomoc.

pozdrawiam
mg86guma
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

01 Mar 2012, 12:02

Z tych samochodów, które zaproponowałeś dobrym wyborem będzie Focus. Przy zakupie trzeba tylko sprawdzić, czy rdza nigdzie się nie zadomowiła. Peugeot 307 w kwocie do 14 tysięcy będzie prawdopodobnie jeszcze przed liftingiem, a tam był spory problem z komputerem BMI.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czym tak naprawdę jest tuning samochodów?
    Zakup nowego samochodu to dla wielu osób bez wątpienia ważne wydarzenie. Dla każdego oznacza ono jednak co innego. O ile dla większości z nas nowy samochód to po prostu środek transportu do pracy, sklepu czy ...
    Uwaga! Od 1 czerwca 2021 ważne zmiany w przepisach.
    Od 1 czerwca 2021 roku wchodzą dość istotne zmiany w ustawie PoRD. Dotyczą nie tylko kierowców, ale też pieszych. Co się zmiania? Na początek najbardziej kontrowersyjny i pokręcony przepis : 1. pieszy znajdujący się ...