Samochód do 15 000 zł spełniający moje wymagania.

23 Maj 2019, 17:47

mike napisał(a):jest dużo aut w tym pułapie cenowym, ale Ty się uczepiłeś tych cyferek na liczniku przebiegu.


Jak jest dużo to proszę wskaż mi kilka modeli, to chętnie obejrzę. Oczywiście by to były spore sedany z niezłym silnikiem i dobrym wyposażeniem. Przebieg pomińmy w takim razie. Bo przejrzałem dzisiaj prawie 100 stron i nie zauważyłem dużych sedanów spełniających te kryteria. Być może mam wysokie oczekiwania i będzie ciężko znaleźć odpowiadające mi auto, ale każdy ma swoje wymagania i mam do nich prawo. Jak takich aut jest tak dużo, to proszę o pomoc i wskazanie jakichś modeli, na które mógłbym zwrócić uwagę, czy nawet dołożyć w ostatecznej ostateczności kilka groszy i wyłożyć więcej pieniędzy. Volvo są ładne z zewnątrz, ale nie podoba mi się deska rozdzielcza. Ot... Po prostu. Nie trafia w mój gust, to nie do końca moje klimaty, jakoś tak no. Zresztą do 15 000 było ich jak na lekarstwo.


mike napisał(a):Jak już napisał Kao lipny silnik


To ciekawe, że na kilku stronach motoryzacyjnych właśnie ten i 2.0T z 9-3 podawali jako jedne z lepszych. Widać powinni ich zwolnić z roboty, no ale ja się nie znam, więc niczyjej wiedzy nie będę oceniał. Z opinii ludzi w Internecie ostatnie co krytykowali, to dynamika i przyjemność z jazdy. A tutaj, że tym się jeździć nie da. No cóż, ile ludzie, tyle opinii czyli około 7 miliardów.

mike napisał(a):Poskładany na szybko gruz


Tak po zdjęciach i bez patrzenia na żywo? No ok, jak powiedziałem, nie znam się aż tak, być może właśnie tak jest. Ja tam nic takiego nie dostrzegłem. Możesz mi rozjaśnić umysł i wypisać te niedoskonałości, proszę?

mike napisał(a):Wszystko widać na zdjęciach - ot perełka od handlarza. Miałeś już ten model, więc zapewne wiesz co i jak rocznik vs silnik vs cena, więc to pominę.


I tego Rovera traktuję póki co najpoważniej. 1.8 to porażka i ma najgorszą opinię z silników w tych samochodach (o czym nie wiedziałem przed zakupem), natomiast 2.5 znacznie lepszą i ten silnik w tym modelu jest jednym z trwalszych.

Kao napisał(a):Mówisz ze 1.8 z rovera to dramat a bierzesz pod uwage Saaba i to jeszcze 2.3? Najbardziej awaryjny.


Eee, no tak, bo się zbyt dobrze nie znam na Saabach, dlatego pytam? Zresztą jak wyżej, w Internecie wyczytałem, że to niezły silnik. Staram się z każdego źródła zasięgnąć informacji, dlatego tutaj napisałem, ale nie pisz w stylu, jakby miało to być coś oczywistego dla mnie, że ooo, 2.3 to syf. Nie, dla mnie to nie było oczywiste, bo nigdy nie jeździłem Saabem i nie mam nikogo znajomego, kto nim jeździ/jeździł. A 1.8 w Roverze przeżyłem na własnej skórze, więc o czym w ogóle mowa.


A auto, które starałem się omijać z daleka, czyli sebiksarskie BMW, w tym przypadku E39. Warto się interesować tą marką w takim budżecie?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Przykładowa oferta.
Henry50
Nowicjusz
 
Posty: 34

23 Maj 2019, 19:21

Niestety Saabowe 2.0 i 2.3 przeżyłem na własnej skórze, wiesz ile wsadzilem w 2.3 przez 3 miesiące? 9 tyś zł a wiesz ile wytrzymała bez kolejnej awarii? 2 tyś km. Przy saabie po kupnie od razu otwierasz miskę i sprawdzasz panewki a te silniki dzielą się na te które juz wypluły panewki i te które wyplują w niedługim czasie. Rozrząd na łańcuchu który nie jest wieczny a zeby to wymienić trzeba wyjąć silnik koszt 3-5 tyś, kaseta zaplonowa tysiak, turbo 1.6 tys. Jak nikt nie dotykał map to trzeba trochę korekty porobić a jak juz to to od razu mały chip. W tym aucie cały czas cos sie dzieje.
Czy e39 to dobry wybór? Jak czytałem twoj pierwszy post to od razu nasunęło mi sie e39. Miałem kilka sztuk no i kurde nigdy mnie nie zawiodły.... Przypadek?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Maj 2019, 19:46

Patrząc na wymagania to polecam Superb 1.8T tylko nie wiem czy Ci się podoba wizualnie :)
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

24 Maj 2019, 10:43

Henry50 napisał(a):Tak po zdjęciach i bez patrzenia na żywo? No ok, jak powiedziałem, nie znam się aż tak, być może właśnie tak jest. Ja tam nic takiego nie dostrzegłem. Możesz mi rozjaśnić umysł i wypisać te niedoskonałości, proszę?
źle poskładany przód, korozja na tylnych nadkolach.

Jak celujesz w Rovera i Saaba, to z takich bardziej oryginalnych samochodów jeszcze Toyota Camry, Nissan Maxima, Hyundai Sonata/Kia Magentis
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Maj 2019, 13:26

No ok, dzięki za te rady. Wziąłem je do serca i też przemyślałem pewne sprawy, zweryfikowałem także swoje możliwości finansowe i mój budżet wzrósł. O ile? No z pewnych powodów po prostu mogę wydać więcej, tak około 2 razy niż zakładałem. Sporo? Chyba tak, no ale po prostu u mnie czasami z dnia na dzień zmienia się sytuacja, tak to w życiu bywa, nie przewidzi się pewnych rzeczy, ale dobrze, że w tej sytuacji akurat to pozytywna zmiana.

Teraz już powinno być łatwiej o fajne auto w okolicach 30 000 zł.

W jednym z moich rodzinnych miast wyczaiłem Lexusa IS 250 2.5 V6, rocznik 2009 za 32 900 zł. Te akurat auta raczej już słyną z niezawodności (o ile zadbane), a przeczytałem chyba pierdyliard stron, recenzji i opinii, także na forach Lexusa. Więc teraz poważnie myślę nad takim autem.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?


Mam iść i oglądać to auto w przyszłym tygodniu, gdzie dowiem się więcej na temat jego przeszłości i faktycznego stanu, pewnie się i przejadę. Nie jest to najlepsza wersja wyposażeniowa, ale nadal bardzo spoko no i znakomity silnik (o ile w 100% sprawny). No i auto piękne i marka też klasowa.

Pytanie czy w tej cenie mogę znaleźć auto takiej klasy czy jeśli to konkretne auto będzie sprawne i w dobrym stanie technicznym (co postaram się sprawdzić) to warto brać. No bo prezentuje się naprawdę fajnie według mnie, ale na żywo ocenimy.
Henry50
Nowicjusz
 
Posty: 34

24 Maj 2019, 14:21

Henry50 napisał(a):W jednym z moich rodzinnych miast wyczaiłem Lexusa IS 250 2.5 V6,

A nie lepiej is300sc, jest bardziej bezawaryjny, stabilny w cenie i kupa kasy zostanie? :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant
    25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid ...

24 Maj 2019, 16:25

Być może byłoby i lepiej pod pewnymi względami, aczkolwiek to co ja lubię, to duże ekrany w desce rozdzielczej, to swego rodzaju takie moje mini marzenie, by kiedyś mieć takie auto. Niektórzy nie lubią wielkich, świecących ekranów, ja lubię.

Inną kwestią jest to, że bardziej odpowiada mi wygląd nowszej wersji.
No i dostępność, w moim rejonie starszych modeli nie ma za dużo, sprawdzałem to, a ten niemalże na miejscu.

A autko i tak bardzo fajne, o ile w dobrym stanie, o czym mam nadzieję się przekonam za kilka dni.
Henry50
Nowicjusz
 
Posty: 34

24 Maj 2019, 17:50

Oj widzę że troszku jesteś napalony :D więc weź osobę chłodno podchodzącą do tematu. Może chociaż poproś o VIN żeby to sprawdzić na stronkach netowych a od bidy za flaszke można poprosić kogoś kto z vinem zadzwoni do aso lexa w de.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Maj 2019, 11:16

Wiem, że pośpiech to zły doradca. Nie wezmę auta, które potem trzeba będzie przez dłuższy czas spłacać, a okaże się, że to rupieć z Niemiec i trzeba będzie włożyć w niego sporo kasy. Wezmę kilka osób na oglądanie tego auta, dokładnie je "oblukam", poproszę sprzedawcę o wszystkie informacje jakie ma na ten temat i VIN to oczywistość. No i zapewne się przejadę, to też niewiele, ale zawsze coś i zobaczymy jak biegi chodzą, jak silnik pracuje itd. Fakt, trochę się napaliłem, ale też wiem co trzeba zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko zakupu wadliwego auta. W każdym razie dzięki za radę :)


Z drugiej strony jeszcze kilka dni temu myślałem o prawie 20-letnim Roverze 75 za 6900 albo o rozpadającym się Saabie. A teraz Lexus IS rocznik 2009, samochód chwalony i przez wielu pożądany. Taka sinusoida, no ale zobaczymy, nie pójdę tam, nie rzucę gotówką i go nie wezmę z marszu. Upewnię się, czy warto.
Henry50
Nowicjusz
 
Posty: 34

25 Maj 2019, 12:14

IS300 mk1 to super auto, nie bez powodu są takie drogie (biorąc pod uwagę rocznik). Fajny automat, świetny silnik, dosyć szybki no i to Lexus. Ja z tym budżetem szukałbym raczej właśnie dopieszczonego IS300 aniżeli IS250 mk2 i to w manualu.

W takim IS300 po zakupie zrobić dokładną konserwację (końcówki progów i wnęki bagażnika po bokach), sprawdzić sworznie dolne przód i w razie potrzeby wymienić NA ORYGINAŁ (lepiej raz zapłacić za ori i mieć spokój prawdopodobnie na zawsze niż co 10kkm się martwić czy koło nie wypadnie kosztem 200 czy 300zł różnicy za obie strony w stosunku do zamienników). Zaciski hamulcowe porozbierać, przejrzeć i nasmarować i możesz autem jechać na koniec świata :ok:

Aaa, no i w IS mk1 masz fabrycznie czasami nawigację/lub możesz kupić otwierany mechanizm (300-400zł) i wpakować w to taki tablet jaki tylko zechcesz pod Twoje preferencje. Możliwości bardzo dużo.

Nie pchałbym się w IS250 mk2 z manualem... Zdarzają się te same problemy co w IS200 mk1 - jęczenie i haczenie + masz dwumasę, która wcale nie jest nieśmiertelna... Nowa kosztuje 3300zł lub 3800zł i sprzęgło najtańsze 1000zł :mrgreen:
rbkt666
Początkujący
 
Posty: 156
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Maj 2019, 13:25

Jakiego auta bym nie kupił, to przecież to jest ryzyko wydatków, tym bardziej myśląc o aucie premium jakim jest Lexus.

Rovera 75 kupiłem za 6000 zł. Wiesz ile w niego włożyłem przez 1,5 roku? Ponad 4000 zł. Wiesz ile kosztowałaby mnie teraz naprawa silnika? Około 4000 zł. A wiesz ile wymiana? Około 3000 zł. Wiem co to są wydatki na auto niestety. Ale gorzej wydać 4000 zł na auto, które wziąłeś za 6000, niż włożyć to w samochód, który kosztuje 33 000 zł i jest to Lexus, który jak się naprawi, będzie śmigał na ten koniec świata. A Rover naprawiasz, a za miesiąc znowu coś nie halo i nigdy nie masz pewności, co tym razem się spierniczy.

Zacznijmy od tego, że Lexus IS300 po prostu podoba mi się mniej, niż nowszy model. Po prostu, kupując auto za 30 000 wolę mieć auto, które mi się bardziej podoba przy jednoczesnym utrzymaniu dobrego balansu ze stosunkowo niską bezawaryjnością. IS 300 to ładne auto, absolutnie nie przeczę. Ale 250 według mnie jest ładniejsze. Ma znakomite opinie i temu nikt nie zaprzeczy. Jest to bardzo udany model Lexusa. Nie przeczę, że są jeszcze bardziej udane modele, jak ta "trzysetka". No ale cóż, względy wizualne przecież grają główną rolę przy zakupie auta, prawda?

To, że mogę trafić na samochód, w które trzeba będzie dodatkowo włożyć kilka tysięcy, to inna sprawa. W każdym przypadku mogę tak trafić i nigdy nie ma na to reguły. Jedyne co mogę zrobić, to po prostu sprawdzić auto na tyle, na ile mogę i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie. Każdy chce uniknąć dużego wkładu w kupowane auto i ja tak samo, nie chcę płacić na start kilku tysięcy złotych na naprawę. No bo kto chce?

Kupię taką 300-tkę, wydam prawie tyle samo kasy, a jednak będę miał niedosyt, że mogłem mieć samochód, który mi się bardziej podobał, nowszy itd. No z tyłu głowy zawsze takie myśli będą. To chyba nie ma sensu w moim przypadku. Więc mam zrezygnować z IS 250 i brać na siłę inny samochód, no albo nie kupować wcale? No cóż, chyba warto przynajmniej sprawdzić tą 250-tkę.

I jeszcze jedna sprawa, miejsce sprzedaży. Z całym szacunkiem, ale nie zamierzam jeździć po kilkaset kilometrów po auto. W moim regionie żadna ciekawa 300-stka nie jest sprzedawana. 250-też jak na lekarstwo. To może być okazja skoro akurat w jednym z moich miast jest takie auto, grzech nie sprawdzić. Ogłoszenie lakoniczne, no ale właśnie bardziej ufam takim, niż hurrr durrrr hurrraaa!!! capslocki i wykrzykniki od handlarzy, że ale auto, ale sprawne, wszystko sprawdzone, wszystkie papiery, wszystko powymieniane, Niemiec płakał jak sprzedawał. Uczciwi ludzie nie muszą się obnosić z tym, a powiedzą wszystko na miejscu osobie zainteresowanej. I trochę na to liczę, że wszystkiego się dowiem na żywo. Oby.
Henry50
Nowicjusz
 
Posty: 34

25 Maj 2019, 14:12

Jedna uwaga, nie wiem czego oczekujesz po tym lexusie, ale dobrej dynamiki sie nie spodziewaj. Te 208 KM to tam jest tylko teoretycznie, bo w rzeczywistosci z uwagi na charakterystyke mocy i momentu jedzie jakby bylo ze 150 KM :no:
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

25 Maj 2019, 14:21

Zanim się napalisz na tego ISa 250 w manualu to obejrzyj sobie ten filmik i zobacz z jakimi kosztami może wiązać się kupno tego auta:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Maj 2019, 16:21

A ja pozwolę sobie stanąć pomiędzy stronami "drogi w utrzymaniu, bierz is300", a "koniecznie chcę ten egzemplarz, podoba mi się i może to okazja". Większość odradza Ci ten wóz, ponieważ Lexus to jedna z niewielu marek, w której automat jest lepszym wyborem niż skrzynia manualna. Jeśli naprawdę podoba Ci się ten samochód, to lepiej szukać go własnie ze skrzynią automatyczną, ale, jako że ta konfiguracja jest poszukiwana na rynku, 30k może być mało na taki wóz.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Maj 2019, 16:54

Ossy napisał(a):Zanim się napalisz na tego ISa 250 w manualu to obejrzyj sobie ten filmik i zobacz z jakimi kosztami może wiązać się kupno tego auta

Tia filmik zaje fajny duż gadania o wszystkim i o niczym, zapomnieli o wadach, ale cenami nadrobili... kolo do is200 włożył 17k hmmm albo idiota albo coś mu się pomerdało.

P.s. do autora tematu.
Jak coś to będzie znajomy lex is250 automat do sprzedania. Cena bida ale wrsja też bida.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe