Samochód do 20 tysięcy

15 Maj 2012, 12:03

Witam.
Nadeszła chwila, kiedy chcę kupić swój pierwszy samochód. Jezdziłem wieloma do tej pory, teraz poszukuję dla siebie większego komfortowego auta a nie samochodu z zacięciem sportowym i twardym zawieszeniem.
Pod uwagę biorę kilka modeli (wyłącznie diesel):
- Passat B5 FL 1.9 tdi
- Vectra C 2.2 dti
- Peugeot 407 1.6 hdi
- Octavia 1.9 tdi

Wiem, że za tą cenę "teoretycznie" jest ciężko coś znaleźć, jednak mam znajomego który sprowadza auta z zagranicy (wyłącznie serwisowane w ASO, w bdb stanie). Jestem zdania, że serwisowany samochód z przebiegiem 160k-180k powinien spokojnie jeździć bez żadnych problemów kilka lat. Kupując serwisowane auto mamy w końcu swego rodzaju pewność, że auto nie zrobiło 300k km.
Octavia to płyta podłogowa Leona czy Golfa IV więc miejsca jest w niej zdecydowanie mniej.
Co byście wybrali? Ewentualnie co polecacie czym warto byłoby się jeszcze zainteresować?

Z góry dzięki za informacje ;)
szoszon87
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Maj 2012, 12:42

No jeśli liczysz, że 8 letni diesel średniej klasy w dodatku sprowadzony będzie miał poniżej 200tys. km i kosztował do 20tys. zł to gratuluję optymizmu.
W jaki sposób udowodni Ci, że serwisowany? książką serwisową?
Jeśli to auto sprowadzone to albo będzie cofane albo bite-innej możliwości nie ma bo wszystkie inne są wyraźnie droższe niż te sprowadzane przez handlarzy i nie licz na żadne "dojścia" no chyba, że znajomy ma dojścia do wraków z ubezpieczalni.
Wiem bo znam paru handlarzy i tutaj nikt się nie wyłamuje sprowadzając dobre auta bo wypadłby z interesu.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Maj 2012, 12:46

szoszon87 napisał(a):ednak mam znajomego który sprowadza auta z zagranicy (wyłącznie serwisowane w ASO, w bdb stanie)


Tylko takie się sprowadza :D Niemcy kupują, nie jeżdżą i sprzedają Polakom żeby podnieść poziom bezpieczeństwa w naszym kraju :wink: Ja byłbym za Vectrą ale 1.9 bo 2.2 ma parę niedoróbek(przejrzyj fora-tam można się sporo dowiedzieć) ewentualnie Octavia 1.9 110koni w dobrej wersji też zła nie jest... Passat to wieśwóz
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Hyundai Santa Fe IV
    Hyundai pokazał na targach w Genewie kolejną generację Santa Fe. Paleta silników ma obejmować diesla 2.0 CRDi o mocach 150KM i 182KM, diesla 2.2 CRDi 197KM i benzyniaka 2.4 185KM. źródło: carscoops.com W moim ...