Samochód do 60 000 NOWY

22 Sty 2010, 23:11

MajkPZM napisał(a):W polsce ludzi nie stac na to zeby za kompakta dać 80tys, więc nic dziwnego ze fiat ma przewage na rynku choc nie wielką ale ma. Bravo masz za 50tyś a za golfa trzeba liczyć 70-80.p

Podstawowa cena bravo - 46 000zł
Podstawowa cena golfa - 57 500zł
Jeśli porównujemy cenę to porównujmy podobne wersje wyposażenia. Bravo za 50tys będzie bez prawie żadnych dodatków, a golf za 80tyś może być już w przypadku benzyny w najbogatszej wersji wyposażenia. Jeśli przyjmujemy, że bravo koszuje 50tyś to golf kosztuje 60tyś nie 80. 20 000zł to spora różnica więc bądźmy dokładni.
MajkPZM napisał(a):Nowe 2.0TDI z CR ma taką samą kulture pracy jak fiatowskie JTD.
I jest o wiele bardziej awaryjne. 2.0TDI to obecnie jeden z najgorszych produkowanych diesli.
MajkPZM napisał(a):Golfów i ogolnie VW jezdzi w polsce duzo ale przedewszystkim uzywanych i sprowadzanych, na nowego VW przecietny Kowalski sobie pozwolic nie moze, a nawet jesli może to wybierze fiata + 20tys na inne rzeczy.
Przeciętny samochód w Polsce ma 14 lat. Jeśli popatrzymy na tematy w dziale "Jakie auto kupić?" to ludzie pytają głównie o auta w cenie 5-15tyś zł. Z tego jasno wynika, że przeciętny Kowalski nie może sobie pozwolić na żadne nowe auto bez zaciągania kredytów - smutne ale prawdziwe.
MajkPZM napisał(a):Wykonczenie w VW jest na najwyzszym poziomie ( być może myslisz pojęcia, ładne nie znaczy dobrze wykonczone )
O tym jakie jest wykończenie najnowszego golfa czy bravo można będzie mówić za 10 lat. W żadnym nowych samochodzie plastik nie będzie skrzypieć. Dla mnie wykończenie golfa IV jest najwyżej dobre. Na najwyższym poziomie jest wykończenie mercedesów w124 ewentualnie audi 80.

Myślę, że sporo prawdy jest w wypowiedzi JerzyB333 - w obecnie produkowanych samochodach jest tyle elektroniki i innych psujących się pierdółek, że ciężko powiedzieć jednoznacznie, że jedno auto jest lepsze od drugiego. Wszystko zależy od oczekiwań klienta. Zarówno golf jak i bravo mają swoje wady i zalety i reprezentują podobny poziom. Ja jednak wybierając między tymi dwoma długo bym się nie zastanawiał. Gdyby golf był 10 tysięcy tańszy wtedy możnaby rozmawiać chociaż w przypadku diesla nawet jeśli kosztowałyby tyle samo wolę bravo. Nie jestem typem człowieka, który płaci za lepiej postrzegany przez społeczeństwo znaczek na masce.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2010, 23:58

Stare 2.0TDI faktycznie miały zła opinie, o nowych 2.0/1.6TDI CR jest mało opini ale same dobre, bo jest to silnik wstawiany od kilku miesięcy.

Ja wcale nie uważam, że golf jest lepszy czy gorszy. Jestem człowiekiem, który w miare dobrze zarabia i nie szukam samochodu za 45tyś, ot tyle:)
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Sty 2010, 20:05

Panowie fiat nie wchodzi w grę !!

Powiedźcie mi lepiej co sądzicie o nowym renult fluance ...

byłem dziś w salonie i naprawdę mnie zauroczył.
andachiel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Poznań

25 Sty 2010, 20:24

Z tego co wiem to Megane sedan = Fluence :wink: Czy to dobrze czy to źle sam nie wiem, ponoć Renault ostatnimi czasy się poprawiło znacznie jeśli chodzi o bezawaryjność aut. Spytaj się dilera ile kosztowałoby przedłużenie 2-letniej gwarancji o następne 2 lata, jak kupowałem auto w sierpniu, to w salonie Renault gdy się skrzywiłem że 2 lata to zdecydowanie za krótko, zaoferowali mi taką możliwość tylko zapomniałem ile kosztowało...

No i szkoda że nie ma w opcji silnika TCe we Fluence, to była jedna w większych zalet w Megance :razz:
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

25 Sty 2010, 20:54

Ja mam Fiata Sedici jest to moim zdaniem bardzo dobry samochód. Nie wiem dlaczego często słysze że ludzie nie lubią marki Fiat nie wiem dlaczego.

Myśle że Fiat Bravo lepiej prezentuje się od VW Golfa.
Lukasz150
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

25 Sty 2010, 22:45

Jutro polece do salonu i się z spytam ...

Bo ten fluence to poprostu full wypas ...nic dodać nic ująć żaden z dealerów nie dawał mi tak luksusowego wyposażenia..

A megane sedan to to nie jest bo fluence jest na innej płycie podłogowej. Może podobnie wygląda.
andachiel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Poznań

26 Sty 2010, 00:06

No ta wersja za 61tys. privilige faktycznie kusi, pod względem wyposażenia pobić ją może w zasadzie tylko KIA czy Hyundai, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Celuj w privilige, masz np klimę dwustrefową i kierownicę regulowaną w 2 płaszczyznach - w tej niższej niestety tylko w jednej, co może być czasem problematyczne jeśli lubisz ją mieć jakoś inaczej ustawioną na miasto/długie trasy. Jak się diler zgodzi na 4-letnią gwarancję to bierz, francuz nie francuz i tak będzie na gwarancji więc ewentualne awarie cię nie będą obchodzić :razz:
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

26 Sty 2010, 01:03

andachiel napisał(a):A megane sedan to to nie jest bo fluence jest na innej płycie podłogowej. Może podobnie wygląda.


No to ja napiszę tak- Fluence poprostu wprowadzili zamiast megane sedan. Ale początkowo miał się chyba nazywać normalnie megane.(no ale o nazwy się nie kłóćmy bo to najmniej ważne w samochodzie :) )
Osobiście mi się podoba- zwłaszcza to, że nie poszli na łatwizne doczepiając tylko odwłok kufra do hatchbacka no i oczywiście cena/wyposażenie. Gdybym teraz kupował samochód, to naprawdę mocno bym się nad nim zastanawiał ;)
Btw. Renault ma ostatnio naprawdę przystępne ceny- Laguna po 15-20 tys. rabatu, Megane po 6k, no i Fluence w full wypasie za ok. 60k - aż chce się katalogi poprzeglądać :)
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń

26 Sty 2010, 09:57

ACSznycel napisał(a):No ta wersja za 61tys. privilige faktycznie kusi, pod względem wyposażenia pobić ją może w zasadzie tylko KIA czy Hyundai, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Celuj w privilige, masz np klimę dwustrefową i kierownicę regulowaną w 2 płaszczyznach - w tej niższej niestety tylko w jednej, co może być czasem problematyczne jeśli lubisz ją mieć jakoś inaczej ustawioną na miasto/długie trasy. Jak się diler zgodzi na 4-letnią gwarancję to bierz, francuz nie francuz i tak będzie na gwarancji więc ewentualne awarie cię nie będą obchodzić :razz:



Dziwne bo byłem w kia i tam samochód z takim wyposażeniem kosztował 75 tys ....
no i jego wygląd jakiś taki kwadratowe pudełko...


A hundai nie wiem co daje ale napewno nie taniej.
andachiel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Poznań

26 Sty 2010, 12:12

No nie zgłębiałem dokładnie tematu, ale wychodzi mi 58/61tys. za Ceeda w wersji optimum/optimum plus - najbardziej zbliżonej do privilige http://www.kia.pl/ceedFL_wyposazenie.htm z trochę mocniejszym silnikiem niż Fluence (125KM), za 75 tysi to jest Ceed ze 140 konnym dieslem :razz: Jednak i tak uważam że Renault się postarało, KII jak do tej pory ciężko było dorównać wyposażeniem w jej cenie, a Renówce się udało. Jeśli diler zgodzi się na przedłużenie gwarancji w rozsądnej cenie, to ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał - tym bardziej że Fluence faktycznie jest ładniejszy od Ceeda po lifcie.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

26 Sty 2010, 12:17

ACSznycel napisał(a):No nie zgłębiałem dokładnie tematu, ale wychodzi mi 58/61tys. za Ceeda w wersji optimum/optimum plus - najbardziej zbliżonej do privilige http://www.kia.pl/ceedFL_wyposazenie.htm z trochę mocniejszym silnikiem niż Fluence (125KM), za 75 tysi to jest Ceed ze 140 konnym dieslem :razz: Jednak i tak uważam że Renault się postarało, KII jak do tej pory ciężko było dorównać wyposażeniem w jej cenie, a Renówce się udało. Jeśli diler zgodzi się na przedłużenie gwarancji w rozsądnej cenie, to ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał - tym bardziej że Fluence faktycznie jest ładniejszy od Ceeda po lifcie.
Diller nie ma nic do gadania jesli chodzi o przedłużenie gwarancji, trudno zeby diller dawał gwarancje na nie swoj produkt..., jesli producent nie oferuje takiej możliwosci to diler sam z siebie nie da dodatkowej gwarancji.

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 12:20 ]
Kia oferuje 7letnią gwarancje, ale zeby ją utzymać trzeba spełniać jakies chore warunki, w zasadzie nic nie można robić na własną ręke, wszystkie naprawy musza być wykonywane w servisie KIA, wszystkie częsci muszą być kupowane i wymieniane u nich a to jest nie opłacalne i nie kożystne bo jak kazdy wie w autoryzowanych servisach pracują partacze i złodzieje.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

26 Sty 2010, 12:39

Z tego co wiem to warunkiem wymaganym w każdej marce dla utrzymania gwarancji jest serwisowanie w ASO... Oczywiście że teoretycznie są przepisy które zabraniają takich praktyk, ale potem trzeba się bić z ASO i udowadniać że się robiło we właściwych serwisach itp, aczkolwiek prawnie jest możliwe serwisowanie auta poza ASO, jednak mało które się podda bez walki.

W Renault widać jest możliwość przedłużenia gwarancji, tylko to kosztuje dodatkową kasę przy zakupie.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

26 Sty 2010, 17:09

Witam

No i udało mi się kupić samochód....RENULT FLUENCE !!!!

Byłem dziś jeszcze raz w salonie tym razem w kołobrzegu gadam sobie i gadam z tym dealerem no i koniec końcem z naszego gadania dealer dorzucił mi PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI DO 4 LAT I ZIMÓWKI w wersji privilage 1,6 110KM z auto alarmem i czarnym metalickiem , 17 calowymi alusami i GPS na europe środkową.... CAŁKOWITA CENA MOJEJ WERSJI TO 62 900 ZŁ :)Dealer dał mi jakiś tam jeszcze upust 3k ,ale z tego co gadał daje go każdemu ...

Samochód do odebrania pod koniec marca.<ostatni tydzień>



Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam
andachiel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Poznań

26 Sty 2010, 17:16

szkoda ze o lagune nie powalczyles ale fluence i tak jest git za takie pieniadze :smile:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

26 Sty 2010, 17:23

Życzę szczęśliwego zakupu i bezawaryjności :) 9 lat jeździłem Renault i byłem bardzo zadowolony więc myślę, że i Ty docenisz samochody tej firmy pomimo wielu nieprawdziwych stereotypów na temat francuskich aut.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin