Samochód do około 16 tys złotych, kilka pytań

Samochód do około 16 tys złotych, kilka pytań

28 Kwi 2016, 11:52

Hej, mam 20 lat, i zamiar kupić auto na około rok tak około 3-4 tys euro, bo mieszkam w Niemczech. Obecnie jeżdże Mercedesem C klasą W204, mam zamiar ją sprzedać, a potem włożyć sporo do kieszeni, kupić auto i ew za rok kupić znów cos lepszego, bo nadchodzą zmiany w moim życiu kiedy moge potrzebować kasy a nie samochodu :P

Okej, a więc to ma być benzyniak, bez gazu :naughty: Na czym mi zależy?

-Mała awaryjnosc, nie chce w tym okresie wkładać kasy w samochód za bardzo.
-Wygoda, niezłe wyposażenie, przekładam to ponad sportowe osiągi :)
-Nie volkswagen czy inna skoda 8)

Ok, w oko wpadło mi kilka modeli.

Astra Bertone 1.8 - Ładne autko, tanie w naprawach, ale spalanie i wyposażenie dosc słabo :/
Focus MKII 1.6 benzyniak - Jeden z moich fawortyów bez dwóch zdań, a jak wygląda sprawa z awaryjnoscią?
Fiat bravo II - Tu bym musiał troszke dolozyć, bo widze juz niezle wygladające modele po 4.500 euro, a jak z awaryjnoscią?
Toyota Avensiss II 1.8 VVTI

Najbardziej ciekawi mnie ten focus, i jak wyglada z jego solidnoscią, w końcu wiadomo co ford wort :lol:
erni13
Początkujący

Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Samochód do około 16 tys złotych, kilka pytań

28 Kwi 2016, 13:31

Polecam Forda :ok: niby tylko kompakt, ale prowadzenie bardzo przyjemne a i na dziurach plomby nie wypadają. 1.6 trochę słabowity, najlepiej szukać 2.0 z wypasem. Ceny części nie są wysokie i nie ma tam kosmicznej technologii, która generuje koszty. Obejrzyj doły drzwi i okolice znaczka Fordanz tyłu pod kątem rudej, jednak nie ma co się jej obawiać - nie ma to takiej skali jak w pierwszej generacji
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

Re: Samochód do około 16 tys złotych, kilka pytań

28 Kwi 2016, 17:38

Dzięki, ktos jeszcze cos? ;D
erni13
Początkujący

Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo
    VEA (Volvo Engine Architecture) to nowa rodzina silników czterocylindrowych, która pojawi się w ofercie Volvo pod koniec 2013 roku. Obejmie ona zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle. W jednostkach ...
    Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mitsubishi Mirage, zielony
      BIGFOOT - Monster Truck, 7
      Pimp My Ride, zabudowa Fiat PickUp, 3
      Liemann w akcji MJ2011