Samochód do pracy do 8 tys zł.

Samochód do pracy do 8 tys zł.

30 Lip 2015, 11:50

Witam,
Obecne auto:
Astra I 1.6l benzyna + LPG. Rocznik: 2000 Przebieg: 275tys. km.

Ostatnio posypała się w nim instalacja gazowa. Samochód dusi się na niskich biegach (nie ma mocy). Mechanik LPG powiedział ,że do wymiany filtry i pare innych rzeczy. Łącznie kwota ~400zł. Oprócz tego na komputerze wyszło mu ,że benzyna też działa nieprawidłowo. Kolejne koszty u innego mechanika - kabli , swiec i remont recyrkulacji spalin. Samochód mocno zgnity, ale tani w eksploatacji.

Zastanawiam się czy nie sprzedać komuś tego samochodu w takim stanie i kupić nastepny samochód.

Mam 7tys zł. Będę jeździł do pracy (20km w jedną stronę). Lubię LPG bo zawsze tanio mnie wychodzi. Nie chcę małego autka jak Tico, Matiz, bo nie zmieszczę sprzętu muzycznego, z którym muszę czasem jeździć.

Co polecacie?
Lucky1777
Nowicjusz

Miejscowość: Rybnik
Prawo jazdy od: 06 05 2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Astra I
Silnik: 1.6l
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Samochód do pracy do 8 tys zł.

30 Lip 2015, 12:24

Ja polecałbym naprawić auto, które masz obecnie i jeździć. Pamiętaj, że zawsze wiesz co masz. Kupić auto nie jest sztuką. Ale kupić dobre, to już los na loterii. O ile można ocenić stan blach, o tyle nigdy nie wiesz co wyjdzie po czasie z silnikiem.
Jeśli jednak koniecznie chcesz zmienić auto, to może Astra G (II)? Możesz wziąć z tym samym silnikiem.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

30 Lip 2015, 12:33

Z uwagi na troskę o własne życie/zdrowie powinieneś pozbyć się tego zgnitego sztrucla (tj. oddać na złom) i poszukać czegoś z porządnymi blachami. Nawet jeśli w nowym nabytku posypie Ci się silnik to lepiej wydać kilka tysięcy na naprawę niż jeździć zardzewiałym złomem, który złoży się jak harmonijka w razie wypadku, a Ty razem z nim.
Do 8 tys. zł trudno będzie o igłę, ale oferta jest całkiem bogata - codziennie jest przynajmniej kilka tematów dot. aut w tym budżecie, wystarczy przejrzeć ostatnie 2-3 strony :ok:
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

30 Lip 2015, 12:36

Mocno zgnity? Nadkola i progi można zrobic ale podłogi już nie tykaj jak tez zgnita tylko opchnij na wiochę gdzies. Ja polecam kupić astre G z tym samym silnikiem
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najbardziej ekonomiczne SUV-y Najbardziej ekonomiczne SUV-y
    Specjaliści z amerykańskiej organizacji Consumer Reports po raz kolejny wzięli pod lupę paliwożerność SUV-ów i wybrali najbardziej oszczędne auta z tego segmentu. Wszystkie przetestowane przez Amerykanów egzemplarze ...
    Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005) Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005)
    Geneza Lexus IS pierwszej generacji dostępny był początkowo jedynie jako sedan z dwulitrowym silnikiem. W 2001 roku do oferty wprowadzono wersję kombi o nazwie SportCross oraz wersję IS 300 z legendarnym silnikiem 2JZ. Modernizacje: ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda