Samochód kupiony w Polsce zarejestrowany na terenie Szwajcarii

20 Lut 2022, 00:22

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem was zapytać jak wygląda sprawa odnośnie opłat za samochód zakupiony na terenie Polski ale zarejestrowany w Szwajcari.Osoba sprzedająca przyjechała nim do naszego kraju, po czym miała kolizję.Wlasciciel wyrejestrował pojazd w Szwajcarii.Chce kupić samochód jako towar handlowy do swojej firmy. Od czego muszę zacząć załatwianie dokumentów?Jakiej wysokości są opłaty Samochód wyprodukowany na terenie Uni Europejskiej.
grzesiegoll
Obserwowany
 
Posty: 2

20 Lut 2022, 10:06

Procedura jest taka sama jak byś sprowadzał samochód ale odpada ci dodatkowe OC, laweta. W Szwajcarii tablice rejestracyjne masz przypisane do właściciela a nie do samochodu więc z chwilą kupna auta zostają one w tamtym kraju a w dowodzie pojawić się musi stosowna pieczątka informującą o tum ze pojazd został w tym kraju wyrejestrowany.

W przypadku rejestracji auta ze Szwajcarii w Polsce będziesz potrzebował potwierdzenie uiszczenia opłat (akcyzy, cła i opłaty za rejestrację auta), tłumaczenie dokumentów i potwierdzenie wykonania badania technicznego.

To że kupiłeś go w Polsce nie ma większego znaczenia i tak musi zostać wyrejestrowany w Szwajcarii żebyś mógł go tu zarejestrować.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Lut 2022, 13:29

Tak to wszystko wiem. Jest już wyrejestrowany. Problem że nie mam odprawy z granicy.Czytałem że cło nie jest wymagane przy zakupie samochodu wyprodukowanego na terenie Uni Europejskiej. A co do vatu czy przy działalności gospodarczej też muszę go płacić?
grzesiegoll
Obserwowany
 
Posty: 2

20 Lut 2022, 21:54

auto jest ze szwajcarii czyli z poza Unii także VAT każdy tutaj musi zapłacić, czy prywatny ,czy firma
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286