Samochód od 10 do 16 tysięcy złotych

18 Cze 2009, 20:09

Podsumowując mam mętlik w głowie. Na 99% z końcem lipca zacznę rozglądać się za samochodem. Problem w tym, że nie wiem za jakim. Najchetniej kupiłbym coś z lat 97-2000 w cenie ok.14-15 tysięcy złotych ale teraz jest pytanie czy opłaca się dawać tyle pieniędzy za samochód czy lepiej kupić starszy za ok.10 tysięcy. Myślałem nad praktycznie każdym samochodem!! Nie wiem na co się zdecydować. Samochód ma być zasilany dieslem z turbo lub LPG(w tym przypadku wolałbym kupić benzynowy a instalację założyć samemu). Kilka aut nad którymi najbardziej się zastanawiam to audi a4(i inne z koncernu VW/Audi z tymi samymi silnikami), opel astra 2 i corsa 3,ford focus, honda civic(ale szczerze mówiąc niepodoba mi się ten samochód, nie wiem jak spisuję sie w LPG). Jestem otwarty na każdą propozycję.
Samochód może być w każdej wersji nadwozia oprócz kombi. Musi palić stosunkowo mało( na trasie jadąc 110-120 musi spalić nie więcej niż 5,5 litra diesel i 8,5 litra gaz). Auto będzie pokonywać spore przebiegi jak dla mnie bo będzie to troszkę ponad 20 tysięcy kilometrów rocznie. Klima i inne bajery nie są mi potrzebne, wystarczy żeby swym wyglądem nie odstraszał. Podkreślam, że najważniejsze są tanie koszty eksploatacji a w przypadku diesli, żeby nie był zbyt wrażliwy na jakość paliwa, abym mógł spokojnie lać zwykłą ON na orlenie a nie kupować Vervę lub Shella V-power bo na to mnie po prostu nie stać.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

18 Cze 2009, 20:52

Golf 1,9 TDI ?
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

18 Cze 2009, 20:55

Koczas my nie mamy czasu by wybierać samochody z tylu marek i modeli,ty musisz przedstawić propozycje ,dowiesz się ,który jest godny uwagi!Kieruj się podejściem takim ,lepszy starszy w dobrym stanie niż nowszy wyjeżdżony i do tego droższy i bity!Poszukaj samochodów ,które ci się podobają i napisz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

18 Cze 2009, 20:56

jak robisz 20k/rocznie to bym sie nie pchał w lpg
za 15 ciezko bedzie kupic dobre a4 tdi, ale jest to mozliwe
octavie tdi tez bys pewnie znalazł
focus tddi tez jest dobry, brat ma i jak narazie dobrze sie spisuje, tylko gnije klapa tylna i tylne drzwi :sad:
astra II to najlepiej 1.7 dti, te 2.0 nie maja dobrej opinii

no i przy tym budzecie licz, ze diesle beda miały juz ponad 200tkm przebiegu, mowie Ci to bo dla wielu Polakow przekroczenie przez auto tej granicy oznacza jego koniec :grin:
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

18 Cze 2009, 21:28

Ja użytkuję, a w zasadzie "od święta" jeżdzę dieslem z przebiegiem 210 tysięcy i nie widzę w tym żadnego problemu. Wolę kupić pewny z przebiegiem 250 tysięcy niż niby 100 a cofnięte z 200 tysięcy. Nie rozglądałem się narazie dokładnie tylko prowadziłem "wstępne rozeznanie" i wiem, że focusa w dieslu bym za tą kasę kupił ale właśnie to rdzewienie mnie trochę przeraża w tak młodym aucie. A4 lux furka tylko, że niby delikatne zawieszenie.
Ogólnie zastanawiam się nad samochodem z silnikiem diesla 1,9 TDI 90 lub 110 KM np. Golfem IV, Audi A4 i Seatem Cordoba/Ibiza. Tylko czy się da za tą kasę wyrwać takiego?
Także proszę o pomoc przy wyborze póki co z tych 3 aut- Coś z koncernu VW/Audi, Opel Astra 2, Ford Fokus i porady czy kłaść LPG czy kupić diesla(co do przyjemności jazdy autem w gazie a TDI nie musicie mnie uświadamiać ale akurat w moim przypadku najważniejsze są małe koszty)
P.S Nadal otwarty jestem na nowe propozycje.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

19 Cze 2009, 08:36

golfa iv nie kupisz za te pieniadze
seat cordoba/ibiza tdi 110km to spokojnie kupisz
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

19 Cze 2009, 12:14

Pawlo napisał(a):golfa iv nie kupisz za te pieniadze

Oczywiście, że kupi
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

19 Cze 2009, 12:21

kolego znajdz zarejestrowanego golfa tdi, a nie do opłat ;p
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

19 Cze 2009, 13:13

No właśnie Golf 4 za 15 tysięcy się kupi ale jeszcze 2 tysiące do opłat :???:
Myślę, że Audi a4 1,9 tdi z roku 96-97 do opłat za 14 tysięcy to chyba dałbym radę kupić??
Czy lepiej szukać audi a4 w benzynie za jakieś 11-12 tysięcy i założyć gaz do silnika 1,6(o którym chodzą znowu opinie że dużo pali)??
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

19 Cze 2009, 13:17

powinienes znalesc jakies a4 tdi
ja jutro jade do niemiec po a4 wlasnie, tylko kombi, ale nie wiem co zastane na miejscu

jak chcesz to kup a4 1.8, tylko tam sekwencja trzeba zalozyc, zeby to normalnie chodziło, do 1.6 tez zreszta
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

19 Cze 2009, 13:26

Pawlo napisał(a):kolego znajdz zarejestrowanego golfa tdi, a nie do opłat ;p


przecież znalazł ci kilka zarejestrowanych i kilka po opłatach, więc masz tylko 250 za rejestracje
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

19 Cze 2009, 13:30

Można kupić i zarejestrowanego golfa tyle, że będzie starszy. Jeśli auto ma być na długie trasy to chyba faktycznie lepiej wziąć a4 ale ja bym jednak został przy dieslu. Większy samochód jest zawsze bardziej komfortowy. No i zawsze audi będzie lepiej wykończone w środku od vw.

Przykłady zarejestrowanych w Polsce golfów coby nie być gołosłownym.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

19 Cze 2009, 13:49

no to jedz i kupuj te golfy tdi zarejestrowane za 15k, zycze udanej i bezproblemowej eksploatacji :grin:
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

19 Cze 2009, 18:48

Koczas tobie zaproponuję też STILO z silnikiem JTD,myślisz że GOLF IV jest lepszym samochodem?!Taka sama ocena ,łeb w łeb.Wiesz dlaczego STILO takie tanie?!Wszyscy myślą ,że to dziadostwo :lol: Bzdury :!: Nie z silnikiem JTD,Stilo nie sprzedawalo się najlepiej z powodu dość wysokich cen za nowe samochody,masz do wyboru leciwego Golfa lub kilka lat młodsze ,piękne STILO w takiej samej cenie,zastanów się ,opiszę ci na co zwracać uwagę kupując ten samochód od A-Z!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Cze 2009, 18:55

Może Skode Octavie mój tata ma i sobie chwali jeszcze w silniku diesla spalanie przy normalnej jeździe ok 4,5 l
Jeszcze jeden plus skoda należy do koncernu Volkswagena
Konradoo7xxx