Samochód od 10 do max 20 tysięcy zł

Samochód od 10 do max 20 tysięcy zł

28 Maj 2016, 15:33

Witam wszystkich czytających mój post :)

Sprawa wygląda następująco zamierzam kupić samochód za 10/20 tysięcy zł. Czemu taki duży rozrzut w cenie aż o 10 tysięcy? A dlatego, że chciałbym zapłacić oczywiście jak najmniej ale bardzo zależy mi na jakości więc jestem w stanie dopłacić jeśli ktoś naprawdę doradzi mi samochód droższy ale warty swoich pieniążków.

Moje wymagania?
- 5 drzwi
- najbardziej preferowałbym sedan ale inne nadwozia też rozpatrzę
- ekonomiczny samochód bym mógł się wypłacić
- solidny sprzęt, tzn mało awaryjny
- auto używane będzie i na krótkie trasy i w mieście i poza miastem oraz na dłuższe wycieczki

Ogólnie jestem bardzo zainteresowany marką Audi której jestem miłośnikiem. Uwielbiam wygląd tych samochodów (chodzi o te droższe wersje po 100k zł+) i myślę na A4, A6 czy coś w ten deseń ale że mało się znam i nie wiem jak wyglądają inne aspekty tych samochodów dlatego jestem otwarty też na inne propozycje. Dziękuje z góry za wszelką pomoc! Pozdrawiam.
szajaa
Obserwowany

Auto: nie mam

Re: Samochód od 10 do max 20 tysięcy zł

29 Maj 2016, 12:57

W tej cenie kupisz A4 B5 i A4 B6. Najlepiej szukać z 1,8T, a jak się trafi quattro to warte jest swojej ceny (mimo podwyższonych kosztów serwisu). Wady to zawias standardowo i ...opinia o taniości, która powoduje, że auta są często niedoinwestowane i wpakowane mają najtańsze zamienniki - o wymianie oleju wielu ludzi zapomina, bo tak się znają na serwisie auta jak na jakości zamienników. Ma się zgadzać znaczek.
Z A6 trafi się tylko C5 ale tu musisz zdecydować, bo 1,8T trochę słaby do takiej budy już, a silnik V6 dużo palą i są droższe w serwisie (np. cena dobrego rozrządu to dla mnie pomyłka w takim popularnym aucie/silniku). Zawias też wada.

Tak to trochę poszwankuje elektronika, gdzieniegdzie pojawi się jakiś purchel na rancie, czy klapie.

Zalet nie wypisuję, bo sam je dostrzeżesz ;)
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 101
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Superb - nowy wygląd i mniejsze zużycie paliwa SKODA Superb - nowy wygląd i mniejsze zużycie paliwa
    SKODA rozpoczyna kolejny etap swojej ofensywy modelowej SKODĄ Superb. Model flagowy marki imponuje atrakcyjnymi nowymi elementami stylistyki SKODY, świeżym wnętrzem i ulepszonymi funkcjami. Zużycie paliwa i emisja CO2 oferowanych ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

•  
    • Beata Sadowska - Ambasador Marki Prius w Polsce
      Offrołdowy dzień kobiet
      Linia montażowa - Yaris 2011
      Toyota Land Cruiser, Arctic Trucks, tył