Samochód po gwarancji i... co dalej?

Samochód po gwarancji i... co dalej?

01 Mar 2012, 14:41

Witam wszystkich!

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że szukałem podobnego tematu, ale nie mogłem znależć (albo nie potrafię wyszukać), dlatego zakładam nowy temat.

Chodzi mi o sytuację, kiedy kończy się okres gwarancji producenta na auto z salonu (w tym przypadku dzisiaj). Nie chcę robić więcej przeglądów, ponieważ mam autoryzowany serwis, gdzie części i ew wymiany płynów, filtrów lub naprawy są 2x tańsze, niż w ASO (choć części zamienne sprowadzają bezpośrednio od dealera :shock: ). I tu pojawia się pytanie: "kiedy jechać na pierwszy przegląd"? Czy muszę zrobić przegląd z wbiciem do dowodu w ciągu roku od ostatniego przeglądu w ASO (dla mnie to chyba najbardziej logiczne)? Czy jakoś wcześniej, tylko ja się nie znam?
Dodam, że chodzi o utrzymanie autka w dobrym stanie, ponieważ dość dużo nim jeżdżę i zależy mi na bezpieczeństwie i niezawodności, tylko po prostu nie wiem, czy jest to jakoś ujęte, np. w przepisach?

Jeśli ktoś się zna na tym lub też tak zrobił, to chętnie poczytam o ew możliwościach :mrgreen:

Pozdrawiam!
smarekxy
Początkujący

Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy od: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept Study CS1 2002 BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...
    Seat Leon III - gama silników Seat Leon III - gama silników
    SEAT wysyła nowego Leona na bitwę wydajnych i oszczędnych silników TDI i TSI, o pojemnościach od 1,2 do 2,0 litra pojemności. Wszystkie silniki wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Zostały one zaprojektowane ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50