Samochód

09 Lip 2018, 12:30

Dzień dobry,
Chciałbym Was prosić o pomoc. Sytuacja wygląda tak: mam stare auto, cztery lata temu ubezpieczyciel zerwał ze mną umowę bo nie zapłaciłem 2 raty i auto od dawna stoi na działce nie używane bez OC. Zabierałem się za jego sprzedaż na części albo złomowanie, ale do tej pory tego nie zrobiłem z braku czasu.
Nie zdawałem sobie sprawy, że są za to kary. Wiem że 4200,00 zł za brak ubezpieczenia w moim przypadku.
Auto nie jest w bardzo złym stanie, ktoś może podreperować silnik i tym jeździć.. Ale ja chcę się go pozbyć.

Dodatkowo 4 lata temu policja zabrała dowód i od tego czasu auto stoi na działce nie używane.. Mam kartę pojazdu, dowód jest zapewne w Wydziale komunikacji.

Czy mam w tej chwili możliwość uniknięcia tej kary?
Jakie będzie najlepsze wyjście z całej sytuacji?

Czy mogę to auto zezłomować lub pozbyć się w inny sposób (nawet bez zysku) żeby wspomnianej kary uniknąć, mogę nawet za darmo oddać komuś to auto, sprzedać aby pozbyć się problemu, ale wtedy chyba nie ma gwarancji że nie dostanę kary ?

Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio edytowany przez maxx44, 11 Lip 2018, 09:25, edytowano w sumie 1 raz
maxx44
Nowicjusz
 
Posty: 7

09 Lip 2018, 12:46

maxx44 napisał(a):Czy mam w tej chwili możliwość uniknięcia tej kary?
Nie ma takiej możliwości.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16241
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2018, 13:06

Czyli co najlepiej zrobić w tej sytuacji ? Co będzie najprostsze ?

1.
Sprzedać komuś ?

2.
Czy udać się do urzędu w celu wydania dokumentów właności i udać się do kasacji pojazdów ?

3.
Jakaś inna możliwość ? Auto stoi nie używane parę lat i nikt się tym nie interesuje.. W Polsce najlepiej wychodzić z założenia, nic nie robić, nic się nie stanie.
maxx44
Nowicjusz
 
Posty: 7

09 Lip 2018, 15:47

maxx44 napisał(a):Sprzedać komuś ?
Najprostsza sprawa... :!:
maxx44 napisał(a):Czy udać się do urzędu w celu wydania dokumentów właności
A na jakiej podstawie WK ma Ci wydac DR skoro
maxx44 napisał(a):Dodatkowo 4 lata temu policja zabrała dowód
A więc tylko aktualne badanie tech.pojazdu wykonane na podstawie pokwitowania policji,karty pojazdu powoduje wydanie zaświadczenia przez SKP i odbiór DR z WK.Innej drogi nie ma...
maxx44 napisał(a): udać się do kasacji pojazdów ?
Jezeli posiadasz pokwitowanie z policji,karte pojazdu to myśle ze to najprostsza droga zeby zalatwic tą sprawe bez dodatkowych problemów... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Lip 2018, 16:35

OK dzieki za info
maxx44
Nowicjusz
 
Posty: 7