Samochód w prezencie

29 Wrz 2011, 15:30

Mój wujek Włoch podarował mi używany samochód w prezencie. Samochód wczesniej był zarejestrowany we Włoszech na niego. teraz chciałabym go zarejestrować w Polsce, ale nie wiem jak. Mam sporządzić umowę kupna i sprzedaży i na niej wpisać jakąś symboliczną cenę, albo po prostu 0? Sporządzić umowę darowizny?

Jak wyszłoby mi korzytnijej i bardziej legalnie? To prawda, ze Urząd Celny może sobie naliczyć i naliczy akcyzę na podstawie eurotaxu, albo jakichś swoich taryf?
sabi89
Nowicjusz
 
Posty: 7

30 Wrz 2011, 09:13

sabi89 napisał(a):? Sporządzić umowę darowizny?

Umowa darowizny....
sabi89 napisał(a):To prawda, ze Urząd Celny może sobie naliczyć i naliczy akcyzę na podstawie eurotaxu, albo jakichś swoich taryf?

Tak...Jedynie nie placisz nic w US.Pozostałe opłaty niestety trzeba zapłacic...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

04 Paź 2011, 20:41

Nie płacisz US czyli 2% podatku od kupna. Dotyczy wszystkich umów zawartych poza Polską.

Reszta normalnie, tu masz opisane koszty
[link wygasł]

Tu możesz sobie za darmo wyliczyć średnią cenę swojego samochodu i zobaczyć ile zapłacisz akcyzy
[link wygasł]

Jeżeli nie chcesz sam załatwiać spraw możesz zlecić firmie np
[link wygasł]

pozdrawiam
Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LX - terenowy krążownik
    Najczęściej kupowanymi autami Lexusa są obecnie SUV-y. W Polsce klienci mogą wybrać popularnego Lexusa NX lub większego Lexusa RX, tymczasem za oceanem oferta obejmuje też dwa jeszcze większe modele – GX oraz prekursora ...