Ściąganie samochodu po wymianie kół.

11 Kwi 2023, 21:32

Cześć,

Mam problem ze ściąganiem auta po wymianie kół. Honda Accord VII 2006 rok, 2.0 benzyna. Na felgach 16" i oponach zimowych auto prowadzi się prosto - nie ściąga. Założyłem hondowskie penty 17" na letnich oponach i od razu czuć ściąganie auta (najbardziej przy przyspieszaniu z niskich prędkości) przeważnie do lewej ale potrafi też ściągnąć przy hamowaniu do prawej. Najeżdzając na nierówności kierownica czasami lata w lewo/prawo. Opony są już dość mocno zużyte i na przedniej osi mam Continentale a na tylnej Bridgestone. Podjechałem na diagnostykę - sprawdzili zbieżność i jest ustawiono "wzorowo". Diagnosta powiedział że "to prawdopobodnie problem z maglownicą bo słychać stuki przy krótkich ruchach lewo/prawo na zgaszonym silniku - po założeniu większych i szerszych felg mogą być takie objawy". Zaproponował jeszcze żebym zamienił koła przód - tył, tył - przód. Po zmianie kół stronami auto wciąż ściąga ale w mniejszym stopniu. Wulkanizator mówi, że to na pewno nie wina magla tylko zużytych opon. Jak myślicie jest sens pchać się w tą maglownicę czy po prostu kupić nowe opony?
Maciej12345
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 11 Kwi 2023, 21:43

    Na zimówkach jest ok bo raz że mają wyższy profil, a dwa że pewnie są w dużo lepszym stanie.

    Ja bym zmienił opony skoro są kiepskie bo i tak będziesz musiał to zrobić, a po wymianie wyjdzie Ci czy dalej masz problemy i trzeba będzie ingerować w maglownicę.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    11 Kwi 2023, 21:48

    Prawda - zimówki kupiłem jako nowe rok temu, a letnie to już praktycznie szrot. :mrgreen:
    Maciej12345
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    11 Kwi 2023, 21:57

    Zauważ też, że letnie są szersze pewnie od zimówek mają niższy profil jak wspomniałem, a to już wpływa na inne prowadzenie nawet porównujac nowe letnie opony z zimowymi w innym rozmiarze.

    Dodatkowo jeżeli opony są nierówno zużyte to czasem można odczuć spore ściąganie lub nawet pływanie auta.

    Zbieżność sprawdziłeś więc ja bym zainwestował w opony i przy okazji wymiany sprawdził felgi czy są proste i dopiero po założeniu takiego kompletu na samochód zobaczył jak to będzie wyglądało.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    12 Kwi 2023, 09:27

    Prosty test, zamień prawe z lewa lub przód tył, jak zauważysz różnice to już masz winowajcę.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16208
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    14 Kwi 2023, 18:13

    Po wymianie opon na nowe problem zniknął. :piwo:
    Maciej12345
    Nowicjusz
     
    Posty: 5