(SEAT ALTEA 2004r.) Wtyki radio-antena. Długość przewodu antenowego

31 Sie 2022, 16:06

Witam. Po zakupie auta (Altea 2004r. 1.9 TDI) od samego początku nie działało mi radio. Nie było wtyku w radiu ani wtyczki w samochodzie... no i sama antena jest w złym stanie. Kupiłem używaną antenę i radio. Wiem, że jeszcze muszę mieć przewód przez całe auto ale myślałem, że tak na krótko przynajmniej sprawdzę czy wszystko działa. Ale nie da się tego złączyć. Wygląda to tak:
(SEAT ALTEA 2004r.) Wtyki radio-antena. Długość przewodu antenowego
Nie znam się na tym więc zanim coś kupię wolę się spytać. Nie wiem czy to są wtyczki RAKU-1 i RAKU-2 czy po prostu wtyk męski i żeński. Nie wiem czy muszę kupować jakieś przejściówki czy są takie kable? No i jakiej długości muszę kupić przewód antenowy radio-antena?.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
marcinfr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 1

05 Wrz 2022, 13:58

Kabel od anteny powinien być w samochodzie poszukaj dobrze i zobacz z tyłu odchylając podsufitkę ob kabel od stopki anteny jest krótki i łączy się z kablem antenowym w samochodzie (nad podsufitką) który powinien dalej iść aż do miejsca montażu radia. Jak nie masz takiego kabla to będziesz musiał go pociągnąć przez całe auto.

Wtyk od anteny ten czarny jak się nie mylę to RAKU II (żeński), a w radiu FAKRA.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7566
Zdjęcia: 24
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak rozkodować radio w samochodzie Renault?
    Bardzo często podczas chwilowej utraty zasilania radio w samochodach marki Renault jak i Dacii będzie wymagało wpisania kodu do jego uruchomienia. Problem ten może się pojawić np. po chwilowym odłączeniu akumulatora bez podtrzymania ...
    Elektryczny samochód dostawczy: koncepcyjny e-Co-Motion
    Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje podczas tegorocznego Genewskiego Salonu Samochodowego koncepcyjnego Transportera e-Co-Motion. Samochód ten łączy w sobie cechy, które zdają się wykluczać: jest ...