Seat Leon 1.9 TDI ALH 90KM - Dziwny dźwięk silnika

21 Kwi 2016, 06:45

Witam.

Samochód posiadam od lipca 2015 roku, do soboty nie było z nim żadnych problemów...

Otóż jadąc autem ok 60 km/h na trzecim biegu, zwolniłem i wrzuciłem drugi bieg i wtedy usłyszałem bardzo głośny dźwięk wydobywający się z silnika po czym natychmiast wyłączyłem silnik. Auto zostało zaholowane do mechanika i po odpaleniu silnika słychać głośny stukot coś w stylu jakby wrzucić jakiś kawałek metalu do silnika i go odpalić, nie ma różnicy czy to bieg jałowy czy np jest wrzucony drugi bieg. Pierwsza diagnoza to rozpadł się dwumas, mechanik zabrał się za wymianę dwumasu, został założony nowy komplet sprzęgła z dwumasem, ale niestety problem nie ustąpił. Fakt faktem dwumas wraz z sprzęgłem był w kiepskim stanie, czasami miałem problem z wrzuceniem pierwszego biegu lub wstecznego, więc pewnie za pół roku i tak było by sprzęgło do roboty. Ale niestety problem występuje nadal, poniżej zamieszczam link do filmiku z nagrania pracy silnika, może ktoś akurat miał taki problem i będzie w stanie pomóc.

Mechanik twierdzi, że na pewno było grzebane coś przy pompie i wtryskach, pompa na pewno była regenerowana. Na komputerze 0 błędów.

Jest to wersja 1.9 tdi 90km ALH rok 2002 na liczniku 239 tyś km - nie był robiony CHIP. Rozrząd również jest ok, nie przestawił się ani nic z tych rzeczy.

FILM:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Bardzo proszę o jakieś wskazówki...
tentypm
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Seat Leon
Rok produkcji: 2002

22 Kwi 2016, 05:00

Silnikiem trzęsie,najprawdopodobniej coś nie jest tak z układem wtryskowym,od tego zacznij,potem do sprawdzenia układ zaworowy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)