Seat Toledo 2003 - Światła pozycyjne tylko po jednej stronie

Seat Toledo 2003 - Światła pozycyjne tylko po jednej stronie

23 Sie 2014, 18:08

Witajcie,

Nie moge rozwiązać mojego małego problemu. Posiadam Toledo z 2003r i czasami światła działają tylko z jednej strony (pozycyjne z lewej z przodu i tyłu) a czasami normalnie tak jak powinny z dwóch stron. Sprawdziłem bezpieczniki wszystko w normie. Dziwny problem bo czasami przy jeździe pali mi sie tylko jedna strona a druga nie działa. Światła krótkie działają normalnie z dwóch stron.

Gdzie szukac przyczyny? Dzięki.
madakaczka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Seat Toledo 2003 - Światła pozycyjne tylko po jednej stronie

23 Sie 2014, 19:04

Może warto sprawdzić przełącznik kierunkowskazów, czy czasem problemów nie robi, ponieważ jak zostawisz na kierunkowskazie w lewo, to światła pozycyjne powinny świecić tylko z lewej strony, a jak zostawisz na kierunkowskazie w prawo, to światła pozycyjne będą działać tylko z prawej strony. Dlatego właśnie radzę sprawdzić ten przełącznik kierunkowskazów.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2013

Re: Seat Toledo 2003 - Światła pozycyjne tylko po jednej stronie

23 Sie 2014, 19:11

Przełącznik świateł rozebrałem i i sprawdziłem i żaden ze stryków nie ma śladu korozji albo czegoś co by mu na prace nie pozwoliło.

Na wyłaczonym silniku z kluczem w pozycji 2 mam ok. 0.65V na tylnym świetle pozycyjnym... chyba troche mało?

Chce tylko dodac że hamulec jest OK i przy wcisniętym pedale hamulca światło działa tak jak powinno.

EDIT: Pierwszy raz słysze o tym że przy włączonym kierunkowskazie powinno zgasnąć światło z jednej ze stron... no ale sprawdziłem dzwignie od kierunkowskazów i dalej nic...
madakaczka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ograniczenia prędkości o których trzeba pamiętać podczas podróży Ograniczenia prędkości o których trzeba pamiętać podczas podróży
    Poruszanie się samochodem wymaga znajomości obowiązujących prędkości, zależnych od rodzajów dróg. Sieć drogowych połączeń w Polsce jest zróżnicowana i często podczas jednej podróży, mamy okazję ...
    Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy? Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy?
    Polscy policjanci karali w zeszłym roku blisko 250 osób dziennie za korzystanie z telefonu podczas jazdy! Używanie smartfonu, gdy prowadzimy samochód, może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      Jaguar