Segment B ~35k - auto dla żony bogato wyposażone

18 Maj 2021, 12:31

Cześć i czołem. Autko dla żony, dojazd do pracy ok. 20km w jedną stronę + od czasu do czasu spakuje dzieci, więc możliwie jak na ten segment fajnie aby w bagażniku zmieściło się więcej niż damska torebka + przestrzeń na dwa foteliki.
Wiem, że to segment B jednak chcielibyśmy możliwe najbogatszą wersję wyposażenia

Moim faworytem wstępnie jest hyundai i 20 z silnikiem 1.2. Ale może macie coś ciekawszego. Chętnie posłucham :piwo:
MarioFKS
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Maj 2021, 13:11

MarioFKS napisał(a):Moim faworytem wstępnie jest hyundai i 20 z silnikiem 1.2
Bardzo dobrze tylko ciężko znaleźć wypasioną wersję choć czasem zdarzają się takie z klimatronikiem i tempomatem. Tu jeszcze możesz wziąć pod uwagę silnik 1.4 MPI 100KM, on ma skrzynię 6-cio biegową. Ten samochód bardzo fajnie w takiej konfiguracji jeździ.

Jeżeli chodzi o inny model (taki prawie bliźniak) z takimi samymi silnikami to będzie Kia Rio.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Maj 2021, 13:25

Jeśli wystarczy ci mniejsza liczba drzwi to nieźle wyposażone są zwykle ar mito
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Maj 2021, 14:10

A silniki 1.0T-GDI? W hyundaiach. Jest kilka fajnie wyposażonych w budżecie bym się zmieścił lub lekko powyżej. Ale mało info o tej jednostce, mechanik też za wiele o tym silniku nie powiedział, może ktoś tutaj ma większe doświadczenie?
MarioFKS
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Maj 2021, 15:02

MarioFKS napisał(a):A silniki 1.0T-GDI?
To jednostka trzycylindrowa dosyć mocno wysilona o oznaczeniu G3LC. Montowane są też w większych hyundaiach ale ja bym jej nie wybrał bo z tego co wiem nie jest to tak udana jednostka jak czterocylindrowa 1.6 GDI czy 1.6 T-GDI.

Sam silnik ma np. dwa termostaty jeden dla chłodzenia bloku silnika, a drugi głowicy silnika. Temperatury otwarcia nieco się różnią, a to pozwala na utrzymanie głowicy przy trochę niższej temperaturze pracy, a bloku przy wyższej. Innym rozwiązaniem jest chłodzony wodą kolektor wydechowy który pozwala na szybsze nagrzanie silnika. Sam silnik bazuje na jednostce 1.0 MPI ale został bardzo mocno przebudowany. Do tego masz tu bezpośredni wtrysk.

Moim zdaniem kultura pracy gorsza od silnika 1.2 MPI do tego dźwięk przy przyspieszaniu jest trochę bardziej irytujący niż w wolnossącej jednostce. Minusem jeszcze często jest praca sprzęgła które potrafi szarpać przy ruszeniu, a to znany problem.

Jak kupisz auto z małym przebiegiem 40-50 tkm to jest szansa że jeszcze trochę bezawaryjnie nim pojeździsz przy zachowaniu odpowiedniej dbałości o wymiany oleju.

Ostatnio oglądałem takiego Hyundaia z 2016 roku z silnikiem 1.4 z dobrym wyposażeniem dla znajomego który nie mógł się zdecydować na zakup, a na drugi dzień już go nie było.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Maj 2021, 18:17

w tych 1.2 często to widzę za granicą z małym przebiegiem nawet 70-100 tys i słychać odgłosy z rozrządu...jak dla mnie te silniki to jedna wielka K...A :D...a moi koledzy z DK też za dobrych opinii o nim nie mają.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie
    TEMS – pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie – Toyota Soarer – luty 1983. Obecnie trudno wyobrazić sobie samochód o wysokich osiągach bez elektronicznego systemu sterowania parametrami zawieszenia. ...

18 Maj 2021, 20:31

Jutro idę oglądać 2017r 84k przebiegu.
34900 PLN. Silnik 1.2. Linków pewnie wstawiać nie można więc nie pokaże. Zabiorę auto na sprawdzenie do serwisu na sprawdzenie. Trzymajcie kciuki.
MarioFKS
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Maj 2021, 21:23

MarioFKS napisał(a):Silnik 1.2

Uważaj na ten silnik. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Maj 2021, 10:01

MarioFKS napisał(a):Linków pewnie wstawiać nie można
można, no chyba, że coś reklamujesz, to wtedy nie :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Maj 2021, 19:27

Ok nie kupiłem. Rudy atakuje na progach oraz drzwiach.
Szukamy dalej.
Odpowiadając. Alfa odpada. 5 drzwi koniecznie.
Jasne, że nie reklamuje ale różnie ktoś mógłby coś odebrać.
Mówicie ze 1.2 nie bardzo? 1.4 jest dość mało ale może się trafi. :piwo:
MarioFKS
Nowicjusz
 
Posty: 4