Segment C/D za ok 4000 tys. - lubelskie

09 Lip 2015, 10:36

Mazda bez podłogi będzie
Carina okej
o Vectrach napisał kolega wyżej
Carina do pomalowania spojler, ładna
Trzy Vectry to tanie złomy
o Astrze kiedyś pisałem
Laga ładna
626 również
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Lip 2015, 11:39

2,5,6,8,10
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lip 2015, 11:57

1. Mazda. Koleś za bardzo nie jest ogarnięty, wymienił świece na używana, ale dalej coś strzela, do wymiany siłownik w bagażniku, rozrząd niby pół roku temu, zawieszenie nie jest idealnie, ale jest ok, ciągle używa do jazdy do pracy, ręczny nie trzyma, hamulce ok. 2 miesiące temu, kupił go w grudniu ale potrzebuje busa, niby rdzy nie ma. Papiery niby na wszystko są. Plusy: cena i odległość 100 km.

2.Carina kombii (źle popatrzyłem, myślałem ze jest bliżej, a jednak aż 4h drogi). Rdza tylne nadkola, rozrząd przedwczoraj, handlarz.

5. Niebieska Carina. Gaz tylko 2 lata, rozrząd 8 tys, 1 właściciel, a teraz wziął ja mechanik w rozliczeniu, mówi, że wszystko ok, klima sprawna, korozją lekkie początki. Przebieg podobno prawdziwy z książką. Minus to tylko odległość ale mam blisko rodzinę no i jednak bagażnik, w który nie wiem czy duo zmieszcze. Ale nad nią się bardzo zastanawiam. Co sądzicie?

Ps. Nr Cariny mogłem pomylić.
Austenityczny
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

09 Lip 2015, 12:01

Austenityczny napisał(a): Mazda. Koleś za bardzo nie jest ogarnięty, wymienił świece na używana, ale dalej coś strzela, do wymiany siłownik w bagażniku, rozrząd niby pół roku temu, zawieszenie nie jest idealnie, ale jest ok, ciągle używa do jazdy do pracy, ręczny nie trzyma, hamulce ok. 2 miesiące temu, kupił go w grudniu ale potrzebuje busa, niby rdzy nie ma. Papiery niby na wszystko są. Plusy: cena i odległość 100 km.
Czyli kupił trupa, do tłuczenia, nie wie co ma, chce sprzedać tak jak stoi. Nawet nie jedź oglądać..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Lip 2015, 12:20

Austenityczny napisał(a):1 właściciel, a teraz wziął ja mechanik w rozliczeniu

Stary knyf handlarzy, którzy chcą odsprzedać auto na "pół umowy" albo wcisnąć tobie zarejestrowanie auta z dwoma umowami w ręku.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lip 2015, 12:45

Stary knyf handlarzy, którzy chcą odsprzedać auto na "pół umowy" albo wcisnąć tobie zarejestrowanie auta z dwoma umowami w ręku.


A co o niej ogólnie sądzicie? Bo bardzo nad nią się zastanawiam.
Austenityczny
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

10 Lip 2015, 23:24

5. Wczoraj dzwoniłem ok. 15 i już poszła.
8. Niezadbany - chodzi o mechanikę.
10. Malowana 2 razy oprócz dachu, a do tego handlarz, który podobno sam uszczelniał silnik.

Cały czas szukam. A macie jakieś dobre typy, warte większej uwagi? Najlepiej blisko Włodawy lub w Lublinie, opcjonalnie +100 z Lbn albo +20 Iłża(ale w tym miejscu to musi być prawie pewniak)? Przypomnę, LPG, dość pojemne - wózek+torba/y, 4/5 drzwi, 4k zł, dosyć niezawodne i tanie w eksploatacji.
Austenityczny
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

11 Lip 2015, 20:10

Może znalazł by się Passat przejściówka z 94..? To naprawdę solidny wóz ze starej dobrej szkoły VW..? Jesli się takiego znajdzie zadbanego,to można cieszyć się jego walorami transportowymi i długowiecznością.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lip 2015, 22:36

Stwierdziłem, że lepiej zobaczyć kilka aut w jednym mieście niż jechać trochę w ciemno dalej po jedno, dlatego też jutro jadę do Lublina obejrzeć kilka. Na które warto zwrócić uwagę i na co przy ich oględzinach?

1. [link do oferty na Olx wygasł] - zastanawiam się co z nią nie tak, że tak tanio idzie, choć dzisiaj już jedna Bora w tej cenie poszła.
2. [link do oferty na Olx wygasł]
3. [link do oferty na Olx wygasł]
4. [link do oferty na Olx wygasł] - tylko że automat i benzyna. Flaga na tablicy jest, bo odkupił z lublina, ma go 2 lata.
5. [link do oferty na Olx wygasł] Długo stoi i tani, w dodatku krótko gaz, ale chętnie go zobaczę.
6. [link do oferty na Olx wygasł]
7. [link do oferty na Olx wygasł]
8. [link do oferty na Olx wygasł]


Opcjonalnie Puławy:
9. [link do oferty na Olx wygasł]
10. [link do oferty na Olx wygasł]
11. [link do oferty na Olx wygasł]

Mógłbym jeszcze podjechać po:
12. [link do oferty na Olx wygasł]
13. [link do oferty na Olx wygasł]
14. [link do oferty na Olx wygasł]
15. [link do oferty na Olx wygasł]

Zastanawiam się czy może warto jechać by obejrzeć po te (200 ode mnie, 120 z Lbn):
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeśli macie inne typy w tych okolicach (głównie jednak Lublin) to chętnie zobaczę, obejrzę.. Chciałbym jednak kupić już jutro to auto, bo później nie wiem czy dostanę wolne w pracy.
Austenityczny
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

13 Lip 2015, 09:20

3 ew. 6,7
10 i 11 ten sam link ale na pewno obejrzyj
14 też
Reszta albo kiepskie silniki albo kiepsko wygląda albo za tanie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lip 2015, 23:10

Wczoraj oglądałem 3, 6, 7 i jakąś szybko znalezioną po drodze Hondę Accord.

3. Lanos. Wymieniana przednia prawa lampa, krzywo maska dopasowana, drzwi kierowcy wymieniane i szyba lub tylko szyba z tyłu po prawej stronie. Samochód umyty, oprócz środka, a silnik popryskany jeszcze jakimś specyfikiem, aż śmierdziało. Handlarz, który twierdzi, że kupił od dziadka, który jeździł ok. 7 lat i "uwierzył mu" na słowo i dokupił, nie wiedząc, że rok temu na przeglądzie miał o 80 tys. mniej na liczniku, twierdząc, że młodzi to wszystko znajdą w tym internecie, a on nawet komputera nie umie włączyć. Brak na wszystko papierów. Błotniki w nadkolu w ogóle nie pasujące, krzywa kierownica. "Baranek" na podłoga i progach. Wielki plus silnika - odpalał bez zarzutu na gazie i benzynie, równo i ładnie pracował. Ale wolę nie bawić się z kłamcą.

7. Audi 80. Zderzaki do wymiany, mocno zaniedbany, silnik raz odpalił, zaczął nierówno chodzić i zgasł, później po kilku próbach raz odpalił. Mechanik (handlarz) sam siadł i zaczął odpalać, Stwierdził, że krzywo stoi i brak benzyny - dolał, nic. Mówił, że nie słyszy pompki - wymienił, nic. Akumulator może - podłączył dodatkowy, nic. Stwierdził, że może coś innego, ale już nie chciało mi się czekać, bo nie chce mieć nigdy takiej sytuacji. W dodatku 160 tys na liczniku - ale on nie kręcił, bo w tamtym roku był kilka tys. mniej.

6. Astra. 2 właściciel, żona jeździła do pracy. Karoseria - próg i nadkole od kierowcy mocno rude, sądzę, że po roku wymiana czekałaby. Ogólnie na całej karoserii były małe początki, bądź zacieki od rdzy. Od 9 lat nic nie wymieniał większego w silniku. Ostatnio hamulce i chyba zawieszenie. Za rok koniec butli. Ogromny plus za uczciwość i zostawienie samochodu w całkowicie normalnym stanie. Przód lekko ruszony (dawno stuknięty), ale skończyło się bardzo niegroźnie. Ale nie wiem czy jest sens pakować się w niego, a nie dołożyć i kupić coś lepszego.

Honda Accord - złom.

A co myślicie aby trochę dołożyć i pomyśleć może na Astrą II, Audi A4 lub Focusem z początków produkcji przed 2000 w cenie ok 5000-6000 tys? Da się coś wyrwać porządnego bez większego wkładu własnego (czyt. oleje i może rozrząd jeśli nie ma niezbitych dowodów).
Austenityczny
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

15 Lip 2015, 07:25

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lip 2015, 09:30

Za 6k może wyrwiesz Foke z 98, Astre również z 1.4, może 1.6 :ok:
A3 wyrwiesz 1.8 ale będzie z 96r.
Golfa 1.4 nie warto :no:

Ja bym jeszcze ewentualnie nad tą Astrą pomyślał. Próg za 80zł kupisz, nadkole za 60. Do tego ktoś za 150-200zł by Ci to zrobił. Gorzej z malowaniem bo 300zł
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Lip 2015, 00:34

A jak te:
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]
3. [link do oferty na Allegro wygasł]
4. [link do oferty na Olx wygasł]
5. [link do oferty na Olx wygasł] - z mojego miasta, więc zastanawiam się czy nie zobaczyć co się dzieje i pomyśleć o LPG.
6. [link do oferty na Olx wygasł]
7. [link do oferty na Olx wygasł]
8. [link do oferty na Olx wygasł]
9. [link do oferty na Allegro wygasł]
10. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
11. [link do oferty na Olx wygasł]
12. [link do oferty na Olx wygasł]
13. [link do oferty na Olx wygasł]
14. [link do oferty na Olx wygasł]
15. [link do oferty na Olx wygasł]
16. [link do oferty na Allegro wygasł]
17. [link do oferty na Olx wygasł]
18. [link do oferty na Allegro wygasł]
19. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
20.
Ogólnie to ostatnio bardzo spodobały mi się Astry II kombi. Pojemne, ale nie ogromne, tanie części i mocno się nie psują z tego co czytam, no i ocynk, który może nie w pełni (podobno łączenia są piętą Achillesową) chroni, ale sporo daje.
Austenityczny
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam