Segment C/D za ok 4000 tys. - lubelskie

Re: Segment C/D za ok 4000 tys. - lubelskie

09 Lip 2015, 10:36

Mazda bez podłogi będzie
Carina okej
o Vectrach napisał kolega wyżej
Carina do pomalowania spojler, ładna
Trzy Vectry to tanie złomy
o Astrze kiedyś pisałem
Laga ładna
626 również
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Lip 2015, 11:39

2,5,6,8,10
artur73
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lip 2015, 11:57

1. Mazda. Koleś za bardzo nie jest ogarnięty, wymienił świece na używana, ale dalej coś strzela, do wymiany siłownik w bagażniku, rozrząd niby pół roku temu, zawieszenie nie jest idealnie, ale jest ok, ciągle używa do jazdy do pracy, ręczny nie trzyma, hamulce ok. 2 miesiące temu, kupił go w grudniu ale potrzebuje busa, niby rdzy nie ma. Papiery niby na wszystko są. Plusy: cena i odległość 100 km.

2.Carina kombii (źle popatrzyłem, myślałem ze jest bliżej, a jednak aż 4h drogi). Rdza tylne nadkola, rozrząd przedwczoraj, handlarz.

5. Niebieska Carina. Gaz tylko 2 lata, rozrząd 8 tys, 1 właściciel, a teraz wziął ja mechanik w rozliczeniu, mówi, że wszystko ok, klima sprawna, korozją lekkie początki. Przebieg podobno prawdziwy z książką. Minus to tylko odległość ale mam blisko rodzinę no i jednak bagażnik, w który nie wiem czy duo zmieszcze. Ale nad nią się bardzo zastanawiam. Co sądzicie?

Ps. Nr Cariny mogłem pomylić.
Austenityczny
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

09 Lip 2015, 12:01

Austenityczny napisał(a): Mazda. Koleś za bardzo nie jest ogarnięty, wymienił świece na używana, ale dalej coś strzela, do wymiany siłownik w bagażniku, rozrząd niby pół roku temu, zawieszenie nie jest idealnie, ale jest ok, ciągle używa do jazdy do pracy, ręczny nie trzyma, hamulce ok. 2 miesiące temu, kupił go w grudniu ale potrzebuje busa, niby rdzy nie ma. Papiery niby na wszystko są. Plusy: cena i odległość 100 km.
Czyli kupił trupa, do tłuczenia, nie wie co ma, chce sprzedać tak jak stoi. Nawet nie jedź oglądać..
Koniu
Awatar użytkownika

09 Lip 2015, 12:20

Austenityczny napisał(a):1 właściciel, a teraz wziął ja mechanik w rozliczeniu

Stary knyf handlarzy, którzy chcą odsprzedać auto na "pół umowy" albo wcisnąć tobie zarejestrowanie auta z dwoma umowami w ręku.
artur73
Awatar użytkownika

09 Lip 2015, 12:45

Stary knyf handlarzy, którzy chcą odsprzedać auto na "pół umowy" albo wcisnąć tobie zarejestrowanie auta z dwoma umowami w ręku.

A co o niej ogólnie sądzicie? Bo bardzo nad nią się zastanawiam.
Austenityczny
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Najlepszy samochód dostawczy  2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...

• Re: Segment C/D za ok 4000 tys. - lubelskie

10 Lip 2015, 23:24

5. Wczoraj dzwoniłem ok. 15 i już poszła.
    8. Niezadbany - chodzi o mechanikę.
    10. Malowana 2 razy oprócz dachu, a do tego handlarz, który podobno sam uszczelniał silnik.

Cały czas szukam. A macie jakieś dobre typy, warte większej uwagi? Najlepiej blisko Włodawy lub w Lublinie, opcjonalnie +100 z Lbn albo +20 Iłża(ale w tym miejscu to musi być prawie pewniak)? Przypomnę, LPG, dość pojemne - wózek+torba/y, 4/5 drzwi, 4k zł, dosyć niezawodne i tanie w eksploatacji.
    Austenityczny
    Nowicjusz

11 Lip 2015, 20:10

Może znalazł by się Passat przejściówka z 94..? To naprawdę solidny wóz ze starej dobrej szkoły VW..? Jesli się takiego znajdzie zadbanego,to można cieszyć się jego walorami transportowymi i długowiecznością.
    artur73
    Awatar użytkownika

12 Lip 2015, 22:36

Stwierdziłem, że lepiej zobaczyć kilka aut w jednym mieście niż jechać trochę w ciemno dalej po jedno, dlatego też jutro jadę do Lublina obejrzeć kilka. Na które warto zwrócić uwagę i na co przy ich oględzinach?

1. [link wygasł] - zastanawiam się co z nią nie tak, że tak tanio idzie, choć dzisiaj już jedna Bora w tej cenie poszła.
    2. [link wygasł]
    3. [link wygasł]
    4. [link wygasł] - tylko że automat i benzyna. Flaga na tablicy jest, bo odkupił z lublina, ma go 2 lata.
    5. [link wygasł] Długo stoi i tani, w dodatku krótko gaz, ale chętnie go zobaczę.
    6. [link wygasł]
    7. [link wygasł]
    8. [link wygasł]

Opcjonalnie Puławy:
    9. [link wygasł]
    10. [link wygasł]
    11. [link wygasł]

Mógłbym jeszcze podjechać po:
    12. [link wygasł]
    13. [link wygasł]
    14. [link wygasł]
    15. [link wygasł]

Zastanawiam się czy może warto jechać by obejrzeć po te (200 ode mnie, 120 z Lbn):
    [link wygasł]
    [link wygasł]

Jeśli macie inne typy w tych okolicach (głównie jednak Lublin) to chętnie zobaczę, obejrzę.. Chciałbym jednak kupić już jutro to auto, bo później nie wiem czy dostanę wolne w pracy.
    Austenityczny
    Nowicjusz

13 Lip 2015, 09:20

3 ew. 6,7
    10 i 11 ten sam link ale na pewno obejrzyj
    14 też
    Reszta albo kiepskie silniki albo kiepsko wygląda albo za tanie.
    Koniu
    Awatar użytkownika

14 Lip 2015, 23:10

Wczoraj oglądałem 3, 6, 7 i jakąś szybko znalezioną po drodze Hondę Accord.

3. Lanos. Wymieniana przednia prawa lampa, krzywo maska dopasowana, drzwi kierowcy wymieniane i szyba lub tylko szyba z tyłu po prawej stronie. Samochód umyty, oprócz środka, a silnik popryskany jeszcze jakimś specyfikiem, aż śmierdziało. Handlarz, który twierdzi, że kupił od dziadka, który jeździł ok. 7 lat i "uwierzył mu" na słowo i dokupił, nie wiedząc, że rok temu na przeglądzie miał o 80 tys. mniej na liczniku, twierdząc, że młodzi to wszystko znajdą w tym internecie, a on nawet komputera nie umie włączyć. Brak na wszystko papierów. Błotniki w nadkolu w ogóle nie pasujące, krzywa kierownica. "Baranek" na podłoga i progach. Wielki plus silnika - odpalał bez zarzutu na gazie i benzynie, równo i ładnie pracował. Ale wolę nie bawić się z kłamcą.

7. Audi 80. Zderzaki do wymiany, mocno zaniedbany, silnik raz odpalił, zaczął nierówno chodzić i zgasł, później po kilku próbach raz odpalił. Mechanik (handlarz) sam siadł i zaczął odpalać, Stwierdził, że krzywo stoi i brak benzyny - dolał, nic. Mówił, że nie słyszy pompki - wymienił, nic. Akumulator może - podłączył dodatkowy, nic. Stwierdził, że może coś innego, ale już nie chciało mi się czekać, bo nie chce mieć nigdy takiej sytuacji. W dodatku 160 tys na liczniku - ale on nie kręcił, bo w tamtym roku był kilka tys. mniej.

6. Astra. 2 właściciel, żona jeździła do pracy. Karoseria - próg i nadkole od kierowcy mocno rude, sądzę, że po roku wymiana czekałaby. Ogólnie na całej karoserii były małe początki, bądź zacieki od rdzy. Od 9 lat nic nie wymieniał większego w silniku. Ostatnio hamulce i chyba zawieszenie. Za rok koniec butli. Ogromny plus za uczciwość i zostawienie samochodu w całkowicie normalnym stanie. Przód lekko ruszony (dawno stuknięty), ale skończyło się bardzo niegroźnie. Ale nie wiem czy jest sens pakować się w niego, a nie dołożyć i kupić coś lepszego.

Honda Accord - złom.

A co myślicie aby trochę dołożyć i pomyśleć może na Astrą II, Audi A4 lub Focusem z początków produkcji przed 2000 w cenie ok 5000-6000 tys? Da się coś wyrwać porządnego bez większego wkładu własnego (czyt. oleje i może rozrząd jeśli nie ma niezbitych dowodów).
    Austenityczny
    Nowicjusz

15 Lip 2015, 07:25

[link wygasł]
    [link wygasł]
    artur73
    Awatar użytkownika

15 Lip 2015, 09:30

Za 6k może wyrwiesz Foke z 98, Astre również z 1.4, może 1.6 :ok:
    A3 wyrwiesz 1.8 ale będzie z 96r.
    Golfa 1.4 nie warto :no:

Ja bym jeszcze ewentualnie nad tą Astrą pomyślał. Próg za 80zł kupisz, nadkole za 60. Do tego ktoś za 150-200zł by Ci to zrobił. Gorzej z malowaniem bo 300zł
    Koniu
    Awatar użytkownika

17 Lip 2015, 00:34

A jak te:
    1. [link wygasł]
    2. [link wygasł]
    3. [link wygasł]
    4. [link wygasł]
    5. [link wygasł] - z mojego miasta, więc zastanawiam się czy nie zobaczyć co się dzieje i pomyśleć o LPG.
    6. [link wygasł]
    7. [link wygasł]
    8. [link wygasł]
    9. [link wygasł]
    10. [link wygasł]
    11. [link wygasł]
    12. [link wygasł]
    13. [link wygasł]
    14. [link wygasł]
    15. [link wygasł]
    16. [link wygasł]
    17. [link wygasł]
    18. [link wygasł]
    19. [link wygasł]
    20.
    Ogólnie to ostatnio bardzo spodobały mi się Astry II kombi. Pojemne, ale nie ogromne, tanie części i mocno się nie psują z tego co czytam, no i ocynk, który może nie w pełni (podobno łączenia są piętą Achillesową) chroni, ale sporo daje.
    Austenityczny
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005