Segment c z automatem

26 Paź 2022, 09:34

Cześć, rozglądam się powoli za nowym samochodem. Szukam czegoś z automatem najlepiej i żeby nie traciło na wartości szybko. Oraz rozsądne koszty utrzymania.Obecnie jeżdżę citroen C5 1.6 HDi. Teraz szukam segmentu C i w benzynie. Zastanawiałem się nad aurisem w hybrydzie
Budżet jaki przewiduje to 50-60k
Coś takiego znalazłem
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co może mi jeszcze polecić
Dasmond
Początkujący
 
Posty: 62
Zdjęcia: 1
Auto: Nie mam

26 Paź 2022, 09:46

Tak naprawdę wymieniłeś dwa auta najlepiej pasujące do twoich wymagań. Dorzuciłbym tylko lexusa ct200h jako ciekawszą alternatywę do aurisa
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2443
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Paź 2022, 10:44

franccc napisał(a):Dorzuciłbym tylko lexusa ct200h jako ciekawszą alternatywę do aurisa

Polecam, kupiłem żonie na początku roku takiego z 2012 roku za 40k. Super auto, w środku mimo wieku wygląda bardzo dobrze. W mieście cichutkie. Pali niecałe 6l lpg w naszym przypadku. Jak na hybrydę w hatchbacku to wcale nie mały bagażnik.
Natomiast miejsca z tyłu jest mało. Mamy dziecko w foteliku i jak z przodu siedzi pasażer, to fotel jest cały obkopany. Dla dorosłej osoby miejsca jest niewiele. My jesteśmy niscy to się mieścimy, ale dla kogoś 180cm+ bardzo ciasno. Za to z przodu dużo miejsca i bardzo wygodnie.

Co ciekawe, na tą chwilę takie lexy chodzą już po 50k, więc kupiliśmy w idealnym czasie. Na pewno nie zapowiada się żeby miały potanieć.

Oglądaliśmy też aurisy i co ciekawe nie wiem jak teraz, ale wtedy dany rocznik wychodził podobnie cenowo co było dla mnie szokiem. No i jednak Lex oprócz miejsca z tyłu to wszystko na jego korzyść, a zwłaszcza wyciszenie i wykonanie wnętrza. No i audio Mark Lavinson, na prawdę dobrze gra - Te z lexusa oczywiście.

Polecam te autko jeśli jeździsz w zdecydowanej większości po mieście i nie przewozisz z tyłu osób dorosłych.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna