Silnik nie podtrzymuje obrotów i gaśnie- przyczyna?

Silnik nie podtrzymuje obrotów i gaśnie- przyczyna?

25 Cze 2011, 12:05

Witam
Mam problem ze swoją Mazdą 323f, mianowicie dzisiaj rano uruchomiłem silnik bez zarzutów i przejechałem kilka kilometrów, problem pojawił się podczas ponownej próby uruchomienia silnika (na LPG- zwykła instalacja), nagle nastąpił głośny strzał i silnik zgasł, od tego momentu nie podtrzymuje obrotów na jałowym biegu na LPG, na benzynie silnik pracuje ładnie, dodatkowo stracił moc podczas jazdy.
Proszę o porady co mogło być przyczyną takiej usterki. Z góry dzięki.
"Prędkość nie zabija, to nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne"
90krzycho90
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

Re: Silnik nie podtrzymuje obrotów i gaśnie- przyczyna?

25 Cze 2011, 22:24

Sprawdź czy nie rozerwało gumy do kolektora ssącego, ani żadnych przewodów od podciśnień. Jeżeli masz zamontowaną klapę anty wybuchową, możliwe że klapka się zblokowała.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy silnik CDTI ECOTEC 1,6 spełnia normy Euro 6 Nowy silnik CDTI ECOTEC 1,6 spełnia normy Euro 6
    Wprowadzenie całkowicie nowego czterocylindrowego silnika wysokoprężnego Opla to kolejny etap w procesie odnowy portfolio jednostek napędowych. Silniki CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra, są drugą z kolei rodziną nowych silników ...
    [D] C5 I 2,0 / Mazda 6 I 2,0 / Vectra C 1,8 / SuperB I 1,8T [D] C5 I 2,0 / Mazda 6 I 2,0 / Vectra C 1,8 / SuperB I 1,8T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu D - silnik o pojemności do 2l i mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2006r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C5 I 2,0 - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI
      GTP Light