Skoda Felicia 1.6MPi nie chce odpalić.

Skoda Felicia 1.6MPi nie chce odpalić.

24 Paź 2015, 12:04

Witam. Wczoraj trochę jeździłem po mieście. Na początku Felicia odpalała. Potem już coraz gorzej, zapalała jak próbowałem kombinować kluczykiem. Potem już w ogóle i tylko na popych, przez cały plac o godzinie 23:30. Potem zgasiłem bo byłem po tatę i też tylko na popych (akurat stała pod górkę no i stoczyliśmy ją to odpaliła od razu). O co może chodzić? Wkładam kluczyk, przekręcam, jest jakiś dźwięk (coś się ładuje) i próbuję odpalić i 0 reakcji. Podczas przekręcenia kluczyka do końca pojawia się wykrzyknik że niby chce odpalić, ale żadnej reakcji, nic. Co to może być? Cewka zapłonowa czy coś w starterze? W jaki sposób to można naprawić?
saiyanjin
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 09 2015
Auto: Nie mam

Re: Skoda Felicia 1.6MPi nie chce odpalić.

24 Paź 2015, 13:45

Sprawdż układ rozruchu - kostka stacyjki , rozrusznik.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2015, 14:57

Był u mnie mechanik i coś posprawdzał i odpalił jakoś od rozrusznika. Powiedział, że obstawia na kostkę pod stacyjką. Tyle, że chyba w tej Felicii nie ma wymiennych kostek i trzeba wymieniać całą stacyjkę. Ktoś wie w jakiej cenie taka stacyjka i jej wymiana?
saiyanjin
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 09 2015
Auto: Nie mam

24 Paź 2015, 15:36

Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Historia systemów bezpieczeństwa stosowanych w samochodach Historia systemów bezpieczeństwa stosowanych w samochodach
    Temat bezpieczeństwa na drogach jest dużym, cywilizacyjnym wyzwaniem. Na świecie rocznie ginie 1,24 mln osób, dziennie średnio 3 400 osób. Unia Europejska jest mocno zdeterminowana i podejmuje szerokie działania, ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•