Skutki jazdy samochodem na hamulcu ręcznym

04 Sie 2013, 21:57

Witam wszystkich użytkowników. Chciałam się zapytać o skutki przejechania samochodem na hamulcu ręcznym ok 30 km :(
Ostatnio edytowany przez mankiet 06 Sie 2013, 06:58, edytowano w sumie 3 razy
mankiet
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: reno clio
Rok produkcji: 2002

05 Sie 2013, 12:01

Po za startymi klockami i tarczami lub uszkodzonymi zaciskami to może na tym się skończy. Koszt takiej jazdy to około 800zł ;)

Może tu jest jakiś artykuł który coś o tym mówi, jednak ja nie mam czasu szukać;)
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

05 Sie 2013, 12:31

Sprawdź czy poprawnie hamuje. Tylko sprawdź i ręczny i roboczy. Jeżeli tak to można jeździć. :ok:
speedy62
Początkujący
 
Posty: 165
Prawo jazdy: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo

09 Sie 2013, 10:35

Masz zielone Seicento? :shock:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

milky
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 02 04 2010
Auto: Volvo V40 Hatchback
Silnik: T4 180 KM

09 Sie 2013, 17:06

Jakie auto? Tarcze czy bębny?
Wymiana części na nowe i jeździsz dalej :)
seba002
Początkujący
 
Posty: 157
Prawo jazdy: 07 01 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 147
Silnik: TS 1.6 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Gru 2013, 20:45

Witam serdecznie ;)
Mam pewien problem. Uderzyłam dzisiaj prawym, tylnym kołem w krawężnik. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku. Kołpak cały, auto jedzie prosto, nie znosi go, brak bicia na kierownicy, jednak kiedy zaparkowałam samochód miałam problem z zaciągnięciem hamulca ręcznego (przedtem wszystko było ok). Ręczny nie za każdym razem łapie, podciagam go a on opada. Czy to ma jakiś związek z uderzeniem w krawężnik? Jeśli tak, to co mogło się stać? Prosze się nie śmiać jesli zadaję głupie pytanie ale w tematyce samochodów wiem niewiele do czego się z bólem przyznaję ;) Będę wdzięczna za szybka odpowiedź.
jula91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 20 02 2009
Auto: Fiat Punto
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

19 Gru 2013, 23:44

jula91 napisał(a):Witam serdecznie ;)
Mam pewien problem. Uderzyłam dzisiaj prawym, tylnym kołem w krawężnik. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku. Kołpak cały, auto jedzie prosto, nie znosi go, brak bicia na kierownicy, jednak kiedy zaparkowałam samochód miałam problem z zaciągnięciem hamulca ręcznego (przedtem wszystko było ok). Ręczny nie za każdym razem łapie, podciagam go a on opada. Czy to ma jakiś związek z uderzeniem w krawężnik? Jeśli tak, to co mogło się stać? Prosze się nie śmiać jesli zadaję głupie pytanie ale w tematyce samochodów wiem niewiele do czego się z bólem przyznaję ;) Będę wdzięczna za szybka odpowiedź.


Uderzyłaś tylnym kołem rozumiem. No ok. Ale ręczny "klika" za każdym razem jak ciągniesz do góry, a potem czasem dźwignia opada??? Czy dźwignia łapie zawsze ale nie zawsze hamuje koła??? Jeśli dobrze zrozumiałem, że chodzi o to że dźwignia opada czasem po zaciągnięciu to uderzenie raczej nie miało nic do tego. A przed uderzeniem się tak nie działo :?:???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

20 Gru 2013, 00:32

Ręczny nie "klika" za każdym razem,dźwignia jest "luźna", a czasami łapie normalnie, jakby nic się nie działo. Owszem, przed uderzeniem pojawiał sie podobny problem, jednak kilka dni temu byłam ze swoim Punciakiem na warsztacie m.in. z hamulcem ręcznym i wszystko juz było w porządku do momentu uderzenia w krawężnik, dlatego pomyślałam, że to mogło mieć wpływ ;)

Pozdrawiam i dziękuję! :)
jula91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 20 02 2009
Auto: Fiat Punto
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2013, 00:48

jula91 napisał(a):Ręczny nie "klika" za każdym razem,dźwignia jest "luźna", a czasami łapie normalnie, jakby nic się nie działo. Owszem, przed uderzeniem pojawiał sie podobny problem, jednak kilka dni temu byłam ze swoim Punciakiem na warsztacie m.in. z hamulcem ręcznym i wszystko juz było w porządku do momentu uderzenia w krawężnik, dlatego pomyślałam, że to mogło mieć wpływ ;)

Pozdrawiam i dziękuję! :)


Proszę :). W takim układzie ręczny działa, tylko zapadka nie blokuje dźwigni w górnym położeniu. Zapadka jest przy samej dźwigni. Do czasu naprawienia usterki radze zostawiać samochód również na 1 biegu aby nie było niespodzianek :wink:. Pewnie wystarczy ją wymienić (grosze). Jeśli masz jakąś "złotą rączkę pod ręką" to może jej się udać naprawić to bez konieczności szukania dodatkowych elementów np. w internecie.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

20 Gru 2013, 22:46

Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc! Mogę spać spokojnie ;)
jula91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 20 02 2009
Auto: Fiat Punto
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000