Toyota RAV4 - dziwne piszczenie po hamulcu ręcznym

27 Sty 2015, 12:48

Witam!
Mam dziwny problem z piszczeniem, mianowicie w niedziele wróciłem z trasy i przy wjeździe na posesje zaciągnąłem ręczny, o dziwo ręczny nie załapał i samochód zaczął się staczać więc szybko wskoczyłem i "zaciągnąłem" go mocniej - zadziałało. Jednak w momencie kiedy wjeżdżałem do garażu było słychać taki jednostajny długi pisk. Ciężko mi zlokalizować skąd on dobiegał jednak był bardzo głośny. Wycofałem więc samochód i powtórzyłem tą czynność i efekt był taki sam, z tym że jak cofałem tego pisku nie było. Pomyślałem, że może przez tą krótką chwile kiedy poszedłem otworzyć garaż, ręczny po prostu lekko przymarzł czy coś, wrzuciłem samochód na luz i spróbowałem go pchnąć (pomyślałem, że jak przymarzł to nie uda mi się go pchnąć), jednak samochód bez większego wysiłku dało się pchać. Pozostawiłem samochód w garażu na jakieś 30 minut i poszedłem sprawdzić czy dalej jest ten pisk. W momencie kiedy chciałem odpalić samochód pojawił się nowy "objaw" mianowicie w momencie kiedy wcisnąłem pedał sprzęgła coś zaczęło jakby uderzać można to porównać ze stukaniem dzięcioła :), jednak nic nie było odczuwalne na pedale sprzęgła, żadnych wibracji ani nic. Wcisnąłem ze 3x sprzęgło i przestało. Zostawiłem samochód na noc, rano odpaliłem i wszystko glanc. Historia jednak znowu się powtórzyła w podobnych okolicznościach, przed wjazdem do garażu znowu zaczęło piszczeć, wycofałem samochód przejechałem ulicą z 5 metrów i przestało, jeździłem z 30 minut i ani jednego pisku. Poradzicie coś koledzy, wiecie co to może być?
Pozdrawiam!
Porkey
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Sty 2015, 10:31

Prawdopodobnie wystarczy wyregulować hamulec ręczny. Zapewne żeby trzymał musisz pociągnąc aż do końca w górę? A powinien trzymać już na 3 ząbku jak się nie mylę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
    Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...