Sprzedaż niezarejestrowanego auta po upływie 6 miesięcy.

26 Wrz 2010, 14:12

Witam,

mam pewien problem, jest klient który chce kupić moje auto, nie bardzo wiemy jak sprecyzować umowę.

Samochód odkupiłem 7 miesięcy temu od firmy w której pracowałem
Potwierdzeniem zakupu była imienna faktura VAT do której dostałem wyciąg z KRS.

Auta jeszcze nie przerejestrowałem na siebie i teraz chce je sprzedać.

Czy muszę je zarejestrować przed dalszą sprzedażą?
Jeżeli nie to jak napisać umowę?

Gość który chce kupić auto twierdzi że muszę zapłacic podatek od wzbogacenia.

Pozdrawiam
Seba
xmex
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Toruń

26 Wrz 2010, 18:23

xmex napisał(a):Auta jeszcze nie przerejestrowałem na siebie i teraz chce je sprzedać.

Wcale nie musisz przerejestrowywać na siebie zeby to autko sprzedać...
xmex napisał(a):Gość który chce kupić auto twierdzi że muszę zapłacic podatek od wzbogacenia.

Twój kupiec dobrze mowi.Zeby było wszystko legalnie i US nie dobrał Ci się do d....y/czyt.portfela../musisz zapłacic wzbogacenie.W tym przypadku widzę ze i tak chyba będziesz musiał zaplacic karę bo masz ustawowo 14 dni kiedy opłacasz US... :!: Jezeli załatwisz US piszesz umowę k-s pomiędzy Tobą a kupującym oraz dajesz dodatkowo orginał faktury zakupu autka przez Ciebie od firmy dla kupującego... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Wrz 2010, 20:34

Migi60 napisał(a):
xmex napisał(a):Auta jeszcze nie przerejestrowałem na siebie i teraz chce je sprzedać.

Wcale nie musisz przerejestrowywać na siebie zeby to autko sprzedać...
xmex napisał(a):Gość który chce kupić auto twierdzi że muszę zapłacic podatek od wzbogacenia.

Twój kupiec dobrze mowi.Zeby było wszystko legalnie i US nie dobrał Ci się do d....y/czyt.portfela../musisz zapłacic wzbogacenie.W tym przypadku widzę ze i tak chyba będziesz musiał zaplacic karę bo masz ustawowo 14 dni kiedy opłacasz US... :!: Jezeli załatwisz US piszesz umowę k-s pomiędzy Tobą a kupującym oraz dajesz dodatkowo orginał faktury zakupu autka przez Ciebie od firmy dla kupującego... :!:


Ale przeciez jak odkupilem od firmy, to dostalem fakture VAT, a to przeciez zwalnia z oplacania podatku, czyz nie?

Pozdrawiam :)
xmex
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Toruń

26 Wrz 2010, 22:23

xmex napisał(a):Ale przeciez jak odkupilem od firmy, to dostalem fakture VAT, a to przeciez zwalnia z oplacania podatku, czyz nie?

Niestety szybciej pisalem niz myślalem.Moja wina bezsprzeczna... :!: :!: :sad: Najgorzej jak czlowiek ma coś zakodowane w głowie.Tak oczywiście nie placisz zadnego wzbogacenia i mozesz tak sprzedać... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Wrz 2010, 06:30

Migi60 napisał(a):
xmex napisał(a):Ale przeciez jak odkupilem od firmy, to dostalem fakture VAT, a to przeciez zwalnia z oplacania podatku, czyz nie?

Niestety szybciej pisalem niz myślalem.Moja wina bezsprzeczna... :!: :!: :sad: Najgorzej jak czlowiek ma coś zakodowane w głowie.Tak oczywiście nie placisz zadnego wzbogacenia i mozesz tak sprzedać... :!: :!:


Umowe wtedy robimy na mnie? Ja jestem sprzedajacym?

Pozdrawiam
xmex
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Toruń

27 Wrz 2010, 06:43

xmex napisał(a):Umowe wtedy robimy na mnie? Ja jestem sprzedajacym?

Tak oczywiście ze Ty jesteś sprzedającym bo tak wynika z f-ry.Do umowy dołącz kupującemu orginal f-ry bo inaczej WK mu tego nie zarejestruje/ciągłość wlaścicieli/jak pisałem juz Ci to wcześniej...W tym wypadku kupujący juz odwiedza US..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Wrz 2010, 07:01

Migi60 napisał(a):
xmex napisał(a):Umowe wtedy robimy na mnie? Ja jestem sprzedajacym?

Tak oczywiście ze Ty jesteś sprzedającym bo tak wynika z f-ry.Do umowy dołącz kupującemu orginal f-ry bo inaczej WK mu tego nie zarejestruje/ciągłość wlaścicieli/jak pisałem juz Ci to wcześniej...W tym wypadku kupujący juz odwiedza US..





Świetnie, bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam
xmex
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Toruń