Strona pozwalająca sprawdzić, czy samochód nie był bity.

11 Sie 2013, 12:20

Co myślicie o internetowej bazie samochodów powypadkowych? Coś takiego można już znaleźć na stronie CzyBity.pl. Widzieliście już to, będziecie sprawdzać samochody na tej stronie przed zakupem?
slpol231
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: własne

11 Sie 2013, 12:27

Taka strona to kiepski pomysł. Kto będzie zgłaszał pojazd że był uszkodzony, powypadkowy? Nikt.
Jeśli są tam jakieś dane, to jest to znikomy odsetek wszystkich aut.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

11 Sie 2013, 12:35

Kwestię sposobu i możliwości budowania bazy aut powypadkowych proszę pominąć. Metoda jest już sprawdzona i działa. Nikt nie będzie sam zgaszać aut, dane są pozyskiwane przez zespół czybity.pl. Jasne, że w bazie nie będzie nigdy 100% aut, które miały jakiś wypadek/kolizję, ale nawet jeśli przynajmniej co któreś auto uda się w niej znaleźć, będzie już chyba nieźle, prawda?
slpol231
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: własne

11 Sie 2013, 12:40

slpol231 napisał(a):Kwestię sposobu i możliwości budowania bazy aut powypadkowych proszę pominąć. Metoda jest już sprawdzona i działa.


Będziesz jeździł i sam sprawdzał osobiście auta ? :naughty:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

11 Sie 2013, 12:47

Pomiń to proszę. Dane są pozyskiwane w skuteczny i wiarygodny sposób. Przypominam, że nie pytam o to, czy Waszym zdaniem da się zbudować taką bazę, tylko czy chcecie z niej korzystać. :)

Dlaczego pytam... Samo rozbudowywanie i utrzymywanie bazy jest związane z pewnymi kosztami. Koszta te można pokryć tylko wtedy, jeśli z bazy będzie faktycznie korzystać znacząca grupa użytkowników.

Może macie pomysły na to, jak ułatwić, czy też uatrakcyjnić dostęp do tych danych? Może macie pomysł na promocję?
slpol231
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: własne

11 Sie 2013, 13:14

Na obecną chwilę to nie mam pomysłów, a strona działa kiepsko, gdyż sprawdziłem na niej kilka nr VIN powypadkowych rzęchów i nic nie pokazało.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

11 Sie 2013, 13:20

No i dla mnie to jest konkretna informacja. W Twojej wypowiedzi, między wierszami widzę: "należy pracować w tym kierunku, aby w jak najszybszym tempie powiększać bazę, jeśli będę wpisywać numery VIN pojazdów i przynajmniej kilka z nich znajdzie się w bazie, uznam ją za wiarygodną i pożyteczną". Zgadza się, czy coś przekręciłem? :)
slpol231
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: własne