SUV dla kobiety

27 Mar 2010, 14:19

Witam,
pomagam mamie w kupnie nowego samochodu, chciałbym ażebyści i Wy mi pomogli :)
Mianowicie - poszukujemy SUVa z napędem 4x4 w wersji BENZYNOWEJ.
Ważnym elementem jest cena, mama jest przeciwnikiem wydawania wielkich pieniędzy na samochody (a szkoda!;D ).
W grę wchodzi wyłącznie samochód NOWY.
Proszę o propozycje, rady i sugestie, a także komentarze do wypracowanej przez nas listy:

1. Toyota Rav4 2.0 luna (nowy model, wchodzący w maju na rynek)
2. Honda CR-v 2.0 Elegance Lifestyle (na taką wersję namówiono nas w salonie, ale czy nie lepsza byłaby wersja comfort?!)
3. Outlander (nie wiem jaka wersja, nie byliśmy jeszcze w salonie...)

Co jeszcze proponujecie? Będę naprawdę bardzo wdzięczny za rady, bo kupno nowego samochodu mimo wszystko nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać :)

Pozdrawiam!
szukam_porady
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: elbląg

27 Mar 2010, 16:35

mazda cx-7 znajomi mają i chwalą.
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

27 Mar 2010, 17:25

Niestety, cena 130tyś+ dyskwalifikuje mazdę już na samym początku...
szukam_porady
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: elbląg

27 Mar 2010, 22:16

Jak ma być tanio to poczekaj aż w sprzedaży pojawi się dacia duster.
:mrgreen:
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

28 Mar 2010, 09:17

Nie ma być tanio, ma być rozsądnie.

Nie bądź sarkastyczny.
szukam_porady
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: elbląg

28 Mar 2010, 12:35

Nie jestem.
Zientarski ostatnio w Antyradiu rozpływał się w zachwytach nad tym autem
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

28 Mar 2010, 13:10

Czy ktoś jest tutaj w stanie mi pomóc?
Widziałem gdzieś słuszną opinię nt. tego forum - wszyscy Ci pomogą, jeśli masz do rozdysponowania na auto grube pieniądze.
rozumiem, ze nie znacie suvow za ca. 100tys godnych polecenia?
szukam_porady
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: elbląg

31 Mar 2010, 08:34

szukam_porady napisał(a):Czy ktoś jest tutaj w stanie mi pomóc?
Widziałem gdzieś słuszną opinię nt. tego forum - wszyscy Ci pomogą, jeśli masz do rozdysponowania na auto grube pieniądze.
rozumiem, ze nie znacie suvow za ca. 100tys godnych polecenia?


Wiesz co? Myślę, że chłopaki nie wiedzą za bardzo jak mogą Ci pomóc, ponieważ na wybór samochodu ma wpływ wiele czynników.

Ja, kupując samochód nikogo nie pytałam o zdanie i jestem pewna w 100%, że na tym forum nikt tego samochody by mi nie polecił a wręcz by powiedzieli, że zgłupiałam do końca. :twisted:

A ja........... kocham ten samochód i uważam, że jest cudowny :cool: Siedzenia w jasnej skórze, klima, wygląda jak prawie jak limuzyna :lol: (uterenowiona troszkę), ma bagażnik bardzo pojemny, no i mogę włączyć napęd na 4. :wink:

Musisz najpierw wiedzieć, co mama lubi, co się jej podoba, gdzie będzie miała ochotę poszaleć tym samochodem. :wink:

Masz jeden kłopot z głowy......... będzie to nowy samochód, bez historii eksploatacyjnej. :cool:

Więc patrz na jak najmniejszą celę i urok autka. Wszystko pozostałe będzie zależało od oczekiwań oraz jak mama będzie jeździła i eksploatowała swoje cacuszko. :grin:

Forumowicze będą mieć różne zdania, bo mają bardzo różne doświadczenia. :mrgreen:

Poza tym, dużo "bajerów" w samochodzie może w praktyce nie być wykorzystywana, a zapłacić za nie trzeba, jeśli nie są w standardzie a i za pewien standard też się płaci.

Kiedyś samochód nic nie miał i tak wszyscy ochoczo jeździli. :wink:
Jolinka
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 47
Miejscowość: Warszawa

31 Mar 2010, 18:45

jak Ci nie pasuje nowa mazda za 130k zł to równie dobrze możesz kupić używaną kilkanaście kilkadziesiąt k taniej, no chyba że nie chcesz sobie po brudzić rąk używanym autem :P
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

31 Mar 2010, 18:54

Ja od siebie dorzuce może:
Subaru Forester - jakby mama troszkę dozbierala, to starczyło by na wersję z 230 konnym silnikiem 2.5 - naprawdę auto wyrywa niesamowicie.
Vw Tiguan - Jeżeli nie będziesz auta uzywać w cieżkim terenie to naprawdę polecam.
Suzuki GV
Nissan X-Trail
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

28 Kwi 2010, 16:05

Bez przesady z tym zbieraniem pieniędzy w przypadku Forestera, przecież to nie musi być ta najmocniejsza wersja. Zgadza się 2,5 turbo ma odejście, ale 2,0 ze swoimi 150 KM też daje radę, a ma dodatkowo reduktor (choć może nie każdemu jest on potrzebny) i mniej pali. A kosztuje mniej niż założona przez autorkę tematu kwota.
To auto przyzwoicie jeździ w terenie, na asfalcie prowadzi się niemal wzorcowo bo ma nisko położony środek ciężkości, a przede wszystkim jest bardzo bezpieczny dzięki stałemu napędowi na wszystkie koła no i jako jedyny wyposażony jest standardowo w Inteligentny System Ratunkowy. A na dodatek bardzo dobrze wypada we wszelkiego rodzaju rankingach bezawaryjności. Moim zdaniem w sam raz dla kobiety.
maniekw
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Łódź

13 Cze 2010, 21:12

Przepraszam, że odnawiam temat, ale myślę, że dobrym suv-em byłby Hyundai ix35 (oczywiście jak mama jeszcze nie kupiła samochodu). 5 lat gwarancji, dobra cena (za przyzwoicie wyposażone płacisz 100 tys. zł), inteligenty napęd 4x4 (mniej paliwa zużywa).
Polecam
Chris1995
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk