Szukam Autka 10-12 tys. :)

25 Sty 2009, 22:26

Witam!!! :mrgreen:
Jestem posiadaczem Opla Corsy B 1,0 12v (55KM) rocznik 1998. Chciałbym go zmienić na samochód po pierwsze większy, po drugie 5-cio drzwiowy, a po trzecie i co najważniejsze żeby jego silnik był większy i miał więcej koników :lol: . Poszukuje samochodu w tym samym roczniku lub młodszego.
Prosze o fachowe doradzenie w jakich markach i typach mam szukać. Chodzi mi także o to żeby samochód nie był drogi w utrzymaniu (awaryjność - niska i części - tanie). Rodzaj paliwa jest obojętny.

Proszę także o określenie dlaczego akurat taki a nie inny samochód polecacie :)

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
bartek_remix :)
bartek_remix
Początkujący
 
Posty: 102
Miejscowość: Kamionka / Kwidzyn

26 Sty 2009, 15:11

Opel Vectra 1.8 16V - optymalny silnik, dużo częsci, nadal atrakcyjne nadwozie

Ford Mondeo 1.8 16V - to samo co vectra a nadwozie hatchback bardzo mi się podoba

Rover 600 2.0 TD - egzotyka z UK oprócz nadwozia to honda accord, bardzo dobry stosunek wyposarzenia i stanu do ceny

Volvo S40 - bardzo przyzwoite auto, podobno mało awaryjne polecany silnik 2.0 16V najatrakcyjniejsze nadwozie, namiastka prestiżu
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

26 Sty 2009, 19:23

Dzięki wielke. Napewno nie zapomne poszukać w tych markach
bartek_remix :)
bartek_remix
Początkujący
 
Posty: 102
Miejscowość: Kamionka / Kwidzyn

26 Sty 2009, 20:18

Za okolo 12 tysiecy mozna znalesc ladnego nissana primere:) Wygodny, tani w ekspleatacji. Dobre autko. Moze Astra II, ale ciezko bedzie za 12 kafli...
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo

26 Sty 2009, 20:44

opel astra II - dużo części , 5-drzwiowy , dobrze się trzyma , jest ładny
Ford focus - tutaj najłatwiej dorwać jakiś mocny silnik a samochody są ogólnie ok :D

chcesz coś dłuższego , to możesz pomyśleć nad 406, vectra , octawią

ogólnie 12 tysięcy daje już dość szeroki zakres samochodów , a jeśli sprzedaż corsę do wtedy kupisz fajne wozidło :D
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 252

26 Sty 2009, 20:56

Za 10 tysiecy kupisz Mondeo i to w wersji Ghia. Mój tata kupił Mondeo ('99) i wszystko działa sprawnie. Za taką kasę mozna nabyc bardzozadbane auto posiadające takie funkcje jak:
-tempomat
- sterowanie radiem przy kierownicy
- elektroniczna klima

W żadnym innym aucie nie dostaniesz tego za taką cenę. Do tego stylistycznie prezentuje sie swietnie.

[link do oferty na Allegro wygasł]
robert723
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...
    Jak zamontować fotelik w samochodzie dla Twojego dziecka?
    W ramach kolejnego materiału z cyklu Piątek ze Szkołą Auto, instruktorzy doradzają, jak zamontować fotelik dla dziecka. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Poświęcamy czas i energię, by naszym pociechom ...

26 Sty 2009, 21:29

Mój typ-ASTRA II,tanio i bez zwracania na siebie uwagi.Bezstresowa eksploatacja. SEAT CORDOBA i TOYOTA COROLLA też nie są bez szans.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sty 2009, 22:50

moj typ benzyna/diesel:
-Focus I(1.4 i 1.6 16v/1.8(Dobrze by bylo TDCi na bezposrednim wtrysku Common Rail ale poprzednik - TDDI mimo niskiej kultury tez jest dobry.))
-Astra II(1.4,1.8 16V/2.0 i 2.2 DTI choc bedzie ciezko za ta cene)
-206(1.6 i 1.4 wylacznie 16V!!! / 2.0 HDI (choc francuskie Diesle nie sa najlpesze))
-Nissan Primer P11(2.0 130HP/2.0 TD)
-156(2.0/2.4JTD)
-S/V40(2.0 16V, 2.0 T/2.0 TD )
-A4 B5(1.8 20V/1.9 TDI)
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

26 Sty 2009, 23:39

Jesli chodzi o silniki HDI to sa bardzo dobrze zrobione;) Ale spoko:) I Audi a4 B5 z TDI za 12 tysiecy to raczej malo mozliwa opcja:) Benzynke by ciezko bylo wyrwac dobra;) Pozdrawiam:)
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo

27 Sty 2009, 00:22

cichinho napisał(a):I Audi a4 B5 z TDI za 12 tysiecy to raczej malo mozliwa opcja:) Benzynke by ciezko bylo wyrwac dobra;) Pozdrawiam:)

np.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Choc troche starsza niz Corsa
cichinho napisał(a):Jesli chodzi o silniki HDI to sa bardzo dobrze zrobione;)

Moze i sa dobrze zrobione, tego nie wiem ale wiem ze sa bardzo awaryjne...
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

27 Sty 2009, 08:04

Tak, Audi za te pieniadze... krecone i bite:) Watpie, ze cos dobrego za te pieniadze mozna znalesc.

A sam silnik nie jest awaryjny, tylko osprzet i elektyka;)

Pozdrawiam!
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo

27 Sty 2009, 11:15

dobre audi sa w cenie
moze goła benzyne 1.6 bez klimy znajdziesz 95r. :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

27 Sty 2009, 17:46

Ten Fiat Bravo to cale nie taka głupia opcja. Ja się przymierzam do leasingowania jakiegoś z 2008, bo ceny ładnie zrzucili. Ew. można wziąć w kredyt na 5 lat, co też jest opcją całkiem niezłą. A że teraz się opłaca brać kredyty to wiadomo.
bravura
Nowicjusz
 
Posty: 2

27 Sty 2009, 21:11

cichinho napisał(a):Tak, Audi za te pieniadze... krecone i bite:) Watpie, ze cos dobrego za te pieniadze mozna znalesc.


W mojej miejscowosci byla A4 z 95roku z udokumentowanym przebiegiem za 7,5 tys + oplaty. Niektore B4 sa drozsze. Za 10kola Duzo jest z automatem (ktorego niestety odradzam)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
moze goła benzyne 1.6 bez klimy znajdziesz 95r.

Diesla sprowadzonego tez znajdziesz i to z klimą, oczywiscie jezeli chodzi o rok to tylko z poczatku produkcji.


A co do HDI to nawet w gazetach typu "MOTOR" czy "AUTO ŚWIAT" piszą ze są awaryjne.
To ze ty masz dobry egzemplarz ktory ci sie nie psuje to nie znaczy ze kazdy jest dobry.Jezeli na 10 samochodow psuja sie 3 to jest to auto bardzo awaryjne i dlatego jest taka opinia.Zawsze ktos komu nie psuje sie ten silnik pisze ze to bardzo dobre silniki, ze to tylko taki stereotyp ze sie psuja,ale niestety taka jest prawda. Oczywiscie ty bedziesz bronil swojego silnika, nie dziwie sie :) ale opini ogolnej nie zmienisz.
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

27 Sty 2009, 21:22

dobre a4 z klima kosztuje w Niemczech 2,5-3k euro
wyjasnij mi marcin94 jakim cudem te auta sa w Polsce tansze?
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec