Teoretyczne rozważanie

teoretyczne rozważanie

11 Gru 2008, 15:13

Witam,

Chciałbym w tym temacie rozważyć teoretycznie pewna sytuacje, z góry zaznaczam ze nie miała i nie będzie ona miała odwzorowania w przyszłości.
Załóżmy wiec czysto teoretycznie, ze pewna bliżej nie określoną osoba posiada pewne auto o bardzo niskiej wartości, która jest niszą nawet od ceny jaka by otrzymałaby ta osoba sprzedając go jako złom.

Osoba ta przekalkulowała sobie wszystko i najkorzystniej dla nie było by właśnie sprzedać to auto na złom. Niestety tu pojawia się problem z wyrejestrowaniem auta, żeby to zrobić to trzeba odać samochód recyklingu - niestety nie otrzymuje się za to żadnych pieniędzy.

Możliwa jest jeszcze druga opcja - zgłoszenie kradzieży w/w auta, wycięcie nr nadwozia i silnika, później wyrejestrowanie tego samochodu i wymówienie polisy OC na końcu sprzedaż auta jako złom.

1. Co sadzicie o takiej możliwości ? ( proszę nie pisać komentarzy w stylu to jest nielegalne napisałem ze to jest czysto teoretyczna sytuacja ).

2. Jak wygląda cala procedura wyrejestrowywania auta po kradzieży ?

3. Czy można wyrejestrować auto od razu po zgłoszeniu czy trzeba czekać jakiś okres ?

4. Ile policja ma na odnalezienie takiego auta ?

5. Czy poszukiwania zostaną wogóle podjęte jesli na umowie kupna byla wpisana kwota 500 zl - czy nie zostanie to zakwalifikowane jako niska szkodliwość społeczna lub coś w tym rodzaju i sprawa nie zostanie umożona ?

Mam nadzieje ze przyłączycie się do moich teoretycznych rozwazań.

Dziękuje wszystkim którzy sie przyłaczą i pozdrawiam.
szantilas
Nowicjusz

Re: teoretyczne rozważanie

11 Gru 2008, 15:43

1. możesz oddać auto na złom ZA DARMO i z dokumentem od nich otrzymanym wyrejestrować pojazd i zakończyć umowę OC

2. Zgłoszenie kradzieży.
Kradną Ci pojazd, zgłaszasz to na policję
Policja wszczyna poszukiwania.
Po jakimś czasie (nie wiem dokładnie jakim) jeżeli pojazdu nie znajdą umarzają postępowanie.
Z tym papierem o umorzeniu idziesz do urzędu komunikacji i wyrejestrowujesz.

Jak chodzi o wartość pojazdu i uznanie jego kradzieży za niską szkodliwość czynu to powiem, że kiedyś z mojego mocno wiekowego samochodu ukradli radio wartości może 30 zł.
Przypadkiem złodzieje Ci wpadli na jakiejś innej kradzieży i przyznali się do kradzieży mojego radia.
Wezwali mnie wtedy jako poszkodowanego celem złożenia zeznań.

Więc kwota chyba nie gra roli.
Myślę, że są jakieś ustawowe przepisy mówiące o tym kiedy można umorzyć postępowanie.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bardzo szybkie mogą być minivany? Jak bardzo szybkie mogą być minivany?
    Minivan to z założenia rodzinny samochód, który ma za zadnie przewieźć rodzinę, psa i całkiem pokaźny bagaż z punkt A do punktu B. Takie samochody nie budzą emocji wśród miłośników sportowej jazdy ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50