Toyota Corolla X generacja.

04 Lut 2007, 11:54

W dniach 21 - 23 stycznia w Barcelonie odbyła się prezentacja dwóch modeli Toyoty z segmentu C - nowej Corolli oraz nowego modelu o nazwie Auris. Dziennikarze z kilku europejskich krajów mieli okazję bliżej zapoznać się z nowymi autami poruszając się nimi po drogach Katalonii.

Nowy model jest o 130 mm dłuższy (całkowita długość 4540 mm) od obecnego, szerszy o 50 mm (1760 mm) natomiast rozstaw osi oraz wysokość nie zmieniły się i wynoszą odpowiednio 2600 mm i 1470 mm. Istotnemu powiększeniu uległa też przestrzeń kabiny oraz wysokość kabiny nad głowami pasażerów, głównie dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu elementów we wnętrzu. Dzięki tym zabiegom nowa Corolla sedan ma być bliższa autom segmentu D i stanowić konkurencję dla takich modeli jak Volkswagen Jetta czy Skoda Octavia.

Klienci kupujący nową Corollę mogą dokonywać wyboru spośród 2 silników benzynowych i 2 silników diesla, a skrzyni biegów spośród 3 przekładni – 5 i 6 biegowych manualnych oraz 5-cio biegowej zautomatyzowanej mechanicznej skrzyni biegów MMT (MultiMode) ze zmianą biegów za pomocą elektrycznych wychylnych przełączników, która umożliwia wybór mechanicznego bądź automatycznego trybu zmiany biegów.

Najważniejszą jednostką ma być nowy silnik o pojemności 1,6 litra z podwójnym układem zmiennych faz rozrządu generujący moc 124 KM przy 6000 obr/min. i momencie obrotowym 157 Nm.

Uzupełnieniem nowego silnika 1.6l dual VVT-i jest silnik benzynowy z obecnej oferty Corolli o pojemności 1,4 litra z układem VVT-i rozwijający moc 97 KM przy prędkości 6000 obr/min z maksymalnym momentem obrotowym rzędu 130 Nm.

W silnikach diesla nową konstrukcją jest jednostka 2.0 D-4D o mocy 126 KM i momencie obrotowym 300 Nm, która powstała na bazie 2,2 litrowej jednostki. Silnik ten może być także wyposażony w filtr cząstek stałych (DPF). Warto zaznaczyć, iż ta jednostka produkowana jest w zakładach Toyoty w Polsce. Dla klientów stawiających aspekty ekonomiczne na pierwszym miejscu umieszczono w ofercie silnikowej cieszący się dużą popularnością mały silnik diesla D-4D o pojemności 1,4 litra i mocy 90 KM, który dostępny jest w obecnej generacji Corolli.

Nowa Toyota Corolla dostępna będzie w 4 wersjach wyposażeniowych.(Terra, Luna, SOl i Prestige) W każdej z nich znajdziemy ABS z EBD i BAS, 4 poduszki powietrzne, elektrycznie regulowane szyby i lusterka, podgrzewane siedzenia, spryskiwacze reflektorów, radio CD z MP3, 16” felgi (z wyjątkiem 1,4 Terra) oraz klimatyzację. Wersja Luna zawiera dodatkowo, kurtyny powietrzne i poduszkę kolanową kierowcy, elektrycznie sterowane szyby tylne i skórzaną kierownicę. Kolejna wersja, czyli Sol posiada automatyczną klimatyzację, aluminiowe felgi, system inteligentnego kluczyka oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości. „Topowa” wersja Prestige, oprócz wszystkich wyżej wymienionych elementów posiada dodatkowo system VSC i TRC oraz reflektory ksenonowe.

Ceny nowej Corolli sedan zaczynają się od 62 100 zł a kończą na 92 300 zł.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[Toyota]
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lut 2007, 11:56

Niezła furka :shock:

Szkoda tylko, że taka droga :(
pawlo1404
Początkujący
 
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław, ul. Ćwiartki 3/4

04 Lut 2007, 14:30

fajna bryka duza wygodna i to tego jeszcze toyota :D
Suzuki Forever :D
Snagi
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 105
Miejscowość: Kalisz

04 Lut 2007, 18:23

bylem dzisiaj na dniach otwartych, autko ladne, dosyc dobrze wykonane, nie ma sie do czego przyczepic pod tym wzgledem. Jedyne co to dosc malo miejsca na tylnej kanapie (moze konkurencja tez tak ma, nie wiem...) ale dotykalem dachu glowa i jednoczesnie kolanami siedzenia z przodu, wiec dosc niewygodna pozycja jak na jakas dluzsza doge.
No i najwieksza wada, dolozenie czegokolwiek (silnik 1.6 i cos jeszcze) powoduje wzrost ceny do niemalze 80 tys pln... troszke drogo moim zdaniem.
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39

20 Lut 2007, 07:52

nie jestem pewien, czy cena samochodu z lepszym silnikiem, wzrasta o jakieś 80 tyś zł, powiedział bym że ok 8 tyś, bo za 80 tyś można już kupić Corollę "full wypas". Po za tym autko jest bardzo fajnie, raczej napewno niezawodne, bezpieczne i dobrze wykonane.
Bardzo ładny samochód za nie wielkie pieniądze :D :wink: :wink:
don't worry be happy :wink:
Leo;))
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 90
Miejscowość: Pruszków

20 Lut 2007, 08:05

sorka, źle cię zrozumiałem, soreczka. Rzeczywiście samochód z silnikiem 2.0 D4-Diesel /126 KM, manual, w wersji Prestige kosztuje ok. 92 tyś zł. No niestety kontynuacja legendy toyoty wiąże się, z coraz wyższymi cenami, jeszcze raz powiem bardzo fajnie autko, gdyby nie ta cena... :( :x :evil: :shock:
don't worry be happy :wink:
Leo;))
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 90
Miejscowość: Pruszków

26 Lut 2007, 21:05

super furka
i to toyota
pietrzyk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 169
Miejscowość: sosnowiec

02 Mar 2007, 15:48

no właśnie Leo, w tym problem, że jak włożyłem silnik chyba 1.6 i dosyć dobre wyposażenie (ale nie żeby nie wiadomo co) to wyszło niemalże 80 tys pln. A w salonie stala Avensis 1.8 ze srednim wyposazeniem (ale zblizonym bardzo do tego z corolli) i kosztowala z tego co pamietam 82-83 tys pln. Roznica dla mnie zbyt mala. Tym bardziej ze avensis jest sporo wiekszym autem (a przynajmniej ja siedzac w srodku czuje ze mam wiecej przestrzeni) i od razu ma wiekszy silnik (co tez przeklada sie na komfort jazdy).
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39

11 Kwi 2007, 13:53

Super wnętrze :)
spinex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Kadjar
Silnik: 1.5 dCi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

11 Kwi 2007, 14:00

bardzo fajna, przestrzenna i ma niezle osiagi :)
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

16 Kwi 2007, 07:44

witam na początek - to mój pierwszy post.

ceny Corolli nie są niskie, ale płacimy w cenie cło. W przeciwieństwie do Auris'a Corolla jest produkowana w Japonii i jakość powinna być na poziomie Toyoty.
Avensis jest produkowana w Europie i miała drobne wpadki. Na pociechę jest to, że serwis Toyoty też jest najlepszy.
Mnie się podoba wersja 1.6 ze skrzynią zautomatyzowaną
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 178
Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

29 Kwi 2007, 17:43

auto jest godne uwagi
pietrzyk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 169
Miejscowość: sosnowiec

29 Kwi 2007, 19:03

Ciekawa linia nadwozia dobre silniki przestronne wnętrze. Jednym słowem autko może się podobać.
Szerokości, przyczepności
miko
Początkujący
 
Posty: 82
Miejscowość: południe polski