Toyota Rav4 - nie mogę przyspieszyć

Toyota Rav4 - nie mogę przyspieszyć

25 Sie 2011, 19:36

Witam,
z góry zaznaczam, że jestem zielony jeśli chodzi o sprawy techniczne pojazdów. Nie wiem co będzie potrzebne do analizy tego problemu, więc podam jak najwięcej danych i liczę na fachowców
PROBLEM: jak to nazwać? Problem przy dodawaniu gazu? Problem z utrzymaniem pędu pojazdu? Nie wiem, ale sprawa wygląda tak, że czasami (nie cały czas, ale problem jednak występuje) nie mogę przyspieszyć. Powiedzmy, że wyprzedzam Tir, jestem już w połowie pojazdu i nagle samochód traci pęd...prędkość się zwiększała, pedał gazu wciśnięty do dechy, a on się zachowuje jakby brakowało mu nagle benzyny, przy czym bak pełny (lub pełny do połowy). I sytuacja wygląda niewesoło ponieważ jadę łeb w łeb z Tirem a z naprzeciwka wyjeżdża samochód. Tak że jest to szczególnie niebezpieczny defekt. Kilka sekund samochód jedzie taką samą prędkością (moje manipulacje pedałami nic nie dają) by po kilku sekundach "puścić" i już mogę przyspieszać normalnie.
DANE TECHNICZNE: Toyota rav4 (3-drzwiowa); rok 2000; Silnik 1,9 (nie diesel i nie mam też jej na gaz); 120 KM; 150 tys. przejechanych km.; 4x4; powypadkowa - wymiana drzwi od strony kierowcy; nie tuningowana
DODATKOWO: była na przeglądzie i nic nie wykazano, podobno mieli problem i nie mogli jej podłączyć do komputera a "na oko" nic nie znalezli. Nie wiem czy jest to ważne, ale 2 razy Mi zabrakło w niej benzyny. Piszę to ponieważ ktoś "rzucił" pomysł, że mogła zassać jakieś resztki z dna baku itd...nie wiem, nie znam się, dlatego umieszczam ten problem na forum, może ktoś przynajmniej zawęzi pole poszukiwać usterki.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Woer
Obserwowany

Auto: Toyota rav4

Re: Toyota Rav4 - nie mogę przyspieszyć

25 Sie 2011, 20:12

miałem dokładnie to samo w Ravce mojej Pani :wink: 2.0 w benzynie ;)
po wymianie filtrów itd,
2 możliwości woda (syf) w filtrze paliwa lub świece+kable WN :wink:
muli ją tak mniej więcej między 2000-3000rpm? później idzie jak burza??
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

25 Sie 2011, 20:40

Czasami nawet powyżej 3000 ale przeważnie pomiędzy 2-3k. Dziękuję za szybką odp. Przekażę to mechanikom niech sprawdzają :)
Woer
Obserwowany

Auto: Toyota rav4

26 Sie 2011, 19:30

świece i kable WN :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

27 Paź 2012, 11:08

Tutaj mogę się zgodzić: świece,kable oraz zapchany filtr- te elementy należy bardzo dokładnie sprawdzić. U większości użytkowników Rav4 można spotkac sie właśnie z takimi usterkami.
Savro
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: BMW M3
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009