Toyota Yaris 1,3 po rozgrzaniu szarpie nie ma mocy

04 Maj 2019, 09:38

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy aucie marki Toyota, (jakie wg wszystkich się nie psuje) A jednak robi się skarbonka bez dna.

To na temat objawy szarpanie po rozgrzaniu zwłaszcza jazda pod górkę.

Po ogledzinach swiece denso wyglądały słabo po 5kkm(więc wymiana na ngk) cewka zaplonowa pierwsza od strony rozrządu posiadała pęknięcie więc wymieniona oraz przeczyszczona przepustnica (przy okazji) .

Trochę lepiej ale objawy dalej, więc przeskanowalem skanerem odb2.

Wyskoczył błąd p0420(katalizator lub sonda) skasowalem.

Jazda próbna, teraz pokazuje P0420(kat lub sonda) i P0303 (chyba uszk. Cewka)

Znowu skasowalem, zamieniłem wzajemnie ŚRODKOWE cewki , no i jazda.

Dalej to samo skaner wykrył p0420 (kat lub sonda) i p0302( chyba uszk. Cewka) ( zamiana cewki)

Trochę zgłupiałem bo patrząc na silnik licząc od strony rozrządu powinno być 1342.
zolwik
Nowicjusz
 
Posty: 3

06 Maj 2019, 09:01

zolwik napisał(a):Wyskoczył błąd p0420 (katalizator lub sonda) skasowalem
Najczęściej to wina katalizatora zerknij sobie tu kody-bledow-p0420-i-p0430-volvo-s80-vt108664.htm#p708744 opisałem tam ten błąd.

Jednak w twoim przypadku może być on wywołany poprzez niesprawną cewkę na jednym z cylindrów lub przerwą w obwodzie przewodów zasilających cewki.

Miałeś może jeszcze taki błąd P0300?
Czy zawsze jest problem z jedną cewką?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Maj 2019, 12:40

Nie było innych błędów niż napisałem, ( też nie p0300)
P0430 też nie bylo.

Przy normalnej jeździe wyskakuje. P0420 i jest słaby np. pod górkę i jak chce przyspieszyć to to dlawi się i muszę upuscic gaz i powoli naciskać by przyspieszyć.

Chciałem go przegonic z gazem w podłodze by przepalic kata, ale w tedy dlawi się , nie ma mocy i wyskakuje błąd jeden z cewek w ostatnim przypadku p0302 (może zacznę jeszcze od podmiany cewki drugiego cylindra).

Znalazłem czyszczenie kata ale to koszt ok 700zł ,a zamiennik nowy 400zł z czego można jeszcze na skupie odzyskać.

Ciekawi mnie na czym polega czyszczenie kata ?
zolwik
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...