Toyota Yaris Cross - zwykła benzyna z automatem czy hybryda?

17 Sie 2021, 19:14

franccc napisał(a):Czyli nic poza "ja tak chcę"

Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. Każdy wybiera auto pod siebie i tyle.
Jeżeli ktoś lubi dobrze wyposażone miejskie auto w cenie większego golasa który mu nie jest potrzebny albo może ma w rodzinie coś większego to po co ma brać coś co mu się nie podoba ?

To nie są czasy gdzie tico było reklamowane jako "ambitny typ" miał zabrać rodzinę i walizki bo teraz w rodzinie wzrosły dochody, są leasingi i często na podwórku stoi kilka aut. Mamy, taty syna.

Równie dobrze po co są V8ki ? Swoim avenem 2,0 dojechałem tak samo daleko co moją V8ką i... mam zrezygnować z V8ki jak lubię nią jeździć?

A do tego bardziej filozoficznie... kiedy masz sobie coś kupić co Ci się podoba ? Żyjesz 100lat ? Jak będziesz miał 70kę to wtedy kupisz yarisa crossa albo V8kę ?
Spełniasz swoje zachcianki tu i teraz kasy do trumny i tak nie zabierzesz :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Sie 2021, 19:23

Ja tylko dodam, że minęły czasy kiedy auto pokroju Corsy A/B było małe, głośne i bez żadnego wyposażenia. Dzisiejsze auta segmentu B są wielkości starych C, urosły mocno, napakowane są wyposażeniem i elektroniką.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Sie 2021, 21:02

Szybki, przecież to samo napisałem, zachcianka i tyle
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sie 2021, 21:44

franccc napisał(a):zachcianka i tyle

Jeżeli komuś się lepiej siedzi, lepiej parkuje, mniej pali, lepsze wyposażenie a nie potrzebuje powierzchni tomasz racje zachcianka :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Sie 2021, 04:06

franccc napisał(a):Szybki, przecież to samo napisałem, zachcianka i tyle

Czyli jedyny racjonalny wybór to Corolla :?: A jak ktoś chce inne auto, to już zachcianka :?: :mrgreen:
Po drugie zanim zaczniesz pisać o wielkościach, porównaj sobie te 2 auta.
Corolla może mieć przewagę jedynie w przestrzeni dla pasażerów z tyłu(większy rozstaw osi), a dla niektórych to nie ma znaczenia. Po za tym Corolla jest wybitnie niska jak na normalne auto 1435mm(mój Lancer 1480). A prześwit jedynie 135mm. Bagażnik większy w Yaris Cross 449l vs 361. Do tego Corolla to muł przy tej Yarisce :lol:
Gdybym to ja miał wybierać z tych dwu auto dla siebie, to na 100% wybrałbym Crossa. I byłby to wybór całkowicie racjonalny.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

18 Sie 2021, 18:51

Witam
Chciałbym zauważyć, że to auto ma być dla mojej żony. Ona chce samochód podwyższany, ale nie wielkości RAV 4 czy Tuscon. Dlatego pozostaje crossover. 3 jej się spodobały tj. wspomniana Toyota Yaris Cross, Hyundai Kona oraz Mazda CX-3. Z uwagi na to, że ma to być wyższy samochód - Toyota Corolla odpada, poza tym nie podoba Jej się. W sumie Cross mi się też bardzo podoba. Przez 80% czasu będzie użytkowany przez jedną osobę, czasem się zdarzy że będą jeździć dwie osoby tym samochodem. Ale z tego co widzę - lepiej kupić hybrydę... Poza tym Toyota chyba daje 10 lat gwarancji na układ hybrydowy.
bula1986
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Wrz 2021, 11:00

bula1986 napisał(a):Ale z tego co widzę - lepiej kupić hybrydę...
To dobre rozwiązanie przy nowym samochodzie.
bula1986 napisał(a):Poza tym Toyota chyba daje 10 lat gwarancji na układ hybrydowy.
Daje ale pierwsze 5 lat masz w cenie serwisowania. Czyli jak robisz przeglądy co 15000km bo taki interwał ma hybryda. Na kolejne 5 lat możesz przedłużyć gwarancję na baterię trakcyjną robiąc co roku przegląd za aktualnie chyba 225zł.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

29 Kwi 2023, 23:57

Hej,
Kupiliście tą yariskę? Jeśli tak, podziel się wrażeniami, proszę.
Zamierzam kupić hybrydę, nieco nizszą wersję (executive).
Pozdrawiam
yennefer73
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Kwi 2023, 22:14

Napisz co chcesz wiedzieć i co cię interesuje... :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

02 Maj 2023, 13:04

Cześć, pytam tak ogólnie czy żona jest zadowolona. Mam zamiar na tę Toyotę przesiąść się z Forda Fiesty rocznik 2004. Mam tą Fiestę 11 lat i jestem nadal zakochana, ale wiem że jej lata są już policzone. Przeraża mnie nieco ta cała elektronika w tych nowych samochodach. Nigdy nie miałam żadnej kamery cofania ani czujników parkowania. Od wielu lat radzę sobie bez tego absolutnie, i nieco obawiam się że ta cała elektronika i ułatwienia przerosną mnie :(
yennefer73
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Maj 2023, 09:26

Ja bym brał automat ;P
KacperT4
Początkujący
 
Posty: 73