Ubezpieczenie kupionego samochodu (sprowadzonego z Niemiec)

30 Cze 2020, 12:52

Chcę kupić używane auto z Niemiec od handlarza z otomoto. Ogłoszenie wystawione przez osobę fizyczną, ale handlarz twierdzi, że dostaniemy fakturę od firmy. Chciał podjechać wyłącznie do najbliższej stacji kontroli pojazdów, ale (z lekko wyczuwalnym bólem) zgodził się na mechanika w odległej o kilka kilometrów miejscowości. Z bólem, gdyż jak powiedział, auto nie jest ubezpieczone (w ogłoszeniu informacja o tym, że można wrócić na kołach). Auto jest na niemieckich blachach, przypuszczam więc, że jest wyrejestrowane i niezarejestowane w Polsce. Ubezpieczyciel powiedział, że tylko komis może wykupić 30-dniowe ubezpieczenie. Co z fantem zrobić, brać czy nie brać i jakie mogą z tego problemy wyniknąć. Jak rozwiązać tą sytuację możliwie najbardziej legalnie (nie uśmiecha mi się wracać nim bez ubezpieczenia)
jamulear
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Cze 2020, 14:33

jamulear napisał(a):Ubezpieczyciel powiedział, że tylko komis może wykupić 30-dniowe ubezpieczenie
No to niech wykupi takie ubezpieczenie na 30 dni komis i po sprawie. Przecież jego koszt nie jest jakiś wysoki a będziesz mógł wtedy spokojnie takim samochodem wrócić. Jazdy bez OC nie polecam bo kary nie są małe.
Skoro dostaniesz fakturę to komis powinien takie ubezpieczenie wykupić bez problemu. Ona jest na numer VIN ale problem może pojawić się z tablicami.

Samochód musi mieć legalne tablice i ważne bo inaczej OC komisowe nic nie daje. Często było tak, że tablice w samochodach były podrabiane i miałeś lewe tablice na takim samochodzie.

Najbezpieczniej jak nie jesteś pewien i jak nie masz daleko do komisu żeby kupić to auto to najlepiej zabrać wszystko do rejestracji po czym wrócić z tablicami, ważnym ubezpieczeniem i wtedy założyć je po czym legalnie już sobie pojechać autem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

30 Cze 2020, 14:35

jamulear napisał(a): zgodził się na mechanika w odległej o kilka kilometrów miejscowości.
Niestety ale mechanik wszystkiego nie sprawdzi np:hamulce,amorki itp.Ja na twoim miejscu dokonał bym sprawdzenia na SKP ale wybranej przez ciebie...
jamulear napisał(a):(nie uśmiecha mi się wracać nim bez ubezpieczenia)
Dobrze kumasz...LAWETA... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

01 Lip 2020, 13:12

Dzięki za pomoc, wygląda to trochę jaśniej, ale wciąż jednej rzeczy nie rozumiem.
Bo mogę kupić polisę tymczasową na VIN, tzn. ubezpieczyciele tak sprzedają. Ale jak kupię coś takiego i kogoś walnę (niezarejestrowanym samochodem), to ubezpieczyciel mi powie coś w stylu "no tak, sprzedaliśmy panu to ubezpieczenie, ale tak naprawdę przed niczym ono nie chroni bo samochód nie jest zarejestrowany" i wystąpi z regresem?
jamulear
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...
    Seria GR - specjalne sportowe edycje modeli Toyoty
    Japońscy fani Toyoty są już przyzwyczajeni do specjalnych sportowych edycji modeli tej marki, opracowywanych choćby przez TRD czy Modellistę. Jednak tym razem największy producent samochodów w ich kraju naprawdę o ...