Ubezpieczenie przez Yanosik

18 Lip 2021, 21:30

Mam pytanie do użytkowników Yanosika. Można tam znaleźć ofertę ubezpieczenia na podstawie tego jak jeździmy. Mam ubezpieczenie zapłacone do lutego 2022r ale z ciekawości dziś wprowadziłem dane auta i wyliczyło mi 400 zł mniej niż zapłaciłem normalnie. Zwracam się do tych którzy z czegoś takiego korzystali I chciałbym wiedzieć na przyszłość czy takie ubezpieczenie jest ważne ? W teorii powinno być ale jak jest w sytuacji gdy faktycznie zdaży się jakaś szkoda , czy można liczyć na pomoc ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Lip 2021, 08:25

Jeżeli chodzi o OC to jak najbardziej można z tego skorzystać. Jakiś czas temu czytałem o tej ofercie i oni mają tylko umowę z jednym ubezpieczycielem. Nie wiem tylko czy np. przy AC w przypadku kolizji nie okaże się że zaczną kombinować i będzie np. tak że jechałeś bez włączonej apki to ubezpieczenie nie należy się. Takie ubezpieczenia warto dokładnie przeczytać jeżeli chodzi o regulamin.

Zresztą żeby dostać dobrą propozycję to musisz jeździć jakiś czas z tą aplikacją. Tylko nie wiem jak to się może sprawdzać bo można jeździć z apką przez jakiś czas przepisowo żeby dostać ubezpieczenie niskie, a później bez niej używając innej już zupełnie inaczej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

19 Lip 2021, 15:57

Co do tej jazdy przepisowej że wtedy jest wysoka ocena a zarazem niskie ubezpieczenie jest na dwa razy. Można większość drogi przekraczać prędkość i ocena też będzie wysoka. Tam jest brane wiele czynników,.np jest jedziesz szybko koło szkoły nalicza dużo niższą ocenę. W każdym razie dziękuję za pomoc. Gdy przyjdzie luty to o tym pomyśle dokładniej
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Lip 2021, 15:59

ineedl napisał(a):Można większość drogi przekraczać prędkość i ocena też będzie wysoka
Jak nie odpalisz aplikacji to nie będzie chyba że pozwolisz żeby Yanosik śledził cię nawet przy aplikacji teoretycznie wyłączonej :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Lip 2021, 10:41

Nie wiem czy jesteś użytkownikiem Yanosika czy nie , ciężko mi wywnioskować, ale zapytam :

Czy się ktoś czy na się ustawić żeby Yanosik unikał autostrad?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Lip 2021, 10:54

Nie używam tej aplikacji. Kiedyś trochę na niej jeździłem ale nie przypadła mi do gustu niestety. Nie byłem też zadowolony z wyznaczania trasy. Być może teraz coś się zmieniło bo ja ją używałem ostatni raz chyba w zeszłym roku.

Co do twojego pytania moim zdaniem powinna być taka opcja a jak nie to chociaż omijania płatnych odcinków.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota S-FR Concept
    Koncepcyjne coupe S-FR jest dowodem na to, że napęd na tylną oś przez lata będzie znakiem rozpoznawczym sportowych samochodów Toyoty. Tym bardziej, że marka bierze pod uwagę wprowadzenie subkompaktowego coupe do produkcji. ...

20 Lip 2021, 14:49

Ja też nie jestem zadowolony z tego powodu że nie da się ominąć autostrad. Jadę za niedługo na wakacje , google mapa pokazuję mi trasę o 150 km krótszą i stąd moje pytanie
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

23 Lip 2021, 09:28

Nawigacja w Yanosiku to porażka. To jest to samo co google maps tylko że w bardzo okrojonej wersji. Yanosik jest dobry tylko i wyłacznie dla informacji o wypadkach, robotach drogowych itd. Do nawigacji się nie nadaje pod żadnym pozorem. Dużo dużo lepsze są mapy google.
Jednakże można zaznaczyć lub odznaczyć podczas wybierania trasy opłaty i promy. Tak więc nawigacja w Yanosiku będzie omijała płatne odcinki dróg.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lip 2021, 09:37

MotoAlbercik napisał(a):Yanosik jest dobry tylko i wyłacznie dla informacji o wypadkach, robotach drogowych itd.
Ja ostatnio jechałem na google maps i miałem też takie informacje (wypadki, kontrole itd.) bo możesz zgłaszać tak jak w tej aplikacji i wszystko się sprawdzało. Co mi się podoba w google maps to to że możesz ją zminimalizować na smartfonie i wyświetla ci się w takim małym okienku ale dalej Cię prowadzi a Ty możesz używać innych aplikacji w tym czasie.
ineedl napisał(a):Jadę za niedługo na wakacje , google mapa pokazuję mi trasę o 150 km krótszą i stąd moje pytanie
Weź sobie google maps i będzie ok. Zwracaj tylko uwagę podczas jazdy bo czasem potrafi ci zaproponować inną trasę podczas jazdy i pyta o to czy zmienić Ja tak miałem ostatnio i nie zareagowałem na to pytanie i okazało się że automatycznie zmieniła trasę co mnie trochę zdziwiło bo nie zaakceptowałem tego.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Lip 2021, 12:33

Myślę że będę jechał tak że nawigację będę miał z google maps a dodatkowo w tle Yanosika żeby mi się pokazywały komunikaty
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

23 Lip 2021, 20:46

Mapy google maja jeszcze jeden plus - jeżeli na wybranej trasie jest jakiś korek, wypadek, zablokowana droga, to cię o tym poinformuje i od razu jest wskazana inna droga, żeby ominąć zator. Do tego wskazuje o ile dłużej daną trasą trzeba jechać.
W google maps nie ma informacji np. o stojącym patrolu policji, itd, zatrzymanym pojeździe itd.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lip 2021, 21:23

MotoAlbercik napisał(a):Mapy google maja jeszcze jeden plus - jeżeli na wybranej trasie jest jakiś korek, wypadek, zablokowana droga, to cię o tym poinformuje i od razu jest wskazana inna droga, żeby ominąć zator

Jest też minus . Google może Cię google wpie....ć w kolejny korek . Wszyscy jadą na google otrzymują opcję objazdu a tu zonk .Na proponowanym objeżdzie zaś się tworzy się korek .Sprawdzone :mrgreen: Paranoja .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Lip 2021, 07:09

Ja akurat nigdy u siebie nie poczułem tego problemu. Rok temu wracałem z Bieszczad w niedzielę wieczorem, wszędzie korki , fakt musiałem trochę jechać w korku ale z czasem google mapy zaproponowały mi inna drogę , pojechałem i przejazd był też problemu. Fakt że droga prowadziła przez lasy i kręte wąskie drogi ale lepsze to niż korek moim zdaniem
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Lip 2021, 16:11

bonifacy napisał(a):Jest też minus . Google może Cię google wpie....ć w kolejny korek . Wszyscy jadą na google otrzymują opcję objazdu a tu zonk .Na proponowanym objeżdzie zaś się tworzy się korek :mrgreen: .Sprawdzone Paranoja .

To nie jest minus ani żadna paranoja - normalna sytuacja. Jeżeli na drodze, którą jedziesz jest korek, zostajesz o tym poinformowany oczywiście. Mapa proponuje ci inną trasę, ale to nie oznacza, że tam nie ma korka. Jak sam napisałeś mapa kieruje na objazdy i tam też mogą się tworzyć korki. Normalka. Jednakże jesteś o tym informowany - mapa pokazuje ci, o ile prędzej/krócej/dłużej będziesz jechał. Być może tak, że są dostępne trzy trasy objazdu, na wszystkich trzech są korki i mapa ci zaproponuje trasę, na której czas przejazdu jest najkrótszy, a właściwie to masz możliwość trasę wybrać sam - na ekranie smartfona pojawia ci się informacja, że tą trasą pojedziesz o np. 2 minuty krócej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Lip 2021, 15:33

A czy na google maps można ustawić coś takiego jak jest.na Yanosiku że jak zgasze telefon to równocześnie z komunikatem będzie podświetlał się telefon ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001