Ubezpieczenie we francji

03 Cze 2019, 23:47

Cześć,
planuje pracować we Francji podczas tych wakacji. Prace w ciągu tygodnia mam już załatwiona, lecz dziś prowadziłem rozmowę w sprawie pracy weekendowej.
Praca polega na czyszczeniu domków letniskowych, lecz trzeba do nich dojeżdżać firmowym samochodem wraz cała chemia do czyszczenia. Zapytano mnie czy mam prawo jazdy na samochód przynajmniej od 3 lat, ponieważ jest to wymagane do wykupienia ubezpieczenia czy coś w tym stylu. Niestety prawko mam od 2,5 roku i dostałem odpowiedź, że niestety nie ma opcji na tą pracę, bo muszę dojeżdżać samochodem pomiędzy domkami. Czy orientuje się ktoś czy da się to jakoś ominąć? Czytałem o prawo jazdy międzynarodowym, ale nie mam pojęcia czy to by coś zmieniło.
Dodam, że pytałem, czy posiadanie prawka na motocykl od 6 lat coś zmienia, ale niby nie.

Pozdrawiam i liczę pomoc
Eryk08
Nowicjusz
 
Posty: 3

04 Cze 2019, 06:52

Ubezpieczyć mozesz zawsze tylko chodzi o samą kwotę, do 3 lat jest tak wysoka ze z butów wyrywa. Jest opcja żeby auto bylo ubezpieczone na firmę i Ty jako pracownik mozesz sie nim poruszać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Cze 2019, 07:32

Ubezpieczenie na firme niesie za soba jakies niedogodnosci lub wieksze koszty, ze podczas rozmowy o prace nie brali tego pod uwage?
Eryk08
Nowicjusz
 
Posty: 3

04 Cze 2019, 12:07

Nie wiem jak to tam jest w tej firmie, u mnie jako w warsztacie płacimy stałą stawkę roczną i mozemy sobie tam wkleić 7 aut i ludzie związani umowami z firmą mogą się autem poruszać. Na ile czasu miałbyś tą prace?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Cze 2019, 15:11

Jadę do pracy na 9 tygodni
Eryk08
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Cze 2019, 19:20

No to niestety nie przeskoczysz, nikt Ci auta nie ubezpieczy a na firmę wrzucać nie będzie się opłacało pewnie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4