Umowa kupna sprzedaży - wielka prośba o poradę.

Umowa kupna sprzedaży - wielka prośba o poradę.

22 Sty 2012, 16:09

Witam,
zwracam się do Was z wielką prośbą o poradę.
Mam jutro sfinalizować transakcję zakupu samochodu, jednak niepokoi mnie jedna rzecz. Otóż w dowodzie rejestracyjnym jest wpisana osoba, która już nie żyje. Przed śmiercią zawarła umowę sprzedaży z wnuczką, która jest teraz właścicielką. Jednak w dowód rejestracyjny wciąż jest na osobę zmarłą.

Pytanie moje brzmi - czy będzie możliwość zarejestrowania samochodu, jeśli w dowodzie rejestracyjnym jest inna osoba, niż osoba z którą podpisało się umowę kupna-sprzedaży ?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
russell
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2007

Re: Umowa kupna sprzedaży - wielka prośba o poradę.

22 Sty 2012, 18:59

russell napisał(a): Otóż w dowodzie rejestracyjnym jest wpisana osoba, która już nie żyje. Przed śmiercią zawarła umowę sprzedaży z wnuczką, która jest teraz właścicielką. Jednak w dowód rejestracyjny wciąż jest na osobę zmarłą.

Wszystko ok....
russell napisał(a): czy będzie możliwość zarejestrowania samochodu, jeśli w dowodzie rejestracyjnym jest inna osoba, niż osoba z którą podpisało się umowę kupna-sprzedaży ?

Nie ma najmniejszego problemu.Sporządzasz umowę k/s z "wnuczką" jako sprzedajaca a Ty jako kupujący.Osoba ta musi Ci dać ORGINAŁ umowy k/s z osoba juz nie zyjąca ale widniejącą w DR pojazdu...W tym wypadku będziesz mial 2 umowy k/s/ORGINAŁY/ i tylko pozostaje załatwic sprawy dalej...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Sty 2012, 22:33

Byłem w urzędzie dowiedzieć się, czy nie będzie problemu z zarejestrowaniem, no i niestety powiedzieli mi że na umowie musi być ta sama osoba co w dowodzie. W przeciwnym wypadku samochód nie będzie mógł zostać zarejestrowany.
russell
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2007

24 Sty 2012, 04:19

russell napisał(a): no i niestety powiedzieli mi że na umowie musi być ta sama osoba co w dowodzie. W przeciwnym wypadku samochód nie będzie mógł zostać zarejestrowany.

A czy powiedziałes im ze będziesz miał właśnie 2 umowy k/s...Oczywiście orginały...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Rok produkcji: 2014

25 Sty 2012, 15:34

Jeśli zabierzesz ze sobą obie umowy, to nie będzie żadnego problemu - przy okienku nic nie wspominaj o jakichś zmarłych .. Jak najmniej mówić !!!
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych
    W najbliższych latach na liście wyposażenia obowiązkowego każdego z modeli samochodów produkowanych nie tylko na rynek europejski, ale również amerykański pojawią się pakiety bezpieczeństwa czynnego. Skąd taka ...
    Limitowana wersja Mazdy3 MPS Limitowana wersja Mazdy3 MPS
    Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu Mazda3 MPS, która jest już w ofercie salonów sprzedaży w całej Polsce. Oferta obejmuje 10 egzemplarzy Mazdy3 MPS. Mazda3 MPS została wzbogacona o nowe elementy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005