Uszkodzenie auta.

30 Lis 2023, 11:58

Kao napisał(a):To nie kombinuj tylko daj do warsztatu który się wszystkim zajmie od A do Z

Brawo Scherlocku...Po tylu wypocinach i pisania pierdół w końcu do tego doszedłeś....W końcu zrozumiałeś temat...No ale lepiej późno niż wcale...
Sorki Kao, ale nie mogłem się powstrzymać :happy:
Bonifacy - czytając twoją historię - tak patrząc teraz przez pryzmat czasu, warto było się szarpać z tym wszystkim? Nie warto było wstawić tego auta do warsztatu, żeby ci naprawili? I mieć spokój? Tobie koniec końców się udało. A czy wszystkim się tak udaje? Oczywiście piszemy tu o naprawie, a nie o naprawie byle jakiej, byle naprawione i chęci przytulenia reszty kasy. A do tego miałbyś bez utrudnień auto zastępcze na czas naprawy. Płacisz ubezpieczenie i ci się należy jak psu buda.
Patrykosss napisał(a):Ja rozumiem was wszystkich, ale mi chodzi tylko i jedynie o to czy po wycenie nie zgodze się i będe chciał oddać im auto i czy je zrobią, ja sam nie potrafie niestety

Oczywiście, że możesz się nie zgodzić z tą wyceną. Masz do tego prawo. Nie zgadzasz się i informujesz, że oddajesz auto na naprawę bezgotówkową i prosisz o samochód zastępczy na czas naprawy. A jak jesteś zdecydowany na to, to trzeba było od razu jak tylko dostałeś potwierdzenie winy sprawcy wstawiać auto do warsztatu na naprawę bezgotówkową. Nie czekałbyś na wyceny i nie tracił czasu. A to, co pisze Kao, to nie słuchaj, bo on nie mieszka już od jakiegoś czasu w Polsce, więc nie ma zbytniego pojęcia o obecnej sytuacji co się w Polsce dzieje. Pisze, to, co wie jak było kiedyś. Jakby nie pisał tylu pierdół, to kto wie - może twoje auto było by już naprawiane...
Daj znać co ci się w końcu udało załatwić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2023, 13:36

Ah Ty nasz mundralo wszechwiedzący najlepiej, szkoda strzępić ryja. Temat został wyczerpany jak dla mnie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Lis 2023, 16:19

Kao napisał(a):Temat został wyczerpany jak dla mnie.

No i wspaniale :ok:
Kao napisał(a):Ah Ty nasz mundralo wszechwiedzący najlepiej

Mundrala nie mundrala, ale jak coś wiem na 100% to się upieram przy swoim :ok:
Kao napisał(a):szkoda strzępić ryja

No więc dlaczego to robisz? Temat dzięki tobie po raz kolejny osiągnął 3 strony...A byłaby pewnie tylko jedna...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2023, 16:54

Ogólnie to tak zadzowniłem, mechanik ma przyjechać na oględziny za tydzień i powie mi czy weźmie do naprawy co jak nie weźmie ehh

W międzyczasie byłem w salonie i kupiłem toyote CHR 1.8
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Gru 2023, 20:33

Ogólnie to tak dzisiaj do mnie dzownili z Ubezpieczalni powiedzieli że pieniądze mi przelali, ale ja chciałem naprawić bez gotówkowo i im mówiłem to a Oni mi przeleli kase... Powiedziałem im to 3 razy no i w czwartek ma przyjechać chłop a Oni mówią że jak zabierze auto na naprawa i będzie więcej pieniędzy trzeba do nich zdzownić i im powiedzieć a Oni doślą
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Gru 2023, 21:23

No to ci dopłacą :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Gru 2023, 21:26

No tak, a co jeeli ten mechanik powie że nie zrobi mogę do następnegoi dzwonić i się pytać?
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18

02 Gru 2023, 17:14

O to musisz teraz pytać naszego eksperta Kao. Ja od początku opisałem ci jakie są opcje, jak to wygląda...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Gru 2023, 18:39

Dalej graj pajaca :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Gru 2023, 20:16

Nie kłócie się, co jeżeli mam pieniądze od nich a chce naprawić auto bezgotówkwo i jeden mechanik nie zgodzi się? Mam dzwonić do drugiego?
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Gru 2023, 11:12

A czemu miałby się nie zgodzić? On naprawi a to Ty płacisz finalnie a czy dostałeś kasę czy nie to już go nie obchodzi, wstaw auto do warsztatu, niech rzeczoznawca zrobi kosztorys, warsztat będzie wiedział co zrobić dalej. Bez kosztorysu możesz sobie gdybać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Gru 2023, 20:29

No dobra w czwartek ma przyjechać i zobaczymy co powie
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18