Uszkodzony króciec układu chłodzenia - co zrobić, jak naprawić?

27 Gru 2021, 23:08

Witam serdecznie
Czy taki króciec metalowy można wymienić i gdzie go dostać, średnica ok 20mm. Dodam że mam pęknięcie w nim i wywaliło mi płyn chłodniczy. Osadzony jest w kolektorze dolotowym w Lanosie 1.4 8V (ta tak jeszcze jeżdżą te proste prawie niezawodne auta :) )
Czy ten króciec jest wciśnięty na kleju jakimś czy uszczelniaczu? jak to wymienić najprościej i gdzie kupić ? czy kolektor zdejmować czy da radę bez zdejmowania,.
A może załatać to narazie jakimś klejem czy poxyliną żeby wytrzymało do wiosny ? (jak tak to czym)

proszę o poradę

zaznaczone kółkiem dziurka w króćcu i pęknięcie strzałką
fot:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


pozdrawiam
Marek
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 38
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

28 Gru 2021, 10:31

Jedyne wyjście to chyba dobrze oczyścić to miejsce i użyć specjalnego kleju do spawania na zimno. On powinien spokojnie wytrzymać.

Druga opcja to dopasowanie króćca do wewnętrznej średnicy i wciśnięcie go tam wraz z takim klejem ale w tym przypadku zmniejszysz minimalnie średnicę przepływu, a tego lepiej unikać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34

28 Gru 2021, 21:32

pytałem w sklepach motoryzacyjnych, nie jest dostępny ten króciec, jedynie można coś dopasować o takiej samej średnicy, zastanawiam się co lepsze czy z aluminium czy z mosiądzu czy stalową tuleje, kolektor jest aluminiowy a w tej chwili jest stalowy ten króciec fabrycznie wklejony i bym go próbował usunąć całkiem.
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 38
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyoty Camry 8 generacji
    Fabryka Toyota Motor Manufacturing, Kentucky, Inc., (TMMK) rozpoczęła produkcję Toyoty Camry 8. generacji. Nowa Camry zadebiutowała na targach w Detroit w styczniu 2017 roku. Model jest produkowany od 1982 roku, a od 15 lat ...