UWAGA NA OSZUSTA Z REJONU ORZESZE - ZAZDROŚĆ, WOJ. ŚLĄSKIE

08 Sty 2010, 16:38

Szanowny panie Januszek!
Kultura pańskich wypowiedzi świadczy tylo o panu, nie wspominając już o ortografii. Rzeczywiście muszę panu przyznać rację, że to był zły pomysł jechać na Śląsk po auto(koledze, który mnie tam zawiózł powiedziałem, że jeśli kiedyś przyjdzie mi do głowy podobny pomysł - to ma mi zasadzić porządnego kopa w tyłek), wtedy nie przypuszczałem, że ktoś w tak perfidny sposób może mnie wystawić do wiatru - chociaż mój kolega który również handluje samochodami, mnie ostrzegał, że to duże ryzyko. Jak wcześniej wspomniałem, na miejscu mieliśmy negocjować cenę - proszę czytać ze zrozumieniem - ja nie pisałem, że ten handlarz miał opuścić 2 tysiące zł,(a przez telefon pan mówił, że aby zrobić dokumenty to ok 1300 zł) . Skoro się tym pan interesuje, dopowiem tylko, że 15000 + ok.2000 to była moja propozycja, On przez telefon mi powiedział, że coś na pewno mi spuści z ceny, powiedział, że "proszę przyjeżdżać, na pewno się dogadamy".Dlatego wyciągnąłem wniosek, że może przystanie na moją propozycję lub coś blisko niej. Trudno mi powiedzieć za ile bym go w końcu kupił, nie wiem co On planował, ale teraz myślę, że mógł wyjść z założenia, że SKORO PRZEJECHAŁEM TAKĄ DROGĘ - TO WEZMĘ CO BĘDZIE I ZA ILE BĘDZIE (ale to tylko domysły - bo jaka byłaby ostateczna cena tak na prawdę - to nie wiadomo). A jeżeli o to chodzi - to komis za Poznaniem miał w ofercie również Passata 99 za 17500 bez papierów i przez telefon właściciel zgodził się oddać go za tę samą kwotę z przetłumaczeniem dokumentów na gotowo - także nie jest to sytuacja z kosmosu. Z pewnością to zależy od tego ile ma narzutu na samochodzie(ile chce zarobić), jak bardzo zależy mu na szybkiej sprzedaży-obrocie gotówką(można zarabiać dużym narzutem lub dużym obrotem), Ten gość od którego ja kupiłem poprzednie auto - audi - już miał nagrane kolejne i zależało mu na szybkiej kasie - są różne sytuacje, czasami może auto nie jest najlepsze i sprzedaje się po kosztach aby się go tylko pozbyć(trudno powiedzieć czym się kieruje ten czy ów sprzedawca). Dla mnie to co wymyśliłeś jako argument, że mówię nieprawdę - to bzdura, jak towar zalega to traci na wartości i lepiej oddać po kosztach niż czekać na okazję która może nie nadejść i straci się jeszcze więcej. A jeśli chodzi o moją umowę z tym gościem - to taka właśnie była, chociaż myślę, że dobrze, że nie doszło do tej sprzedaży bo samochód bez dokumentów niewiele wart,a nie ma gwarancji, że te dokumenty nie wysłałby mi za większym pobraniem niż ustaliliśmy, a po sądach komu się chce chodzić.
Wracając do samochcodu - niestety, wybrałem tego z Orzesza - na foto i w wyposażeniu był ładniejszy(niż ten z komisu-tamtego szybko sprzedali), ale w rzeczywistości - okazał się szrotem, a właściciel naciągaczem. A teraz na różnych forach podszywając się pod niby zadowolonych klientów obrzuca mnie błotem. Raz przedstawia się jako mężczyzna , raz jako kobieta, teraz znowu mężczyzna (bo Januszek to raczej męskie imię). Dlaczego odpowiadam? Dla innych, aby byli ostrożniejsi niż ja i aby prawda zatriumfowała - a nie krętactwo i fałsz. Bo kłamiesz pan w żywe oczy - co wykazano już na innym forum (panie wał44 vel Aran - Karolik, itd.):
http://etransport.pl/forum57973.0.html
http://etransport.pl/forum57973.0.html
http://etransport.pl/forum57973.0.html
Nie, ja nie płaczę i nie narzekam, ale panu się grunt pod nogami pali. Nie wiem tylko po co to pan ciągniesz - tę polemikę, bo na prawdzie - jak już zauważyłem - panu nie zależy.Przeglądając pańskie oferty - widzę, że sprzedaż stanęła - pewnie się już na panu poznali i na pańskich idealnych autach. Radzę iść po rozum do głowy i zastanowić się nad sobą. Poza tym zamiast oblewać mnie błotem na forum - lepiej będzie powziąć postanowienie, żeby zmienić podejście do sprzedaży i klientów - lepiej pan na tym wyjdzie.
Stara się pan za wszelką cenę wyjść z twarzą - co raczej jest już niemożliwe - bo dla mnie twarz pan stracił wtedy w Orzeszu, jak pokazał mi pan swojego szrota, a na forum - kiedy podszywał się pan pod "zadowolonych klientów" aby się wybielić - co było zupełną porażką ponieważ nie pomyślał pan aby zmienić nick autora i raz się pan przedstawiał jako mężczyzna a raz jako kobieta (nick: wał44), co zauważył tachugraf i inni na forum:
http://etransport.pl/forum57973.0.html
Widać, że nadal ma pan jakieś rozdwojenie jaźni i zamiast wybrać sobie jakiś jeden nick i pisać od siebie to nadal pan odgrywa jakąś komedię, i chociaż różnie się pan przedstawia to styl pisania i ortografia jest ta sama (pióro jednego autora).
Ale klientów może pan jeszcze zyskać - tylko trzeba zmienić podejście i nie mieszać ich z błotem ale szanować - bo z nich pan żyje.
Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że się więcej nie zobaczymy, nie usłyszymy i nie "przepiszemy" na tym czy innym forum.
nicky70
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Pomorze

09 Sty 2010, 16:26

:grin: łoł to znowu pojechałeś.... pierwsze nie przypisuj mnie do handlarzy bo niemam z nimi nic wspolnego, auto kupuje się tylko nowe!!!! każde używane auto jest g...o warte a co dopiero diesel z zachodu jak to wszystko firmówki
---------------------------------------------------------------------------------
:arrow: DZIEKUJE ZA PRZYZNANIE SIE ŻE JECHAŁEŚ PO JEDNEGO Z 2 NAJTAŃSZYCH PASKÓW NA ALLEDROGO Z KOŃCA POLSKI NA DRUGI co w mojej opinii znaczy że masz luzy pod kopułką!!!! i tyle
-----------------------------------------------------------------------------------
szlak cie trafia że znalazły się osoby broniące, myslałeś pewnie że wszyscy beda po twojej stronie i to na każdym forum a tu klapa aaa na to też masz wytłumaczenie to ten podszyty oszust znowu. Każdy kij ma dwa końce, kupiłes skorodowane audi pewnie po palniku bo by nie gniło
a ten dalej probuje sprzedawac swoje auta mimo zszarganej opini

trafił swój na swego, życie nauczyło :!: CENA JEST MIARĄ WARTOŚCI A OKAZJI NIEMA tylko to sobie wbij do głowy :!: !!!! lalusiu pisarzyku, najpierw opisujesz a na końcu radzisz :shock: ludzie to mają pomysły, lecz sie....
Januszek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wilcza

18 Sty 2010, 16:59

nicky70 nie pisz z tymi ułomnymi ludżmi, naprawde nie warto.

Trzeba było zrobić to co polak potrafi najbardziej ;) (oprócz złodziejstwa)
wziąść gwożdzik ;) i tryyyy ;) ups ;]


Ci co tu piszą widać, mają nowe konta (nie patrz na moje, ja tu tylko wchodze jak potrzebuję)
i zapewne za tymi kontami siedzi ten właśnie handlarz i próbuje się wybronić ;)


Pozdrawiam.
grabson88
Nowicjusz
 
Posty: 10

20 Sty 2010, 20:05

Januszek napisał(a)::grin: łoł to znowu pojechałeś.... pierwsze nie przypisuj mnie do handlarzy bo niemam z nimi nic wspolnego, auto kupuje się tylko nowe!!!! każde używane auto jest g...o warte a co dopiero diesel z zachodu jak to wszystko firmówki
---------------------------------------------------------------------------------
:arrow: DZIEKUJE ZA PRZYZNANIE SIE ŻE JECHAŁEŚ PO JEDNEGO Z 2 NAJTAŃSZYCH PASKÓW NA ALLEDROGO Z KOŃCA POLSKI NA DRUGI co w mojej opinii znaczy że masz luzy pod kopułką!!!! i tyle
-----------------------------------------------------------------------------------
szlak cie trafia że znalazły się osoby broniące, myslałeś pewnie że wszyscy beda po twojej stronie i to na każdym forum a tu klapa aaa na to też masz wytłumaczenie to ten podszyty oszust znowu. Każdy kij ma dwa końce, kupiłes skorodowane audi pewnie po palniku bo by nie gniło
a ten dalej probuje sprzedawac swoje auta mimo zszarganej opini

trafił swój na swego, życie nauczyło :!: CENA JEST MIARĄ WARTOŚCI A OKAZJI NIEMA tylko to sobie wbij do głowy :!: !!!! lalusiu pisarzyku, najpierw opisujesz a na końcu radzisz :shock: ludzie to mają pomysły, lecz sie....




Teraz ty pojechałeś że się nie kupuje aut używanych .... Wiesz nie każdy jest taki bogaty jak ty :lol: Nie których nie stać na nowy samochód :shock:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Sty 2010, 07:56

Januszek, okazje też są... Ja za bravo w maju 2008 roku dałem 6 tyś zł... :P Z JTD na pokładzie 44 tyś zrobione od tamtego czasu i zero awarii oprócz amortyzatorów z przodu... więc nie pisz że okazji nie ma bo są nie za często ale są ;) nicky70, ja chodź nie jestem żadnym handlarzem to wiem jak się sprzedaje auta i nie tylko... Czy ktoś Ci kiedyś powiedział o wadach?? Nie!!! W Polsce się przyjęło że ludzie kupują na wygląd im czyściejszy w środku im bardziej się błyszczy tym dla nich jest lepszy wystarczy jechać na giełdę i zobaczyć co niektórych ludzi... "Mężu ten mi się podoba ma ładny kolor... dobra bierzemy i tyle... a później cuda wianki wychodzą...." Ja teraz też mam się z zamiarem sprzedaży auta i wiem że nie napisze o jakieś tam czegoś wadzie tylko będę zachwalał... Szukaliśmy auta dla firmy ostatnio... A że ja z kolegą kumaci w tematach aut jesteśmy to od razu mówię facetowi, wlanięty był i to ostro, ruda go bierze, 154 tyś km przebiegu a pokrowiec na kierownicy wytarty facet oczywicie się zaprzeczał że był uflagany farbą, że nigdy nie bity i przebieg jest realny... Potem odjeżdżaliśmy kolega nawracał samochodem a facio przyznał mi się że jeździ na opale... no to ładnie mu podziękowaliśmy i więcej już nie dzwoniliśmy do niego... No niestety to Polska jak ktoś się nie zna na autach to może się nieźle naciąć ;)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

21 Sty 2010, 19:53

Luke16 napisał(a):Januszek, okazje też są... Ja za bravo w maju 2008 roku dałem 6 tyś zł... :P Z JTD na pokładzie 44 tyś zrobione od tamtego czasu i zero awarii oprócz amortyzatorów z przodu... więc nie pisz że okazji nie ma bo są nie za często ale są ;) nicky70, ja chodź nie jestem żadnym handlarzem to wiem jak się sprzedaje auta i nie tylko... Czy ktoś Ci kiedyś powiedział o wadach?? Nie!!! W Polsce się przyjęło że ludzie kupują na wygląd im czyściejszy w środku im bardziej się błyszczy tym dla nich jest lepszy wystarczy jechać na giełdę i zobaczyć co niektórych ludzi... "Mężu ten mi się podoba ma ładny kolor... dobra bierzemy i tyle... a później cuda wianki wychodzą...." Ja teraz też mam się z zamiarem sprzedaży auta i wiem że nie napisze o jakieś tam czegoś wadzie tylko będę zachwalał... Szukaliśmy auta dla firmy ostatnio... A że ja z kolegą kumaci w tematach aut jesteśmy to od razu mówię facetowi, wlanięty był i to ostro, ruda go bierze, 154 tyś km przebiegu a pokrowiec na kierownicy wytarty facet oczywicie się zaprzeczał że był uflagany farbą, że nigdy nie bity i przebieg jest realny... Potem odjeżdżaliśmy kolega nawracał samochodem a facio przyznał mi się że jeździ na opale... no to ładnie mu podziękowaliśmy i więcej już nie dzwoniliśmy do niego... No niestety to Polska jak ktoś się nie zna na autach to może się nieźle naciąć ;)



Zgadzam się z tobą jest wiele okazji :lol: tylko trzeba umieć szukać :wink: . I mam kilka rada dla kupujących :
- po pierwsze to nie napalać się od pierwszego zobaczenia samochodu ,
-po drugie nie patrzeć tylko na wygląd ale zwracać szczególną uwagę na mechanikę ,
-po trzecie przy kupnie auta jest nie zębny dobry mechanik ,
- po czwarte nie chwalić samochodu przy sprzedającym <z wiadomych względów >

:wink: :wink: :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

03 Cze 2016, 18:02

Muszę sie zgodzić z autorem pierwszego postu. ORZESZE omijać szerokim łukiem.
massi
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Ford Focus mk2

04 Wrz 2019, 19:17

Też muszę się zgodzić, UNIKAĆ OSZUSTA Z ORZESZA. :)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Auto widmo. Sprzedający nie zna historia auta, nie wie dosłownie nic, nie rozumie nic co się do niego mówi. W opisie, że pełna dokumentacja wraz z jakimiś wymyślonymi certfyfikatami. Samochód bez przeglądu-niczego. Sprzedający nie potrafi jej okazać, nie wiem jak on sprowadził ten samochód i inne tam stojące samochody, ale chyba patrzy na STAN IDEALNY, który odbiega od rzeczywistej oceny samochodu. Opis niezgodny. Strasznie kręcił i na każde pytanie miał inna/dziwną odpowiedź. Ogólnie duży minus byle sprzedać, a najlepsze jest to że sam oddzwonił, bo się napalił, że sprzeda nam samochód. Niestety nie ze mną te numery. Zapraszam do dyskusji bo wydaje mi się, że jest o wiele więcej niezadowolonych klientów, a ci co chwalą to albo rodzina albo naprawdę przypadek. Dużo by pisać bo dziś ów człowiek rozbroił mnie swoją niekompetencją. Szczerze zająłbym się tym panem, bo to aż szkoda innych osób które tam trafią.
Przestrzegam ominajcie szerokim łukiem AUTO IMPORT ORZESZE :!: :!: Czekam na obrońców :roll:
Kupujący999
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Gru 2019, 16:51

Ja właśnie trawilem na niego i jestem jego ofiarą. Ale sprawa idzie do sądu.
Endiiiii
Nowicjusz
 
Posty: 4

11 Gru 2019, 23:38

Pokrzywdzonych proszę o kontakt, mnie nabil w butelkę, oszust, za żabka, wkrótce sprawa w sądzie będzie.
Endiiiii
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Gru 2019, 11:42

Wszystkich pokrzywdzonych przez tego oszusta Orzesze Zazdrość za zabką,pana co kupił A4, pana co kupił Touran na rej. Śpi oraz innych prosi się o kontakt. Kancelaria Adwokacka, Marcin Kniotek Piekary Śląskie tel. 698599408.
Endiiiii
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Gru 2019, 12:35

Kancelaria Adwokacka, Marcin Kniotek, Piekary Śląskie tel. 698599408. Proszę dzwonić w sprawie tego oszusta, ja też jestem jego ofiarą
Endiiiii
Nowicjusz
 
Posty: 4