Vectra C 1.8 + lpg 122km 2003- Szarpie na zimnym silniku

24 Lis 2016, 16:38

Pacjent -- Vectra C 2003 r gts 1.8 122km + lpg
Od około 3 miesięcy po długim postoju auta w czasie jazdy na zimnym silniku zaczyna szarpać, dławić się ( nie ma płynnego przyspieszenia). Dzieje się tak tylko na benzynie po czym gdy zagrzeje się do jakiejś określonej temperatury auto zaczyna przyspieszać bez żadnych problemow.
Miałem do zrobienia w nim parze rzeczy wiec zacząłem od:
-wymiany filtra paliwa
-wymiany świec i uszczelki pod pokrywa zaworów (umazany olejem)
-wymiany kompletnego termostatu
Z wymiana listwy zapłonowej póki co się wstrzymałem ponieważ czekam na przełożenie z innego auta (u mnie jest popękana obudowa w 3 miejscach)
Byłem również u polecanego elektryka w moim mieście który powiedział, ze nie ma się do czego doczepić, ze wszystko śmiga idealnie.
Czasami jest tak , ze gdy zostawię auto na 2-3 godz i go odpalę to na postoju zachowuje się jakby coś co jakiś czas uderzało w silnik ( wyczuwalne szarpanie na kierownicy - jakby wypadający zapłon?) tym razem dzieje się to na postoju.
Wyczytałem tez na jakimś forum, ze przyczyna może być rozciągnięta membrana od reduktora gazu?? Nie wiem..
Tydzień temu miałem też inwazję jakiegoś gryzonia który posmakował sobie parę kabelków znajdujących się przy filtrze kabinowym. Szkody naprawiłem oraz zabezpieczyłem sprayem odstraszającym gryzonie. A może 3 miesiące temu też jakiś gryzoń coś sobie upodobał i kombinował przy jakiś kablach, przewodach itd...
Interesuje mnie jak będzie zachowywał się po podmianie tej listwy zapłonowej.
Może rzucicie Panowie jakimiś pomysłami ? Z góry dziękuję.
Destroyer
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel Vectra C
Silnik: 1.8 122km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Lis 2016, 13:21

A co z paliwem? Ile go było w zbiorniku zanim uruchomiłeś silnik po tych trzech miesiącach?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Lis 2016, 14:50

Przeważnie minimalna wartość paliwa w zbiorniku to 2/5 jego objętości. Przyznam się, że parę razy było tak, że zapaliła się kontrolka od rezerwy, ale od razu tego samego dnia dolewałem świeżej benzynki.

Źle zrozumiałeś, albo źle sformułowałem pytanie w pierwszym poście. Chodzi mi o to, że problem występuje od 3 miesięcy, a nie że auto stało nieuruchamiane przez 3 miesiące :ok:
Destroyer
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel Vectra C
Silnik: 1.8 122km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Lis 2016, 19:26

Destroyer napisał(a):Od około 3 miesięcy po długim postoju auta w czasie jazdy na zimnym silniku zaczyna szarpać, dławić się ( nie ma płynnego przyspieszenia).

Ano tak - chyba źle zrozumiałem. Ale tak czy inaczej, auto stało dłuższy czas. I głównie o ten postój mi chodziło. A dlaczego pytam? Dlatego, że w paliwie może być woda - jak auto długo stoi z małą ilością paliwa w baku, to napewno znajdzie się w nim woda. I ważne jest właśnie ile tego paliwa było.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Lis 2016, 19:58

Też tak myślałem, ale dla sprawdzenia zatankowałem raz około 2/3 baku i to samo było na następny dzień z rana. Już nie mam pomysłów co z tym zrobić i co to może być.. A gaz może mieć na to jakiś wpływ? Dodam jeszcze, że podczas jazdy czasami zapali sie kontrolka samochodu z kluczem po czym za jakies 2 min zgaśnie.
Destroyer
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel Vectra C
Silnik: 1.8 122km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003