Volkswagen Golf 3 - Pukanie w prawym przednim kole

08 Lip 2009, 19:02

Witam. Od dłuzszego czasu przy skręcaniu na nierównym terenie (np droga z kostki brukowej) słysze pukanie w prawym przednim kole , gdy skręcam na normalnej równej drodze nie słychać nic... Co moze być przyczyna tego pukania??
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła
  • 08 Lip 2009, 21:38

    moim zdaniem przegub kulowy wachacza,mialem taki problem,sprawdz sobie,najlepiej wejsc pod auto i mocno poruszac wachaczem gora dol tuz przy przegubie,powinienes wyczuc luz
    zibi11
    Nowicjusz
     
    Posty: 15

    08 Lip 2009, 22:48

    sworzeń wybity albo jakis przegub metalowo gumowy wahacza
    wojdud5
    Nowicjusz
     
    Posty: 22
    Miejscowość: Szczecin

    09 Lip 2009, 16:29

    Byłem u mechanika , i mi powiedział ze jest luz na końcówce drążka kierowniczego z lewej strony... Powiedziałem mu ze mi puka z prawej strony , to powiedział ze to sie moze przenosic po drążku i dlatego tak słychac... Możliwe??
    luki1304
    Początkujący
     
    Posty: 109
    Miejscowość: Piła

    09 Lip 2009, 19:32

    jeśli masz możliwość wjedź na jakis kanał i poszarp drążkami koło koncowki, ktora puka to zla, ale w tym przypadku mozna chyba wierzyc mechanikowi.
    wojdud5
    Nowicjusz
     
    Posty: 22
    Miejscowość: Szczecin

    09 Lip 2009, 21:55

    Powiedział mi ze trzeba wymienić cały drążek( czy coś takiego) za około 50 zł i końcówke drążka za około 40 zł... Zbytnio to ja sie na samochodach nie znam , wiec nie wiem czy on chce mnie orżnąć na kase , czy nie...
    luki1304
    Początkujący
     
    Posty: 109
    Miejscowość: Piła
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Manufaktura Car Show 2013
      W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...

    09 Lip 2009, 22:50

    to końcówka wachacza. łatwy do samodzielnej wymiany. Miałem ten sam problem i wymieniłem od razu końcówki drążków kierowniczego i wachacza i spokój. :grin:
    mmoszumanski1
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: radom

    10 Lip 2009, 10:55

    No i chyba tak zrobie , podjede do sasiada na kanał i z nim coś pokombinujemy... Bo u mechanika to kupe kasy zostawie bo troche sie ceni za sama robote , a tak to tylko koszt części... A mam jeszcze pytanie... Czy z tym pukaniem przegląd samochód by przeszedł?? Bo to juz puka gdzies od pół roku , poprzedni właściciel jezdził z tym do mechanika , ale tamten nic nie widział...
    luki1304
    Początkujący
     
    Posty: 109
    Miejscowość: Piła

    10 Lip 2009, 13:48

    Jezeli sa to wybite koncowki drazkow lub tuleja wachacza itp. to wszystko diagnosta zobaczy na szarpakach i nie przejdzie przegladu.
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    12 Lip 2009, 16:43

    Luki tak to jest możliwe,tobie wydaje się,że to jest z tej strony a luz jest w stronie przeciwnej,mechanik ma rację,sprawdził to wie ale każ mu jeszcze sprawdzić jeszcze sworznie wahaczy tak na wszelki wypadek.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8482
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)