Volvo s80 4.4 v8 czy Lexus GS430 a może inne? Koniecznie V8 + LPG :)

12 Kwi 2022, 13:55

Bardzo dobry pomysl :D
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

12 Kwi 2022, 20:21

Przed chwilą się dowiedziałem że samochód kupić ktoś inny, no cóż, szkoda.
Wniosek jeden, jak sie pojawia okazja to dzwonic i jechac :)

Tu mnie troche zaskoczyla suma i musialem organizowac gótówke spredajac Bitka ale bede w gotowosci na nastepne, moze czeka na mnie jakas soczysta czerwona :yes:
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

19 Maj 2022, 22:20

Czesc po dlugiej przerwie! Niedawno uciekł mi sprzed nosa ładny brązowy sc430 2007 przebieg ok 100k mil, naprawiony, uszkodzony przodem, cena 59 800.
Dzwoniłem do sprzedawcy, mówi, że ma drugiego i bedzie na sprzedaż. Dostałem zdjecia, czekam na vin. Podkreślił, że ten mimo, że 2006, większy przebieg 141k mil, nieoryginalne alufelgi(jedna malowana i widac delikatnie inny odcień), rozrząd zmieniony przy 90k mil(wpisane w książke) czyli parametry gorsze, to cena będize taka sama 59 800 PLN bo ten brązowy poszedł w godzinę i cenę zrobił wg niego "za dobrą".
Wrzucam kilka zdjęć do oceny samochodu(wiecej moge podrzucic na pv) czekam na vin, jak dostanę to podrzucę
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

20 Maj 2022, 05:43

Aż się stara zapytała o co chodzi jak prychłem z tej tablicy :mrgreen:
Czekaj na vin, to podstawa. Na razie można powiedzieć, że kolorek fajny
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Maj 2022, 07:57

franccc napisał(a):Na razie można powiedzieć, że kolorek fajny


Ja bym dodał to :ok: :


franccc napisał(a):Możesz się podniecać starymi v8 jakie to nie są super tylko nie porównujesz ich z innymi silnikami z epoki. Może cię to zdziwić, ale rzekoma bezawaryjnosc starego gruza na lpg,
dla wielu ludzi nie jest najistotniejszym parametrem przy wyborze auta. Niektórzy zwracają uwagę na takie "głupoty" jak np. pojemność bagażnika czy multimedia


a potem to :

franccc napisał(a):Czekamy jeszcze na wysryw, że v8 lexusa (bo żadne inne nie) pali 10 lpg i w ogóle się nie psuje mimo 20 lat na karku i miliona na liczniku,


szymek9876 napisał(a):Wrzucam kilka zdjęć do oceny samochodu(wiecej moge podrzucic na pv) czekam na vin, jak dostanę to podrzucę


Auto ładne, cena więcej niż ok. Myślałem że veta :D

Jak dostaniesz VIN to można coś pofilozofować.

Felgi na minus trzeba nabyć oem FL. Jak kupisz sc to mam kilka patentów na poprawienie fabryki :D

p.s.

Do 10l lpg przedmówcy nie dojdziesz ale będzie git :ok: .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2022, 08:53

szybki napisał(a):Felgi na minus trzeba nabyć oem
a mnie osobiście nawet się podobają, albo inaczej, napewno wyglądają lepiej niz OEM.

szybki napisał(a):Do 10l lpg przedmówcy nie dojdziesz ale będzie git .
na trasie lekko.
Średnio trzeba liczyć między 12 a 15 w zależności od nogi i punktu użytkowanego.

Napewno przy lexusowych v8 trzeba pomyśleć o wydechu bo są "za grzeczne".
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Maj 2022, 09:13

Miała byc vetka ale trafił się sc :lol:
Vin: jthfn48y369007668
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

20 Maj 2022, 09:41

Kao napisał(a):na trasie lekko.

pb tak lpg nie za bardzo.
Kao napisał(a):Średnio trzeba liczyć między 12 a 15 w zależności od nogi i punktu użytkowanego.

Trzeba tak liczyć. Ale spokojna noga czyni cuda :D
Kao napisał(a):Napewno przy lexusowych v8 trzeba pomyśleć o wydechu bo są "za grzeczne".

Obowiązkowo ale jest jeszcze kilka smaczków :D

szymek9876 napisał(a):Miała byc vetka ale trafił się sc

Jedno i drugie ma swój urok.

Patrzyłem na bidfax nie ma go więc tylko carfax z allegro + stronki za hajsik.
Na google wyskakują foty i po felgach można wnioskować że to ten. Fajnie był uszkodzony, dostało koło lewy tył więc do sprawdzenia zawias LT z sankami. Dobrze zobaczyć go na geometrii bo przy takich strzałach trzeba wymieniać komplecik wahacze + amor/y + zwrotnice itd.

Jedynie na minus że dostał podnośnik szyby tej małej + wielka uwaga na mechanizm podnoszenia dachu. Sprawdzić czy nie cieknie i czy działa płynnie dach.

Reszta jak w większości aut. Ogólny stan.

p.s.

Jednak po LOtcie :) znalazł się
https://www.copart.com/lot/45224221

Jest ok. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2022, 11:26

Cwiatreczka wjechała pewnie :wink: ogólnie nie pchałbym się w ten egzemplarz.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Maj 2022, 11:31

Kao napisał(a):Cwiatreczka wjechała pewnie ogólnie nie pchałbym się w ten egzemplarz

A co tam jest strasznego dla normalnego blacharza ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2022, 11:36

Normalny blacharz weźmie za taką robotę ok 15k a na handelek wiadomo jak się robi, jak najtaniej żeby jak najwięcej zostało, handlarze nie potrzebują blacharzy/lakierników dobrych tylko tanich i szybkich.
Przy takiej historii w necie wartość takiego auta drametralnie spada i jest problem z ew odsprzedażą, zresztą przecież znasz polskie realia.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Maj 2022, 11:58

Kao napisał(a):Normalny blacharz weźmie za taką robotę ok 15k a na handelek wiadomo jak się robi, jak najtaniej żeby jak najwięcej zostało, handlarze nie potrzebują blacharzy/lakierników dobrych tylko tanich i szybkich.


Chyba trochę przesadziłeś z tymi 15k. Za robotę blacharza. A bym powiedział że w pytkę przesadziłeś :D Nie wiem ile ćwiara ale lakier 600 zł/element a robota hmmm 3-4k. Mówię to na podstawie tego co ostatnio robiłem. Zawias pikuś.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2022, 12:36

To podeślij foto do 10 blacharzy z różnych regionów i zapytaj ile za ćwiatreczkę w takim czymś.
Ty też robisz tanio i szybko dlatego realna cena jest w pytę przesadzona, oczywiście ze znajdzie się tez ktoś kto i nawet za 5tke to zrobi :ok:
szybki napisał(a):robota hmmm 3-4k.
za 3-4 to ktoś Ci podłużnice może podciągnąć. Sory takie są realia a Ty gdzieś z głową w chmurach utknąłeś.
Chyba ze inaczej to liczysz, jak sobie sam wszystko porozbierasz i dostarczysz auto na wymienionym zawiasie to moooże że za 4 jakiś blacharz Ci zrobi + malowanko kolejne min 4k, później trzeba zrobić jakiś detailing za 2k i już masz dychę.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Maj 2022, 13:02

Kao napisał(a):podeślij foto do 10 blacharzy z różnych regionów i zapytaj ile za ćwiatreczkę w takim czymś.

Nie muszę bo sam biorę auta tak uderzone i wiem ile co kosztuje. Zresztą mam do odbioru teraz 2szt L.i zazwyczaj mylę się o +- 1-2k w zależności ile przegapie konfekcji typu spinki, spryski itp.
Największa pomyłkę miałem na lampach przednich.

Kao napisał(a):za 3-4 to ktoś Ci podłużnice może podciągnąć. Sory takie są realia a Ty gdzieś z głową w chmurach utknąłeś.

Czemu utknąłem ? Koszt tej naprawy będzie około 12-15k.z lakierem i gratami.

Jak coś to może uda mi się sprawdzić ile wyszedł na podwórku po PAP.eu i pl.

Gdyby to nie był cabrio to dla mnie idealny strzał. A tak trzeba uważać na mechanikę dachu.

P.s.

Mam już info co i ile :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2022, 13:21

szybki napisał(a):ale lakier 600 zł/element


Ale mamy 2022 a nie 2015 8)

Szukam teraz kogoś kto mi ogarnie przedni błotnik + drzwi bo pewna pani myślała, że "się zmieści" i najtaniej co znalazłem mniej więcej do 30km od Krakowa to 750 netto za element. Większość mówi 800. Jeden wyskoczył z 1100 kiedy usłyszał, że FV ma na to wystawić

Wiadomo, że handlarz ma "znajomych" ale lakier na tym lexie to też chyba nie poziom trudności białego metalika
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km