Volvo s80 4.4 v8 czy Lexus GS430 a może inne? Koniecznie V8 + LPG :)

20 Maj 2022, 13:30

To co Panowie kupowac carfaxa i pozniej ewentualnie oględziny z naciskiem na wymienione mechanizmy? bo jednoznacznego werdyktu czy sie w to pchać czy nie nie ma :D
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

20 Maj 2022, 13:31

P.S. dziękuję za ożywienie dyskusji i informacje o samochodzie!
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

20 Maj 2022, 13:49

franccc napisał(a):Szukam teraz kogoś kto mi ogarnie przedni błotnik + drzwi bo pewna pani myślała, że "się zmieści" i najtaniej co znalazłem mniej więcej do 30km od Krakowa to 750 netto za element. Większość mówi 800. Jeden wyskoczył z 1100 kiedy usłyszał, że FV ma na to wystawić


Może tak może nie. Ja mam dwa warsztaty jeden to taki fajrantowy czyli pracownik warsztatu blacharskiego z autoryzacją tojota/lex a drugi warsztat to pełen etat. Ostatnio robiłem cały przód perle to maska, 2xbłotnik, zderzak + cieniowanie drzwi, pomalowanie listewek i takie tam 3,2k.
W przyszłym tygodniu odbieram lex po trzech elementach czarny met.to nawet nie pytałem ile bo pewnie tak jak zawsze.
szymek9876 napisał(a):Panowie kupowac carfaxa i pozniej ewentualnie oględziny z naciskiem na wymienione mechanizmy? bo jednoznacznego werdyktu czy sie w to pchać czy nie nie ma

Spokojnie kup carfax. Jak coś to na PW.wyśle Ci ile kosztował chociaż nie wiem czy jest to ważne. Margines był spory :ok:
Auto kupione na os.fiz.więc nie ma dla sprzedającego pitu.
Sprawdź gdzie w pobliżu można skorzystać z podnośnika + geometria. Ogólnie dobra cena zostawia trochę pola do działania.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Maj 2022, 14:15

CF kupiony, czekam na raport. Szybki sprawdz pv
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

20 Maj 2022, 14:51

szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

20 Maj 2022, 15:10

szymek9876 napisał(a):Szybki sprawdz pv

Na PW nic nie weszło.
szymek9876 napisał(a):Podrzuacm CF


Coś wczeßniej miał odnotowane. Trzeba sprawdzić ulepienie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 5 Turbo
    Pod koniec lat 70. Renault przestały wystarczać zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans i Formule 1. Marka chciała również wystartować w rajdach samochodem napędzanym turbodoładowanym silnikiem. Wymyślone przez ...

20 Maj 2022, 20:33

Z mojego pkt widzenia (blacharza lakiernika od nastu lat) lepiej kupić obity przodem tyłem na elementach wymiennych, nawet jak podłużnice trzeba szarpnąć to nic strasznego ale ćwiatreczki to juz grubsza robota która wymaga, czasu, poświęcenia i doświadczenia bo w przeciwnym razie będzie to zwykle druciarstwo które szybko da o sobie znać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Maj 2022, 10:32

Sorry ze sie wtrącam ale trzeba rozróżnić ceny roboty po znajomości / samemu kontra ceny dla typowego Kowalskiego
Początkiem roku za wymianę drzwi przod/tył oraz blotnika i lusterka + wyciągnięcie wgniotki w słupku C + malowanie i cieniowanie zapłaciłem 5k za samą robote + prawie 2k czesci uzywane w Leonie 1P
Volvo s80 4.4 v8 czy Lexus GS430 a może inne? Koniecznie V8 + LPG :)

W tamtym roku w A3 8P wymiana i malowanie błotnika i zderzaka + wymiana lampy 3k, części blacharskie 3k, do tego doszła zwrotnica, wahacze, końcówki drążków i geometria/zbieżność I kolejne 3k
A szkody początkowo wyglądały na śmieszne.
Volvo s80 4.4 v8 czy Lexus GS430 a może inne? Koniecznie V8 + LPG :)
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Maj 2022, 16:06

Po rozmowie z właściciele. Wiem ze
Swieci się kontrolka abs i kontroli trakcji(nie zawsze), wlasciciel ma podjechac na serwis z tym i bd zrobione.
Wymienione całe kompletne zawieszenie(profilaktycznie podobno)
Maska jest lakierowana bo poszla do innego lexusa na wymianę i ma mikro wgniotki od gradu(których wyciągać podobno nie ma sensu ze wzgledu na surowiec maski? Nie do końca zrozumiałem”. Mówił ze maska ciezkodosteona ale jeśli ktoś chce to odkupi te maskę po tym gradzie za 2500 jeśli ktoś znajdzie sobie inną.
Alusy nieoryginalne ale ładne, jedno malowane i ma inny odcień delikatnie
Mechanizm dachu działa 100% nie cieknie, minus taki ze jeden z tych mechanizmów przy rozkładaniu lub składaniu wydaje taki dźwięk jakby obcierki? Jakis fachowiec spod Warszawy powiedział, że nie ma sensu z tym nic robić a jak trzeba to wymieni się mechanizm rozkładania dachu za 500 pln.
Kolor na żywo podobno wyglada mega w połączeniu z tą skóra, środek zadbany.

Zainteresowani są bo proponowali mu zaliczki itp ale sprzedawca twoerdzi, ze trzeba przyjechać zobaczyć i wtedy kupić.

Za 20kkm proponuje wymienic rozrząd. Pytanie do was jakit to może byc koszt?

Samochod nadal nie jest wystawiony na olx, będzie za Ok 2 tygodnie. Wlasciciel musi ogarnąć ten abs, zaprogramować drugi kluczyk.

Co sądzicie?;) chciałbym jechsc go jutro lub we wtorek obejrzec
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

22 Maj 2022, 16:22

Maska pewnie aluminiowa. Lampka ABS jakiś bzdet ale niech robi.
Z tymi mechanizmami ogólnie jest lipa i za 500zł nie wiem czy kupisz. Lipa bo musi być z nim wszystko perfekcyjnie żeby działał
Rozrząd u mnie koło 1,6k z pompą wody aisina.
Umów się do lexą Radość lub gdzieś do Toyoty.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Maj 2022, 17:17

szymek9876 napisał(a):gradu(których wyciągać podobno nie ma sensu ze wzgledu na surowiec maski? Nie do końca zrozumiałem”
bo się nie da ich wyciągnąć bo maska to alu.

Z abs może być bzdet a może i być poważniej, tego nie wiemy ale też nie twoja w tym rola.

To nie żadna perełka więc nie ma sensu się napalać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Maj 2022, 23:06

Oględziny będą w przyszłym tygodniu:)
szymek9876
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Jasło

25 Maj 2022, 19:33

Kao napisał(a):To podeślij foto do 10 blacharzy z różnych regionów i zapytaj ile za ćwiatreczkę w takim czymś.

Pokazywałem dziś fotki tego sc swojemu blacharzowi i ...dużo się nie pomyliłem około 4k.w opcji z ćwiartką, nie wiele mniej przy poszyciu liczone bez lakieru.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe