Volvo v40 rozrzad

Volvo v40 rozrzad

13 Gru 2010, 00:25

Witam mam pytanie do specjalistow z forum wiecie moze jak zblokowac walki w silniku 2,0 16v w volvo to jest silnik renault z lat okolo 2000 jestem swierzym mechanikiem dostalem na warsztacie tego kaszlaka problem jest w tym ze ktos zdejnowal kola zebate z walkow i nie fabrycznych znakach nie odpala wiec sa tam jakies blokadki na walki? czy proponujecie mi zdiac pokrywe ustawic sobie wydech w dol ssacy w gore zaznaczyc sobie to poolozenie poskladac i probowac ...? szczerze wydaje mi sie ze nie ustawie tego tak doklanie a nie mam na to duzo czasu gora 3 dni zeby to odpalilo:P wiec prosze o szybka porade:P
poldi2311
Nowicjusz

Miejscowość: Stalowa wola

Re: Volvo v40 rozrzad

13 Gru 2010, 11:24

Jak silnik renówki to są tzw wolne koła tj nie mają klinów ustalających! Od strony skrzyni masz zaślepki wałków rozrządu, tam zakładasz blokadę (jak nie posiadasz to możesz dorobić samemu ) a w blok z przodu,u dołu od skrzyni wykręcasz zaślepkę na torx zewnętrzny chyba 14 i wkręcasz blokadę wału. Ustawianie na tłok w górze i znakowania wałków jak powinno być mija się z celem ponieważ napinając pasek koła będą się przestawiać, a jak skręcisz wcześniej to nie będzie się zgadzało na znakach.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

13 Gru 2010, 19:58

polecam autodate 3,18 pl lub 3,24 eng torenty org pl

[ Dodano: 13 Grudzień 2010, 19:59 ]
lub jeszcze tkta 7,2
ochroniarz02
Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska

14 Gru 2010, 01:10

wiesz szzcerze nie chcialem ustawiac na tlok w gorze myslalem o tych walkach ze ustawic je w jakims tam polozeniu i zaznaczyc ale dzieks za pomoc wiesz na wale mam znak wiec wal luzik nagorzej z walkami ale obczailem blokade na necie i jutro sobie taka zrobie i musze odpalic tego rupcia bo bede dniowke w plecy:)))) dzieks wielkie :))
poldi2311
Nowicjusz

Miejscowość: Stalowa wola
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...
    Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża
    Jadąc w teren musimy pamiętać, że to nie zwykła przejażdżka z miasta A do miasta B drogą krajową nr X... W związku z tym - również wyposażenie naszego samochodu musimy dostosować do sytuacji w jakich możemy się znaleźć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      GTP Light
      Jaguar