Volvo XC 90 Gaz ?

07 Mar 2016, 12:48

Zakupiłem auto Volvo XC 90 i zastanawiam się nad zagazowaniem ? Jak to jest z Butlą gdzie dokładnie można ją umieścić ? Pod spodem auta jest taka opcja ? czy tylko bagażnik ? Jaką instalację polecacie ? Oczywiście nie musi być to najdroższa instalacja , najlepiej tak wypośrodkować ? Auto to Volvo XC 90 4.4 315 KM ?
Order34
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 04 2007
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Volvo XC 90
Silnik: 4.4
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2016, 11:05

Najlepsza instalacją była by Landi Renzo lub Lovato Easy fast która jest trochę tańsza , oczywiście w każdej instalacji butla idealnie wchodzi pod samochód , więc nie traci się bagażnika , Oczywiście montaż musi być wykonany prawidłowo bo wszystko da się zepsuć .
Zefir
Początkujący
 
Posty: 137
Prawo jazdy: 09 06 2008
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

08 Mar 2016, 18:36

Jeżeli chodzi o volvo nie można oszczędzać na podzespołach, bardzo czuły sterwonik benzynowy na wypadanie zapłonu i czujnik ciśnienia paliwa na listwie. Zdecydowanie polecam instalacje Zenit Pro OBD na dwóch reduktorach kme silver i wtryskiwaczach hercules. Chociaż w przypadku tego auta kluczową sprawą będzie wybranie odpowiedniego warsztatu, napisz może skąd jesteś może uda się znaleźć dobry warsztat w pobliżu.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Mar 2016, 18:27

Tu masz link jak to może wyglądać w takim aucie jak Twoje:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Chyba najlepsze rozwiązanie jeśli bierzesz pod uwagę jakość instalacji. Generalnie jak pisali koledzy wyżej najważniejszą kwestią będzie monter. Jest ich całkiem sporo.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

10 Mar 2016, 23:54

kolego,pewnie da się zamontować pod spodem butle. dla pewności, podjedź do jakiegoś porządnego warsztatu i pogadaj. Jeśli nie znasz konkretnego warsztatu, to poszukaj Eksperta od LPG. Na pewno uzyskasz fachową poradę. Daj znać co i jak.
MrRagaFull
Nowicjusz
 
Posty: 25
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Chevy
Silnik: 3,1
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1912

28 Mar 2016, 18:29

Ja bym wsadził tak jak na filmiku wyżej sq p&d od brc. Spokojnie poradzi sobie z tym silnikiem.. Co do butli to zależy czy potrzebujesz bagażnika, czy nie, no i czy chcesz okrągłą czy walec... Ja bym wsadził do bagażnika walec, spokojnie dużo wejdzie lpg. Gdzie chcesz gazować??
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe
    Trudno wyobrazić sobie współczesną motoryzację bez reflektorów w technologii LED czy sprytnych systemów adaptacyjnych świateł. Ale te rozwiązania nie trafiłby na nasze drogi, gdyby nie kreatywność inżynierów ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

29 Mar 2016, 19:58

Order34 napisał(a):Oczywiście nie musi być to najdroższa instalacja , najlepiej tak wypośrodkować ?
Mając na uwadze Twoje założenia sprawdź w warsztacie opcję na zenit pro. Brc będzie droższe zarówno w montażu, jak i w późniejszych serwisach. Często ten argument pada podczas wyboru marki instalacji. Jeśli więc oczekujesz rozwiązania dobrej jakości adekwatnej do ceny to zenit Twoje oczekiwania spełni. Jeśli pójdzie na dobrych podzespołach i w dobre ręce. na te 315 kucy to jak piszą wyżej 2 silvery albo twin. Bo gold obrabia 330 km, ale jestem przekonany, że to byłby zbyt mały zapas mocy. wtryskiwacze najlepiej herculesy do tego zestawu ew. barakudy. No ale znów mając na uwadze Twoje założenia, to herculesy. Ponawiam pytanie, gdzie chcesz montować.
Forumowicz
Aktywny
 
Posty: 449
Prawo jazdy: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

29 Mar 2016, 20:24

Forumowicz napisał(a):Brc będzie droższe zarówno w montażu, jak i w późniejszych serwisach.

Przy takim aucie nie tylko cena jest najważniejsza, brc jedzie po opinii już nie ma takiej jakości jak 10lat temu. Zdecydowanie lepiej postawić na podzespoły które są sprawdzone i polecane przez użytkowników samochodów.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

30 Mar 2016, 18:25

Wszystko w rękach montera który będzie zakładał instalacje, dlatego tutaj powinieneś głownie zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o instalacje Zenit Pro OBD - to dobra jakość do stosunkowo niskiej ceny - więc możesz ja zakładać jeśli nie chcesz najdroższej isntalacji a ta jest sprawdzona i jeszcze gwarancje 5 lat dostaniesz.
Piotrek123
Aktywny
 
Posty: 259
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 13 01 2008
Auto: BMW 328xi
Silnik: 3,0 234 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

20 Kwi 2016, 14:53

djkranc, piszesz że brc nie jest takiej jak było kiedyś. tzn że masz porównanie? jeździłeś kiedyś i teraz jest gorsze?? Ciekawi mnie jak było kiedy,ś, bo teraz ja na tej instalacji jeżdżę i jestem zadowolony, więc kiedyś było jeszcze lepiej?:) uważasz,że podzespoły brc nie sa sprawdzone jeśli są od jednego producenta i nie są polecane? będąc na forum odnoszę inne wrażenie :)
griff
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 109
Miejscowość: Warszawa

20 Kwi 2016, 18:48

Po tym jak brc wykupiło firmę zavoli od tego czasu zaczęły się "wpadki" wtryskiwacze pan evo czyli nic innego jak wtryski zavoli użytkownikom wciska się kit że to brc a jak widać nie do końca. Już pomijam fakt pękających membran gazowych w reduktorach genius, w sumie w maxach też nie było lepiej. Kolejna próba zrobienia tańszych wtryskiwaczy w zestawie alba nie najlepiej z jakością 50k km i po wtryskiwaczach. Na temat nowego programu do SQ 32 z którym jest problem z komunikacją itp. Także nikt mi nie powie że brc to jeden producent i jest taki nie zawodny..
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

20 Kwi 2016, 19:01

a w tej 32 to nie jest tak, że tylko te serwisy autoryzowane mają dostęp? słyszałem coś takiego. no to ogranicza kierowcę w momencie 'potrzeby' i pozwala dyktować cenę.
Forumowicz
Aktywny
 
Posty: 449
Prawo jazdy: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

20 Kwi 2016, 19:47

Zawsze mieli dziwną politykę, ale jak to się mówi zawsze mamy wybór nikt nas nie zmusza aby jeździć na tej instalacji.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

21 Kwi 2016, 19:05

Forumowicz napisał(a):a w tej 32 to nie jest tak, że tylko te serwisy autoryzowane mają dostęp? słyszałem coś takiego. no to ogranicza kierowcę w momencie 'potrzeby' i pozwala dyktować cenę.

Można też podejść do tego z innej strony. Każdy zakład może postarać się o autoryzację. Nie po to firma (każda w jakiejkolwiek branży) wydaje autoryzację aby każdy kto chce miał to tego dostęp. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Poza tym jakby tak każdy mógł majstrować przy sofcie i ustawiać jak chce to w końcu nie będzie odpowiedzialnego jak coś się stanie. Jeśli zaś chodzi o samo BRC, w ich sieci jest wystarczająco dużo zakładów (największa sieć w Polsce), także kierowcę nic nie ogranicza w momencie potrzeby. Soft do SQ 24 (poprzedniej wersji) też nie był przecież od razu wszystkim dostępny, teraz jest z tym już lepiej. Instalacja SQ 32 jest dopiero od chyba roku na rynku, więc każda taka zamontowana ma gwarancję i większość mieści się też w programie Assistance, którego wytyczne są właśnie bardzo pod klienta.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

21 Kwi 2016, 19:15

Jednak moja mała głowa czułaby się lepiej, gdybym nie miał takiego ograniczenia. Po prostu.
Forumowicz
Aktywny
 
Posty: 449
Prawo jazdy: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009