VW Phaeton czy Audi A8 D3?

29 Sty 2015, 22:04

j0zek napisał(a):Wrzuć zdjęcia tego GOLFA MK3, którego rzeczoznawca wycenił na 23 tys. jestem ciekaw jak to wygląda :shock:


Pewnie pokryty platyną a w środku skóra cielęca.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

29 Sty 2015, 22:05

max1996 napisał(a):samochody dla tzw wieśniaków, którzy szpanują samochodami jakby byli "bogami'

kiedyś tak było ale ostatnio ten margines przesiadł się do Audi. Nie raz spotkałem się z prostactwem i cynizmem właścicieli tych aut. Na własne uszy słyszałem teksty w stylu "mam audi to mogę" albo "mam audi to jestem dobrym kierowcą".
max1996 napisał(a):poprosiłem o pomoc który wybrać i jaki silnik

właśnie w tym problem, że nie ma nic dobrego do polecenia, bo znaczek w tym przypadku nie równa się solidności...
max1996 napisał(a):A więc co proponujecie na dalekie trasy? Żeby było wygodne

Mercedes S-klasa po raz 2. Wujek mojego współlokatora (kasiasty) ciągle lata do niemiec i właśnie takim mercem mimo, że ma Audi Q7, które ciągle mu się sypie, żłopie olej i raz wybuchła mu skrzynia biegów... Miał dwa takie Mercy S poprzedniej generacji, a ostatnio zamówił nową generację za 650tys. Miał mnóstwo aut ale wg niego Mercedes jest mistrzem komfortu. Na audi nawet nie patrzy po tym co się dzieje z Q7.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Sty 2015, 22:40

dzida napisał(a): Audi Q7, które ciągle mu się sypie, żłopie olej i raz wybuchła mu skrzynia biegów...

A gdzie to się stało wiesz może? Rodzice wracali jakiś czas temu (dobre 2 miesiące temu) z Warszawy i przed bramkami w Koninie stało Audi Q7 na postoju i całe się jarało.
To może ten wujek? Czy inny przypadek?:P :naughty:
j0zek
 

29 Sty 2015, 22:42

inny, bo to było jakiś rok temu :D sytuacja miała miejsce pod Krakowem. Przynajmniej miał blisko do ASO :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Sty 2015, 22:51

Killaz napisał(a):
j0zek napisał(a):Wrzuć zdjęcia tego GOLFA MK3, którego rzeczoznawca wycenił na 23 tys. jestem ciekaw jak to wygląda :shock:


Pewnie pokryty platyną a w środku skóra cielęca.


Nie platyną nie ale lakierem ''paramagnetycznym'' sam ten koszt to 3500 euro. Nagłośnienie to ok 12000 zł. Felgi z oponami to 8000 zł. Zawieszenie pneumatyczne 6500 zł. Podniesienie mocy do 320KM i wiele wiele innych. Według mnie 23 tys to i tak za mało bo w golfa wsadziłem dużo dużo więcej. Jak będę miał czas to pojadę do innego rzeczoznawcy. Zdjęcia wyślę tylko jak będę miał czas zrobić bo wieczorami jeszcze ciemno. Jak ktoś chce obejrzeć go w rzeczywistości to zapraszam na zlot 16-17 maja.

dzida napisał(a):Mercedes S-klasa po raz 2. Wujek mojego współlokatora (kasiasty) ciągle lata do niemiec i właśnie takim mercem mimo, że ma Audi Q7, które ciągle mu się sypie, żłopie olej i raz wybuchła mu skrzynia biegów... Miał dwa takie Mercy S poprzedniej generacji, a ostatnio zamówił nową generację za 650tys. Miał mnóstwo aut ale wg niego Mercedes jest mistrzem komfortu. Na audi nawet nie patrzy po tym co się dzieje z Q7.


A więc skoncentrujmy się na Mercedesie. Jaki silnik, jaki rok? Wyślijcie jakieś ciekawe oferty. A co z VW P?
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

29 Sty 2015, 22:59

A jak z wygodą w Mercedesie E i CLS? Bo do tej kwoty kupię nowszy i ładniejszy.
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

29 Sty 2015, 23:05

Nie rozumiem jak można tyle siana wsadzić w GOLFA :lol: :lol:

Tak poza tym to to ile wsadzisz w auto nie ma odzwierciedlenia w oszacowaniu wartości przez rzeczoznawców itp.
Każde auto miłośnika danej marki, czy konkretnego auta które posiada i dopieszcza nie da wartości ile w nie włożył.
Dla przykładu jest gośc na naszym forum, który ma autko bodajże z '99 roku, które obecnie średnią cenę na rynku 9-11 tys. to wsadził w nie już prawie 50 tysi i końca ładowania chyba nie będzie bo je po prostu kocha, a pewnie tak doje*** drugiego auta nie ma :]
Ale co z tego, że auto pewnie by wycenili na 15 tys. Tylko, że takie osoby takich aut juz raczej nigdy nie sprzedadzą:)
j0zek
 

29 Sty 2015, 23:11

Tylko zapamiętaj ,że pieniądze włożone w jakikolwiek PROJECT nigdy się nie zwrócą po podliczeniu wszystkiego. :yes:

Ludzie nie takie projekty rozbierali bo opłacało im się na części sprzedać.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

29 Sty 2015, 23:16

j0zek napisał(a):Nie rozumiem jak można tyle siana wsadzić w GOLFA :lol: :lol:

Tak poza tym to to ile wsadzisz w auto nie ma odzwierciedlenia w oszacowaniu wartości przez rzeczoznawców itp.
Każde auto miłośnika danej marki, czy konkretnego auta które posiada i dopieszcza nie da wartości ile w nie włożył.
Dla przykładu jest gośc na naszym forum, który ma autko bodajże z '99 roku, które obecnie średnią cenę na rynku 9-11 tys. to wsadził w nie już prawie 50 tysi i końca ładowania chyba nie będzie bo je po prostu kocha, a pewnie tak doje*** drugiego auta nie ma :]
Ale co z tego, że auto pewnie by wycenili na 15 tys. Tylko, że takie osoby takich aut juz raczej nigdy nie sprzedadzą:)


Widzisz jakoś można, Ja go nie sprzedam nawet jak nie będę nim już jeździł, będzie stał do końca. Obecnie tym golfem w przeciągu miesiąca przejeżdżam góra 200km więc to i tak mało. Tym drugim dużo więcej jeżdżę ale w niego już nie będę tyle wsadzał. Według mnie to ten nie jest warty tych 11,5 tys patrząc na wycenę tego drugiego. Dobra wróćmy do szukania dla mnie nowego samochodu. :)
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

29 Sty 2015, 23:17

max1996 napisał(a):A jak z wygodą w Mercedesie E i CLS?

E szukaj z pneumatyką i będzie super. CLS bardziej nastawiony na sport, ww kolegi wujaszka syn ma takowego i lata mimo, że auto nie ma dobrej opinii i nie jest traktowany jak oczko w głowie przez właściciela
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Sty 2015, 23:19

Widzialem ostatnio ogłoszenie S4 a raczej silnika z niej bo nikt auta w całości nie chciał kupić a potrzebuje gośc kasy więc auto kończy żywot rozebrane w części.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Sty 2015, 10:34

CLS to z tego co wiem to dobry samochód ale nie wiem jak z wygodą. A i jaką wersję AMG brać? Wyślijcie jakieś ciekawe oferty e klasy i cls.

Koniu napisał(a):Widzialem ostatnio ogłoszenie S4 a raczej silnika z niej bo nikt auta w całości nie chciał kupić a potrzebuje gośc kasy więc auto kończy żywot rozebrane w części.


A właściciel silnik pewnie kupił do jakiegoś projektu :)
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

30 Sty 2015, 10:38

dzida napisał(a):
max1996 napisał(a):A jak z wygodą w Mercedesie E i CLS?

E szukaj z pneumatyką i będzie super. CLS bardziej nastawiony na sport, ww kolegi wujaszka syn ma takowego i lata mimo, że auto nie ma dobrej opinii i nie jest traktowany jak oczko w głowie przez właściciela


Ten wujka syn jest z Biłgoraja? Bo czasem przejeżdżam przez Biłgoraj i widzę tam czarnego cls ale wygląda jak by był składany z 5 cls-ów :D
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

30 Sty 2015, 10:58

max1996 napisał(a):A co z VW P

tego nawet nie da się porównać do Mercedesa... Jakbym szukał na siłę VW to kupiłbym CC

max1996 napisał(a):Ten wujka syn jest z Biłgoraja? Bo czasem przejeżdżam przez Biłgoraj

tamto to jakieś dziadostwo podobno kupione za mało legalne pieniądze :D Tamci ludzie mieszkają w Modliborzycach koło Janowa Lubelskiego i zajmują się ściąganiem maszyn rolniczych, części i jeszcze czymś tam.

max1996 napisał(a):A i jaką wersję AMG brać

Wersje AMG nie są wygodne ale za to silnik mają trwały w każdej wersji.

Najfajniejsze S-ki to S500 i S600 ale spalanie 30l może powalić :mrgreen:
Na Twoim miejscu, przy wymogach 250KM+ i jak najlepszym komforcie skupiłbym się na S450 albo dieslem S320CDI. W E-klasie wersje AMG upolujesz w generacji W211, na której bazuje CLS. W W212 (znacznie lepsze od poprzednika) E350 252KM lub E300/350CDI

A taka propozycja z innej beczki - Może Range Rover czyli Merc klasy S wśród SUVów ?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Sty 2015, 11:00

max1996 napisał(a):A właściciel silnik pewnie kupił do jakiegoś projektu
Sam robił całe auto dla siebie i wpakował sporo kasy. Dobra ale nie o tym temat :D

Nie zjedzcie mnie ale tu daje alternatywę dla VW i Audi.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra