VW Phaeton czy Audi A8 D3?

30 Sty 2015, 11:11

Koniu podsunąłeś mi myśl o amerykańcach czyli specach od komfortu :D
Dodajędo propozycji auto bazujące na Mercedesie W211 ale mniej problematyczne od niego czyli Chrysler 300C i Lancię Themę:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
najciekawsze są wersje HEMI ale dostaniesz w tej kasie tylko przedlifta z takim sobie wnętrzem
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z innych to może Dodge Charger:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
:naughty:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Sty 2015, 11:47

Koniu napisał(a):
max1996 napisał(a):A właściciel silnik pewnie kupił do jakiegoś projektu
Sam robił całe auto dla siebie i wpakował sporo kasy. Dobra ale nie o tym temat :D

Nie zjedzcie mnie ale tu daje alternatywę dla VW i Audi.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Fordzik fajny ale ze Stanów ściągnięty a ja nie chce takiego bo znajomi którzy kupili samochód w wersji USA mieli później problem z częściami. Więc wersje USA odpadają.

dzida napisał(a):tamto to jakieś dziadostwo podobno kupione za mało legalne pieniądze :D Tamci ludzie mieszkają w Modliborzycach koło Janowa Lubelskiego i zajmują się ściąganiem maszyn rolniczych, części i jeszcze czymś tam.

max1996 napisał(a):A i jaką wersję AMG brać

Wersje AMG nie są wygodne ale za to silnik mają trwały w każdej wersji.

Najfajniejsze S-ki to S500 i S600 ale spalanie 30l może powalić :mrgreen:
Na Twoim miejscu, przy wymogach 250KM+ i jak najlepszym komforcie skupiłbym się na S450 albo dieslem S320CDI. W E-klasie wersje AMG upolujesz w generacji W211, na której bazuje CLS. W W212 (znacznie lepsze od poprzednika) E350 252KM lub E300/350CDI

A taka propozycja z innej beczki - Może Range Rover czyli Merc klasy S wśród SUVów ?


Wiem gdzie są Modliborzyce :) I kojarzę ich, widziałem na podwórku te Merce :) A pamiętam że Audi Q7 stało w Mod w komisie, to nie było przypadkiem jego? :D
A z tych co wysłałeś linków to tylko Lancia by mi pasowała ale problem bo na rope. A wyślij mi jakieś linki tych mercedesów.
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

30 Sty 2015, 12:00

E klasy W212 z benzyniakiem nie wiedzę ciekawej

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
trochę droższy ale pewny
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Sty 2015, 12:07

Fajne te Merolki. Ale to chyba nie są wersje 4matic?
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

30 Sty 2015, 14:28

Nie demonizujmy tak z tymi częściami do amerykanów. Mamy XXIw i takie dobrodziejstwo jak internet :roll:
Moja poprzednia propozycja przeszła jakoś bez echa (Infiniti), więc może to auto bardziej się spodoba [link do oferty na Allegro wygasł] na pewno będzie komfortowy
Link przykładowy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Sty 2015, 14:37

mike1735 napisał(a):Nie demonizujmy tak z tymi częściami do amerykanów. Mamy XXIw i takie dobrodziejstwo jak internet :roll:


mike1735, w teorii tak, ale w praktyce jak auto rozkraczy Ci się na drodze albo zaliczysz dzwonka i przez okres oczekiwania na części auto będzie zalegać w warsztacie, a Ty będziesz jeździł autobusem będziesz żałował, że nie wybrałeś populusa, do którego graty można nabyć w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

30 Sty 2015, 14:48

Jasne, że może się tak zdarzyć ale to już trochę szukanie dziury w całym i roztaczanie historii typu co by było gdyby babka wąsy miała :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Sty 2015, 15:13

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

30 Sty 2015, 15:23

Tak na prawdę nikt na tym forum nie doradzi Ci w sprawie takich aut. Ktoś coś słyszał, ale na tym się kończy. Poszukaj na forach klubowych tych marek, które Cię interesują, tam najwięcej dowiesz się o danym modelu.

Ewentualnie na tym forum, zdaję się Geniodekt dość dobrze orientuję się w tych samochodach, pewnie znalazł byś się ktoś jeszcze, więc uderzaj tam :)
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

30 Sty 2015, 15:45

max1996 napisał(a):Ale to chyba nie są wersje 4matic

RWD da więcej zabawy :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Sty 2015, 20:09

Mój wybór jeszcze się rozstrzygnie bo mam na oku Mercedesa S i Lancie T. Podjadę i zobaczę oba i się wtedy zdecyduje. Dzięki za wszelką pomoc.
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Lut 2015, 18:30

U mnie w domu nigdy się nie patrzyło na samochody. Rodzice jeżdżą Vel Satis-em i Scenic-iem a bez problemu mogli by sobie kupić po trzy nowe S klasy ale im to nie potrzebne. Ja co prawda chce kupić lepszy samochód ale nie dla "szpanu" a dla wygody.
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Lut 2015, 18:33

Dlatego jak priorytetem ma być wygoda poleciłem mistrzów pod tym względem czyli Mesia i Lexa :yes: BMW 7er e65 do dynamicznej jazdy (dla mnie to paskudna krowa ale to mój gust), a Audi A8 dla jakości wnętrza.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Lut 2015, 18:40

Na 100% Mercdesa S klase kupię tylko szuka mi znajomy ładnego w Niemczech :)
max1996
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 04 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: golf 3
Silnik: 1.8 i 2.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Lut 2015, 19:15

jiGsaw napisał(a):Wejherowo to jest jedna wielka wieś... 100%

Dzięki.. ja się urodziłem w Wejherowie :lol:
Proszę Was, nie schodźmy do poziomu wyzwisk.
dzida napisał(a):Dlatego jak priorytetem ma być wygoda poleciłem mistrzów pod tym względem czyli Mesia i Lexa BMW 7er e65 do dynamicznej jazdy (dla mnie to paskudna krowa ale to mój gust), a Audi A8 dla jakości wnętrza.

Ale głupoty gadacie.. Mercedes W220 nie ma w sobie nic, absolutnie nic, co mogłoby przewyższać którekolwiek z tych aut. To po prostu pomyłka, fatalny błąd i brudna plama na wizerunku marki. Trochę zmył ją lifting, podczas którego poprawiono większość błędów konstrukcyjnych, ale tak naprawdę to auto niczym szczególnym w tej klasie się nie wykazuje, poza tym, że wzbudza politowanie w ludziach znających się na motoryzacji na zasadzie "wyczytałem w ałtoświecie".

Phaeton to obiektywnie najlepszy samochód z tego zestawienia, może ex aequo z Lexem 430. Nie ma tego waszego prestiżu, ale jeżeli potrzebny jest Wam prestiż, to radzę kupić sobie Audi A4 1.9 TDI albo BMW 320d. Tak, one są zdecydowanie bardziej prestiżowe, cokolwiek ma to znaczyć. Pisanie, że Phaeton jest źle wykonany czy awaryjny z samej zasady, bo to VW i po pijaku można go pomylić z Passatem B5 to po prostu ignorancja i dowód, że wcale się z tym autem bliżej nie obcowało.

I jeszcze porównujecie do tego wszystkiego Chryslera 300C, który jest wykonany jak stodoła i ponadto w swojej ojczyźnie nie jest wcale autem luksusowym, tylko normalnym rodzinnym cruiserem, jak u nas Mondeo czy Vectra. Gdzie mu choćby do Mercedesa..
Wreszcie, jeżeli przesiadasz się z Golfa III do auta segmentu F poczujesz ogromny szok. Piszesz, że jeździsz wypożyczonym Volvo S80, które de facto jest klasę niżej, ale pewnie nie miałeś okazji sprawdzić ile kosztuje utrzymanie takiego samochodu. Nie piszę tu o benzynie, bo to najmniejszy problem, ona potaniała o grubo ponad złotówkę w ciągu paru miesięcy, więc nie jest źle.

Największym problemem jest samo zdiagnozowanie ewentualnych usterek. Nie mówię, że będą to poważne awarie, ale na tyle denerwujące, że usunięcie ich będzie wkrótce niezbędne. W ASO to często patałachy, nie potrafią zrobić dobrze nawet podstawowych rzeczy, nie mówiąc już o czymś bardziej ambitnym typu pneumatyczne zawieszenie czy elektronika. A naliczają sobie takie marże, że w zasadzie mogliby zaprzestać sprzedaży samochodów i utrzymywać się z samego serwisu. Te auta są nafaszerowane, nadziane i napchane taką ilością kabli i komputerków, że bez dobrego speca od konkretnego modelu nawet nie podchodź. A broń boże cokolwiek oszczędzać czy drutować- masz absolutną gwarancję, że po paru tygodniach/miesiącach zepsuje się dwa razy bardziej.

Trzeba przejść tę drogę przez mękę, aby wreszcie znaleźć dobrego i co najważniejsze zaufanego fachowca. Znalezienie odpowiedniej ilości zer na koncie to inna sprawa. Ale jeżeli masz czas i wspomniane zera, nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć powodzenia w szukaniu niezohydzonego egzemplarza :ok:
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006