VW POLO - nierównomierna praca silnika

VW POLO - nierównomierna praca silnika

09 Lut 2015, 17:45

:( Witam.
Czy może ktoś mi pomóc i podpowiedzieć czy nierówna praca silnika tzn. wczoraj jak wróciłem na parking samochód strasznie zaczął się trząść, obroty spadały poniżej 1000 dochodziły do 500 - a nawet poniżej aż samochód zgasł. Po ponownym odpaleniu zachowywał się dokładnie tak samo, ale co dziwne na obrotach powyżej 2000( gazując) praca silnika stabilizuje się-ciekawe. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną :( ? Wiem ze trudno tak z opisu stawiać diagnozę, ale zastanawiam się czy może to być wina cewki czy może i ciśnienia na którymś cylindrze - tak sugeruje znajomy. Ja niestety jestem laikiem w kwestii mechaniki samochodowej i zdaję sobie sprawę że będę musiał odstawić samochód na warsztat ale dobrze znać zdanie osób zorientowanych w temacie aby nie zostać "nabitym w butelkę i koszty"
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia. :)
timi44
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 05 1971
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: PEUGEOT 407 SW
Silnik: 1,6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: VW POLO - nierównomierna praca silnika

09 Lut 2015, 23:12

Witam :)
Miałem podobny problem w swoim polo 1,2 i powiem tak, że u mnie była winna cewka na jednym z cylindrów więc od nich rozpocznij sprawdzanie. Podjedź do mechanika na komputer i niech on ci to sprawdzi i powie ci która dokładnie to cewka (o ile to będzie to cewka)
Myślę że pomogłem.
Pozdrawiam :)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998

10 Lut 2015, 15:11

A ja bym postawił na czujnik położenia wału. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,

10 Lut 2015, 16:39

Raczej obstawiałbym cewkę,bardzo łatwo jest samemu dojść,wystarczy tylko odpinać cewki po kolei,jeśli po odpięciu ,którejś nic się nie zmieni w pracy silnika,to ta cewka winna.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

10 Lut 2015, 20:45

Witam.
dziękuję wszystkim za podpowiedzi, jednak stało się to czego najbardziej się obawiałem, a mianowicie został wypalony jeden z zaworów a to niestety wiąże się z dość sporymi kosztami:-(. Mechanik zaleca także wymianę rozrządu , czy ma to sens, czy jest to tylko naciągnięcie ( rozrząd na łańcuchu) a koszt rozrządu około 1,8 tys. ?
timi44
Nowicjusz

11 Lut 2015, 07:48

Nie wiadomo jaki jest zakres uszkodzenia i jak jest to powiązane z rozrządem. Może byś podjechał jeszcze do innego mechanika żeby zobaczyć czy ten powie ci to samo..? Poza tym zanim się zabierzesz za ten remont,to rozważ wymianę silnika i porównaj koszty,bo tutaj rozrząd ma kosztować prawie 2 k ,a gdzie reszta remontu właściwego..? Sprawdzony silnik z angola wyjdzie taniej.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo! Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
    Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...

• Re: VW POLO - nierównomierna praca silnika

11 Lut 2015, 17:49

Witamy. Niestety brak ciśnienia sprężania spowodowany wypalonym zaworem to częsta przypadłość tych jednostek napędowych.Czasami rzeczywiście lepiej cenowo wychodzi wymiana silnika na sprawdzony motor z drugiego obiegu.
    Rozrząd z pewnością lepiej wymienić bo i tak do zdjęcia głowicy należy go rozpiąć a system zamontowany w tym silniku nie należy do "nieśmiertelnych".
    Zapraszamy serwis Auto-Conrad
    AutoConrad
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Auto: różne marki

17 Lut 2015, 14:10

Witam.
    Dziękuję za pomoc, cóż podpowiedzi okazały się pomocne w podjęciu decyzji, "mały remoncik" silnika czyli wymiana 6 szt zaworów, rozrząd ( zestaw), uszczelki, uszczelniacze no i robocizna - całość kosztowała mnie 2,5 tys ;-(
    timi44
    Nowicjusz

23 Lut 2015, 22:53

no jak nierównomierna praca, to jest to jeden z najczęstszych objawów tego, że silnik nie był regularnie regenerowany... od tego są odpowiednie preparaty, żeby zapobiegać właśnie tego typu usterkom. polecam zapoznać się z tematem, ja np używam z zadowoleniem ceramizatora :)
    mankell
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 01 2009
    Auto: volkswagen golf

23 Lut 2015, 23:23

mankell napisał(a):no jak nierównomierna praca, to jest to jeden z najczęstszych objawów tego, że silnik nie był regularnie regenerowany... od tego są odpowiednie preparaty, żeby zapobiegać właśnie tego typu usterkom. polecam zapoznać się z tematem, ja np używam z zadowoleniem ceramizatora :)
    Dupa blada . Takie ble ...ble z Twojej strony.Napisałeś na dzień dzisiejszy tutaj 34 posty i w każdym jednym wychwalasz ceramizator. Nic nie wnosisz do specyfiki tematu. Sprzedajesz ten preparat ? Wysil się bardziej i pisz na temat , pomagaj ludziom nie reklamując produktu, mydląc oczy że to produkt rozwiązujący wszelkie problemy. Jak nie to znikaj stąd.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda